Тақырып бойынша 11 материал табылды

Әдебиеттік оқу 3-класс Қызыл шұнақ С.Сейфуллин

Материал туралы қысқаша түсінік
3 класс мұғалімдеріне арналған
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пәні

Әдебиеттік оқу

Бекітемін:


Тақырыбы

С.Сейфуллин «Қызыл шұнақ»

Сілтеме

«Әдебиеттік оқу» пәні 3-сынып, авторлары: Т.Әбдікәрімова, С.Рахметова, Б.Қабатай; Алматы «Атамұра» 2010 ж, күнтізбелік жоспар.

Мақсаты

Сәкен Сейфуллин туралы түсініктерін толықтыру. Өлеңнің мазмұны мен идеясын ашу Мәнерлеп оқуға дағдылану. Бейнелі сөздердің мәтінмен байланысын анықтап, ауыз екі тілде қолдана біледі.


Нәтиже

- Сәкен Сейфуллин туралы түсініктері толықтырылады.«Қызыл шұнақ» өлеңінің мазмұны мен идеясын ашады. Мәнерлеп оқуға дағдыланады. Бейнелі сөздердің мәтінмен байланысын анықтап, ауыз екі тілде қолдана біледі.Жұптық және топтық әрекетте белсенділік танытады, табиғаттың сұлулығын сезінеді, Сәкен шығармаларын оқуға қызығушылығы артады.

Түйінді идея

Аяз –ызғар, үскірік, зәрлі, шұнақ, мұздай, шытынаған.

Қызыл шұнақ – бет қаратпайтын үскірік аяз.

Ресурстар

АКТ, суреттер, А4, А3 парақтары, Сәкен суреті, қыс мезгілінің суреті,слайд,маркер, стикер

Әдіс-тәсілдер

«Сыйлық», «Конверт», «Қар кесегі»


Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

I.Қызығушылық-ты ояту





Топқа бөлу



2.Үй тапсырмасын тексеру





















«Ой шақыру»

1.Ұйымдастыру

а).Психологиялық дайындық

Қазақ тілім - өз тілім,дана тілім,

Абай, Мұхтар сөйлеген дара тілім.

Қастерлейді ұл-қызың мәңгі сені,

Болашағым, бақытым ана тілім.

Топ ережесі

Бағалаумен таныстыру:


М.Әуезов « Боран» мәтіні.

«Сыйлық» арқылы топқа тапсырма

Сұрақтар:

I топ:

1. Мәтіннің авторы кім?
2) Мәтіннің мазмұны кім жайында?

3) Әңгіменің алғашқы азат жолын қайталап , ондағы қар түрлерін сипатта.

II топ:

1. Мәтіндегі негізгі ой не?

2. Осы бөлім қалай аталады?

3. Екінші азат жолға сүйеніп, боранға тап болған Абайдың жай-күйін сипатта.

III топ:

1.Үшінші азат жолын қалай атар едің?

2. Әңгімеге сүйеніп, үсінуден қалай сақтануға болатынын айт. Үсінген жағдайда қандай шара қолданады?

3) Осы мәтінде жазушы боранды неге теңейді?

Аудиожазба

С.Сейфуллиннің «Тау ішінде» тыңдау


Тренингке қатысады.






Бағалау түрімен танысады.





Топқа бөлініп, үй тапсырмасы бойынша дайындалған сұрақтарғжауап береді..

















Әрбір дұрыс толық жауапқа бүтін «Күн», толық емес жауапқа «бұлтты Күн» алып отырамыз, сабақ соңында сол бойынша бағалаймыз



Формативті бағалау

Толық жауап: «КҮН»

Толық емес жауап:

«бұлтты КҮН»


II.Мағынаны тану


Аудиожазба




Оқулықпен жұмыс:




Сөздік жұмысы:










Өлеңді кешенді талдау:










Сергіту сәті

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.


ә) Автор туралы оқушы пікірін тыңдап, толықтырады.


Қызыл шұнақ-бет қаратпайтын үскірік аяз.

«Қызыл шұнақ» өлеңін мәнерлеп оқуы.

-жекелей оқу

-жұппен оқу

-топпен оқу


Зәрлі деммен ысқырып – суық, аяз, ызғар
мұздай демі – сұп-суық
аузын ашады – аяз күшейеді

Авторы – С.Сейфуллин

Тақырыбы – Қызыл шұнақ

Жанр түрі – өлең

Идеясы – табиғатты суреттеу

Шумағы – 3 шумақ

Тармағы – 12 тармақты

Бунағы – 2 бунақты, 7буынды

Тәрбиелік мәні – табиғатты қорғауға, аялауға, төзімділікке тәрбиелеу.


