|
Бөлім: |
Дені саудың – жаны сау |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каирова М, |
||||
|
Күні: |
28.02.2025 |
||||
|
Сынып: |
2 сынып |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№70 Өтірік өлең/Өтірік өлең |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 2.3.2.1* мұғалімнің көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру 2.3.4.1 мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды мұғалімнің көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастырады мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табады және түзетеді |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 м Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тілек айту.
Үй тапсырмасын сұрау Өткенді пысықтау Сабаққа кіріспе «Ой қозғау»әдісі 1 .Егер әріптер «адасса», сөз өтірікке айналып кетеді. Өлеңді түзетіп жаз. Сабағымды оқимын, Көңіліме тоқимын. Жаңғыртып даланы, Қаз қаңқылдап барады Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру Жаңа сабақ.ЖЖ «Микрофон» әдісі 2. Өлеңді түсініп оқы. Өтірік өлең Өлеңнің мазмұнын әңгімеле. Ойлан 3. Өтірік өлең не үшін айтылады? Ойыңды білдір. ЕБҚ оқиды Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Сергіту сәті
4. Өлеңді оқы. Біздің жерде жүрген керік
«Біліміңді қолдан» 5. Керіктің қай жерді мекендейтіні туралы білгеніңді айт. 6. Өтірік айтқан кейіпкердің аты кім? Мақал Өтірік өрге баспайды. Қорытындыла 7. Өтірік өлең құрастыру оңай ма?
ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Үй тапсырма. Өлеңді оқу Өзіңе ұнаған тақырыпқа өтірік өлең құрап көр. Кері байланыс
|
Балалардың барлығы орындарынан тұрып, қимыл-қозғалыс жаттығуын жасайды. Психологиялық ахуал қалыптастыру Үй тапсырмасын айтады Әңгімелейді Өлеңді оқиды Сергіту сәтін жасайды. Тапсырманы орындайды Кері байланыс |
Көңіл күйлерін көтеріп, жаттығып алады. Тамаша!
ҚБ-10б
Дескриптор: Өлеңді түзетіп жазады-1б Өлеңді түсініп оқиды-1б Өлеңнің мазмұнын әңгімелейді-1б Өз пікірін айтады-2б
Дескриптор Өлеңді оқиды-1б Керіктің қай жерді мекендейтіні туралы білгенін айтады—1б Өтірік айтқан кейіпкердің атын атайды-1б тақырыпты қорытындылап, өтірік өлең құрастыру оңай немесе қиын деген көзқарасқа бөлініп, ойын дәлелдейді-2б
ҚБ-10б
Кері байланыс |
Қимыл-қозғалыстар смайликтер Оқулық Жұмыс дәптері Оқушы жұмысы Оқулық Кері байланыс тақтасы |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу, 2 сынып, "Өтірік өлеңдер" ҚМЖ
Әдебиеттік оқу, 2 сынып, "Өтірік өлеңдер" ҚМЖ
|
Бөлім: |
Дені саудың – жаны сау |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каирова М, |
||||
|
Күні: |
28.02.2025 |
||||
|
Сынып: |
2 сынып |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№70 Өтірік өлең/Өтірік өлең |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 2.3.2.1* мұғалімнің көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру 2.3.4.1 мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды мұғалімнің көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастырады мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табады және түзетеді |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 м Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Тілек айту.
Үй тапсырмасын сұрау Өткенді пысықтау Сабаққа кіріспе «Ой қозғау»әдісі 1 .Егер әріптер «адасса», сөз өтірікке айналып кетеді. Өлеңді түзетіп жаз. Сабағымды оқимын, Көңіліме тоқимын. Жаңғыртып даланы, Қаз қаңқылдап барады Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру Жаңа сабақ.ЖЖ «Микрофон» әдісі 2. Өлеңді түсініп оқы. Өтірік өлең Өлеңнің мазмұнын әңгімеле. Ойлан 3. Өтірік өлең не үшін айтылады? Ойыңды білдір. ЕБҚ оқиды Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Сергіту сәті
4. Өлеңді оқы. Біздің жерде жүрген керік
«Біліміңді қолдан» 5. Керіктің қай жерді мекендейтіні туралы білгеніңді айт. 6. Өтірік айтқан кейіпкердің аты кім? Мақал Өтірік өрге баспайды. Қорытындыла 7. Өтірік өлең құрастыру оңай ма?
ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Үй тапсырма. Өлеңді оқу Өзіңе ұнаған тақырыпқа өтірік өлең құрап көр. Кері байланыс
|
Балалардың барлығы орындарынан тұрып, қимыл-қозғалыс жаттығуын жасайды. Психологиялық ахуал қалыптастыру Үй тапсырмасын айтады Әңгімелейді Өлеңді оқиды Сергіту сәтін жасайды. Тапсырманы орындайды Кері байланыс |
Көңіл күйлерін көтеріп, жаттығып алады. Тамаша!
ҚБ-10б
Дескриптор: Өлеңді түзетіп жазады-1б Өлеңді түсініп оқиды-1б Өлеңнің мазмұнын әңгімелейді-1б Өз пікірін айтады-2б
Дескриптор Өлеңді оқиды-1б Керіктің қай жерді мекендейтіні туралы білгенін айтады—1б Өтірік айтқан кейіпкердің атын атайды-1б тақырыпты қорытындылап, өтірік өлең құрастыру оңай немесе қиын деген көзқарасқа бөлініп, ойын дәлелдейді-2б
ҚБ-10б
Кері байланыс |
Қимыл-қозғалыстар смайликтер Оқулық Жұмыс дәптері Оқушы жұмысы Оқулық Кері байланыс тақтасы |
|

шағым қалдыра аласыз


