Видеожазба

Дәптерімізді ашып бүгінгі күннің ретін және тақырыпты жазып аламыз.

Сәкен және оның өлеңдері туралы білетінін айтады.






Оқулықпен жұмыс жүргізеді.



Сөздікпен жұмыс жасайды, жазады,есте сақтайды.













Сергіту сәтіне қатысады





Формативті бағалау

Толық жауап: «КҮН»



Толық емес жауап:

«БҰЛТТЫ КҮН»

III.Жинақтау

«Конверт» әдісі

I-топ: «Абай суреттеген қыс пен осы өлеңдегі қыс көрінісін салыстыр»

II-топ: «Туған жерге қыс келді» эссе жаз.

III-топ: «Суреттер топтамасы» бойынша қыс мезгіліне постер





Топтық жұмысқа қатысады,қорғайды.



Топты бағалау

Бірін-бірі бағалау

IV.Қорытынды


«Ойлаудың 6 қалпағы»






Бағалау






Үй тапсырмасы






Оқушылар білімін бағалау

.-Кім қанша «Күн» жинады екен? Сол бойынша бағалау, мадақтау. Ризашылық білдіру.



Үй тапсырмасын хабарлау, нұсқау айту
Үйден Сәкен Сейфуллиннің

«Қызыл шұнақ» өлеңін жаттап,

Аяз-адамның сурет салу


Жинаған күндері бойынша бағаланады.




Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады


Стикерге жазып жапсырады.

Сумативті бағалау

(Жиынтық баға)

Кері байланыс


«Екі - жұлдыз, бір - тілек»




или с





















I топ:

1. Мәтіннің авторы кім?
2 Мәтіннің мазмұны кім жайында?


II топ:

1. Мәтіндегі негізгі ой не?

2. Мәтінде жылдың қай мезгілі жайлы айтылады?


III топ:

1.Мәтінге сүйеніп суық түскенге дейінгі қар мен суық түскен кездегі қарды салыстыр.

2. Әңгімеге сүйеніп, үсінуден қалай сақтануға болатынын айт. Үсінген жағдайда қандай шара қолданады?



I топ:

1. Мәтіннің авторы кім?
2 Мәтіннің мазмұны кім жайында?


II топ:

1. Мәтіндегі негізгі ой не?

2. Мәтінде жылдың қай мезгілі жайлы айтылады?


III топ:

1.Мәтінге сүйеніп суық түскенге дейінгі қар мен суық түскен кездегі қарды салыстыр.

2. Әңгімеге сүйеніп, үсінуден қалай сақтануға болатынын айт. Үсінген жағдайда қандай шара қолданады?






I-топ: «Абай суреттеген қыс пен осы өлеңдегі қыс көрінісін салыстыр»



II-топ: «Суреттер топтамасы» бойынша қыс мезғіліне постер



III-топ: Қыс мезгіліне қатысты эссе жаз.









I-топ: «Абай суреттеген қыс пен осы өлеңдегі қыс көрінісін салыстыр»



II-топ: «Суреттер топтамасы» бойынша қыс мезғіліне постер




III-топ: Қыс мезгіліне қатысты эссе жаз.
































Мерзімі: пәні: әдебиеттік оқу сынып: үшінші

Сабақтың тақырыбы: С.Сейфуллин «Қызыл шұнақ»

Жалпы мақсаты:

- Оқушылардың Сәкен Сейфуллин туралы түсініктерін кеңейту. «Қызыл шұнақ» өлеңінің мазмұны мен идеясын ашу. Мәнерлеп оқуға үйрету.

- Сөздік қорын танымдылық қызығушылығын дамыту, шығармашылыққа баулу.

- Имандылыққа, табиғатты сүйе білуге тәрбиелеу

Күтілетін нәтиже:

- бейнелі сөздердің мәтінмен байланысын анықтап, ауыз екі тілде қолдана біледі;
- жұптық және топтық әрекетте белсенділік танытады, сыни тұрғыдан баға бере біледі;

- табиғаттың сұлулығын сезінеді, жауапкершілік сезімі нығаяды,Сәкен шығармаларын оқуға қызығушылығы артады.

Сабақтың әдісі: Сын тұрғысынан ойлау, сөздік, сұрақ - жауап, кубизм

Дереккөздері: Сәкен суреті, қыс мезгілінің суреті,слайд.фишкалар,маркер, стикер
Пәнаралық байланыс; дүниетану, бейнелеу, музыка

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

I.Қызығушылықты

ояту

1.Ұйымдастырады

а).Психологиялық дайындық

Қазақ тілім - өз тілім,дана тілім,

Абай, Мұхтар сөйлеген дара тілім.

Қастерлейді ұл-қызың мәңгі сені,

Болашағым, бақытым ана тілім.

ә).Топ ережесі

-Бүгінгі сабақта ұстаздың сөзін мұқият тыңдап, өз біліміңді ортаға салу, өзіңді және өзгені сыйлау, жаңа білімді меңгеруге құштарлық таныту өте қажет. 
б).Бағалаумен таныстыру:

-Әрбір дұрыс толық жауапқа бүтін «Күн», толық емес жауапқа «бұлтты Күн» алып отырамыз, сабақ соңында сол бойынша бағалаймыз

2.Үй тапсырмасын тексеру

«Желтоқсан батыр» ертегіні қайталап келу.

«Мозаика» әдісі арқылы топқа бөле отырып бөлімді қайталау.

Сұрақтар:

I-топ:

1.Табиғат дегеніміз не?

2.Бөлім кімнің, қандай шығармасымен басталған?

3.Шал мен кемпір балаларының қайсысының мінез-құлқы ұнады?

4.Саған қай кейіпкер ұнады?

5.Білетін жұмбағыңды жасыр

II-топ:

1.Қандай ертегімен таныстық? Одан не үйрендік?

2Олар балаларының атын қалай атайды?

3. Кейіпкерлері арқылы ертегінің түрін ажырат. Өз ойыңды білдір

4.Мамыргүл қандай қыз екен?

5. Жаттаған мақал-мәтелдеріңді айт, мағынасын түсіндір

III-топ:

1.Адам аттарын қалай атады?

2. Қандай ертегімен таныстық?

3.Туған жердің табиғатын көркейту үшін сен не істер едің?

4.Табиғатты зерттейтін ғылым саласын ата.

3.Жаңа білімді үйренуге дайындық.

а) Топтық жұмыс:«Кубизм» стратегиясы бойынша .

I- топ: Суреттеңіз: Табиғат құбылыстары туралы айтыңыз.

II-топ:Салыстырыңыз:Жыл мезгілдері туралы айтыңыз,

Ұқсастық пен даралық

III-топ: Саралаңыз: Адамдар қай жыл мезгілін қалайды?

ә) ТСО арқылы сурет көрсету: «Жаз».

б)Сурет бойынша әңгіме құрау.


Тренингке қатысады.


Ережемен танысады, орындайды.

Бағалау түрімен танысады.

Топқа бөлініп, үй тапсырмасы бойынша дайындалған сұрақтарғжауап береді..


Топтық тапсырманы орындауға қатысады.

Ортада қорғайды:


Сурет бойынша әңгіме құрайды.

Формативті бағалау

Толық жауап: «КҮН»

Толық емес жауап:

«бұлтты КҮН»


Топ бағалау

II.Мағынаны тану

1. Жаңа білімді түсіндіру, қабылдау

а) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ә) Автор туралы оқушы пікірін тыңдап, толықтырады. 
б) Дәптерімізді ашып бүгінгі күннің ретін және тақырыпты жазып аламыз.
в) Мұғалімнің «Қызыл шұнақ» өлеңін мәнерлеп оқуы.
Мағынаны ашу.
г) Сөздік жұмысы:
қызыл шұнақ-бет қаратпайтын үскітік аяз.

ғ) Оқулықпен жұмыс:
іштей оқу, тізбектеліп оқу, шумақтап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу.
д) Өлеңнің құрылысын талдау: шумақ, тармақ, бунақ, буынды, ұйқас.
е) Сергіту сәті

Мынау менің жүрегім

Бәрі осыдан басталған

Мынау басым ақылды

Бәрін осы басқарған

Мынау менің оң қолым,

Мынау менің сол қолым

Барлық істі атқарған.

Сәкен және оның өлеңдері туралы білетінін айтады.


Сөздікпен жұмыс жасайды, жазады,есте сақтайды.


Оқулықпен жұмыс жүргізеді.


Сергіту сәтіне қатысады

Формативті бағалау

Толық жауап: «КҮН»

Толық емес жауап:

«БҰЛТТЫ КҮН»

III.Ой толғаныс

1. Жаңа білімді түсінгенін тексеру
а) Топтық жұмыс:

I-топ: қыстыгүнгі табиғат

II-топ: Ақ қыс өлеңімен салыстыру

III-топ:қыс мезгіліне қатысты жұмбақтар жаз.

ә) «Бес жолды өлең» стратегиясымен жұмыс жасау:

Сәкен

1.Зат есім Сәкен

2.Сын есім дана,дара

3.Етістік жазады,аударады, шығаралы

4.Сөйлем Сәкен - ұлы ақын, жазушы

5.Синоним тұлға


Топтық жұмысқа қатысады,қорғайды.






Формативті бағалау

Толықжауап: «КҮН»

Толық емес жауап:

«БҰЛТТЫ КҮН»

IV.Қорытынды

2. Жаңа білімді бекіту,қорыту

а) «Көбелек жинау» ойыны арқылы

сұрақ - жауап жүргізу:
1. Қандай тарауды бастадық?
2. Кімнің өлеңімен таныстық?
3. Қыс айларын ата.

4.Қыстың ең суық айын ата?

5.Қыс несімен ұнайды?

6. Сәкен Сейфуллин туралы айтып бер.

б) " Табиғатты аялайық"

Шарты: Суреттерге байланысты мақалдар айту, мағынасын ашу. Плакатқа жапсыру арқылы қыс көрінісін шығару.

Тапсырмасы: «Қыс көрінісін» жапсыру

1. Оқушылар білімін бағалау

.-Кім қанша «Күн» жинады екен? Сол бойынша бағалау, мадақтау. Ризашылық білдіру.
2. Үй тапсырмасын хабарлау, нұсқау айту
Үйден Сәкен Сейфуллиннің

«Қызыл шұнақ» өлеңін жаттап, мазмұны бойынша сурет саламыз

3. Рефлексия "БАҒДАРШАМ"

ТОҚТА! -

(Қандай білімді алдым?)

ДАЙЫНДАЛ! -

(Қандай икемділікті

меңгердім?)


ЖҮР! -

(Қандай қасиеттерді

бойыма сіңірдім?)




Ойынға қатысады, тақырыпты түсіну деңгейін анықтайды, қорытынды жасайды


Ойынға қатысып, жапсырады.


Жинаған фишкалары бойынша бағаланады.


Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады


Кері байланыс жасайды. Стикерге жазып жапсырады.


Сумативті бағалау

(Жиынтық баға)


. Используйте текстовый виджет для отображения текста, ссылок, изображений, HTML или их сочетаний. Чтобы изменить элемент, откройте раздел «Виджет» в Конфигураторе.

Қарағанда облысы Шахтинск қаласы
Ә. Бөкейханов атындағы мектеп-лицейдің
бастауыш сынып  мұғалімі
Каржасова Айман Сериккызы

Сабақтың тақырыбы: С.Сейфуллин «Қызыл шұнақ»
Жалпы мақсаты:
— Оқушылардың Сәкен Сейфуллин туралы түсініктерін кеңейту. «Қызыл шұнақ» өлеңінің мазмұны мен идеясын ашу. Мәнерлеп оқуға үйрету.
— Сөздік қорын танымдылық қызығушылығын дамыту, шығармашылыққа баулу.
— Имандылыққа, табиғатты сүйе білуге тәрбиелеу
Күтілетін нәтиже:
— бейнелі сөздердің мәтінмен байланысын анықтап, ауыз екі тілде қолдана біледі;
— жұптық және топтық әрекетте белсенділік танытады, сыни тұрғыдан баға бере біледі;
— табиғаттың сұлулығын сезінеді, жауапкершілік сезімі нығаяды,Сәкен шығармаларын оқуға қызығушылығы артады.
Сабақтың әдісі: Сын тұрғысынан ойлау, сөздік, сұрақ — жауап
Дереккөздері: Сәкен суреті, қыс мезгілінің суреті,слайд.фишкалар,маркер, стикер
Пәнаралық байланыс; дүниетану, бейнелеу, музыка
Сабақтың барысы
I.Қызығушылықты ояту
1.Ұйымдастырады
а) Психологиялық дайындық
Қазақ тілім — өз тілім,дана тілім,
Абай, Мұхтар сөйлеген дара тілім.
Қастерлейді ұл-қызың мәңгі сені,
Болашағым, бақытым ана тілім.
ә) Топ ережесі
Бүгінгі сабақта:
ұстаздың сөзін мұқият тыңдап,
өз білімімізді ортаға салу,
өзімізді және өзгені сыйлау,
жаңа білімді меңгеруге құштарлық таныту
б) Топқа бөлу. Топтар өздерін таныстырып өтеді.
І топ – Желтоқсан
1. Желтоқсан — қыстың бірінші айы. Бұл айдың атауы «жел» және «тоқсан» деген сөздің қосындысынан шыққан.
2. Өйткені жел-тоқсан үш ай желді болады деген мағынаны білдіреді.
3. Ежелгі түріктер де бұл айды жел айы деп атапты.
4. Желтоқсанның 22-інде күн барынша қысқарады. Ол — «күнің тоқырауы».
5. Қырбастың қызылы. Бұл – желтоқсанның басында болатын алғашқы аяз. Текенің бұрқылы (бұрқағы). Желтоқсанның қатты боран соғатын соңғы онкүндігі.

ІІ топ – Қаңтар
1. Қаңтар – күннің «қаңтарылып байланатын», одан әрі тұқырып қысқара алмайтын айы болғандықтан осылай аталған.
2. Қаңтарулы тұрған аттың басы жерге қалай жетпесе, қаңтардағы Күн көзі де одан әрі төмендеп, көкжиекке жақындай қоймайды.
3. Бұл айдың түс кезінде Күннің көзі аспанның оңтүстік жағында және сол күнгі ең биік деңгейде тұрады.
4. Қаңтарда күн қысқарып, түн ұзарады.
5. Қаңтар – аяз айы.

ІІІ топ – Ақпан
1. Ақпан – «ақ ықпа» сөзінен шыққан.
2. Ақпандағы ауа-райы аумалы-төкпелі, құбылмалы. Ақ ықпа сол мағынаны білдіреді.
3. Ақпанда қыс пен көктем белдеседі.
4. Қаңтарда бұрқасын, боран тәулік бойы соқса, ақпанда түнде, таң алдында соғады.
5. Ақпан аяғында аяз айылын жиып, қыс қаһарынан айырылады.
6. Ақпан – жылдың қысқа айы. Кейде 28, кейде 29 күннен бітеді.
7. «Ақпанда күн ат адым ұзарады».
В) Бағалаумен таныстыру:
-Әрбір дұрыс толық жауапқа бүтін «Күн», толық емес жауапқа «бұлтты Күн» алып отырамыз, сабақ соңында сол бойынша бағалаймыз

2.Үй тапсырмасын тексеру
Сафуан Шаймерденов «Қар»
Топтарға кезектестіріп сұрақтар беріледі. Топбасшы өзі дұрыс деп тапқан күн бейнесін алып отырады:
1. Үйге берілген мәтін қалай аталады? Авторы кім? – Мәтін «Қар» деп аталады. Авторы – Сафуан Шаймерденов.
2. Тұрар есікті жауып қойды да, терезе алдына келгенде не көрді? – Үлкен терезеден күңгірт аспанның бір бөлігін ғана көрді. Қалың қар жауып тұр.
3. Үлкен қар ұлпалары жерге қалай түседі? – Үлкен қар ұлпалары баяу қалқып келеді де, сәл орала беріп, құсша қонады.
4. Қар жапалақтары неге ұқсайды? – Қар жапалақтары жұлдыз сияқты ұзын кірпікті.
5. Жер дүниенің бәрі аппақ, тек қарауытып көрінетін не? – Жер дүниенің бәрі аппақ. Тек терезе тұсындағы бір түп қарақат бұтасының астыңғы жағы ғана қарауытып көрінеді.
6. Мәтінде алма ағашының бұтақтары туралы не айтылған? – Алма ағашының қалың бұтақтары бір-біріне айқаса иіріліп, неше түрлі өрнек жасаған.
7. Басына қоқырайта қалпақ кие бастаған не? – Қардан басына қоқырайта қалпақ кие бастаған – шарбақ қадалары. (кейіптеу)
8. Тұрар жақтауға шығып, желдеткішті ашты. Әрі қарай қандай әрекет жасады? – Терезеден басын қылтитты.Қар жапалақтап басына қона бастады.
9. «Дыбысы жоқ, салмағы жоқ болса да, денені түршіктірер зәрі бар» деген сөзді қалай түсінесіңдер? – Денені мұздатарлық салқын, тоңдырарлықтай суық.
10. Мәтін қалай аяқталды? – Тұрар түшкіріп салды. Содан кейін шешесінің суық тиіп қалады дегені есіне түсті. Ол күндегіше жылы киінді де, далаға шықты.
11. Түшкіріу қандай қызмет атқарады? – Ағзаның қорғаныс қызметін атқарады. Мұрын қуысына енген ауаның қатты бөліктері түшкіргенде қайта сыртқа шығады. (дүниетанумен байланыс)
12. Аяз күндері таза ауада серуендегенде қалай демаламыз? – Ауызды көп ашпай, тек мұрынмен демалу керек.(дүниетанумен байланыс)
қ а р
ш ы р ш а
а я з
қ ы с
а қ қ а л а

ш а н а
м ұ з
б о р а н
ш а ң ғ ы
қ а р

3.Жаңа білімді үйренуге дайындық.
1. Жердің бетін басады
Бұл не аппақ мақтадай?
Кәнекей кім табады? (қар)
2. Тікен-тікен тік пісте,
Қысы-жазы бір түсті.Ол не? (Шырша)
3. Қолы жоқ, сурет салады,
Тісі жоқ, тістеп алады (аяз)
4. Суда мұз бар,

Жерде қар бар

Боран боп соғады

Бұл қай кезде болады?
(Қыс)
5. Шелек қалпақ басында,
Сәбіз екен танауы.
Қыста қардан туатын,
Тауып көрші, сен оны. (аққала)
6. Қыста үйге кірмейді
Жазда жүрмейді ( шана)
7. Қыста айна,
Көктемде су. (мұз)
8. Қанаты жоқ ұшады, аузы жоқ ұлиды. (Боран)
9. Табаныма байладым,
Қос таяқпен айдадым. (шаңғы)
10. Қыста ғана болады, ұстасаң қолың тоңады. (Қар)
— Бүгінгі танысатын жаңа тақырып Сәкен Сейфуллиннің «Қызыл шұнақ» өлеңі.

Автор туралы оқушылар не білетіндігін анықтау.
Жетекші сұрақтар:
Сәкен Сейфуллин кім? – Сәкен Сейфуллин ақын.
Сәкеннің қай өлеңімен таныстық? – Туған ел.
Естеріне түсіріп жатқа айтып беру.
С.Сейфуллин
Туған ел

Кеңсің, дала –
Туған ана,
Көйлегің кең, көк ала.
Жан беретін,
Тән беретін
Мейірімді ана – сен ғана.
Төсіңді емген,
Саған сенген
Жан – жануар баласы.
Төсің сүтті,
Бауырың құтты,
Сен – тіршілік анасы.
Жібек жасыл, Анық асыл,
Кестесі гүл киімнің.
Көктем ана,
Сенде ғана
Тіршіліктің түйіні.

Автор туралы мәліметті толықтыру. Сәкен Сейфуллин туралы слайд көрсету.

Дәптерімізді ашып бүгінгі күннің ретін және тақырыпты жазып аламыз.
Сәкен туралы мағлұматтарды жазып алу.Өлеңді мұғалімнің мәнерлеп оқып беруі.





Сөздік жұмыс:
қызыл шұнақ – бет қаратпайтын үскірік аяз.
зәр – суық, аяз, ызғар
зәрі сыну – ызғары қайту, жылына бастау
мұздай – сұп-суық
шытынау – сынып кету
Ұшқын-искра
Күннің құлақтануы күннің айналасына тәж пайда болу

Ырымдар:
Күн құлақтанып батса, ауа райы оңалады.
Күн құлақтанып шықса, ауа райы суытып, жауын-шашын болады.
Қыста күн құлақтанса –ол аяздың белгісі













ғ) Оқулықпен жұмыс:
— Тізбектеліп оқу;
— Шумақтап оқу;
— Тауып оқу: Ақын ауа райы қатты суық болған кездегі күн бейнесі туралы айтқан жолдарды өлеңнен тауып оқу.
Сергіту сәті
С.Сейфуллиннің «Тау ішінде» әнін тыңдай отырып, «Аяз адамның» суретін салу
Қорытынды:
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету технологиясы «Аргумен және факт» әдісі
1. Қыста жақсы, бірақ, ……… (аяз, боран болады, тоңасың, аң-құстар азығын тауып жи алмайды, қалың киінесің)
2. Коньки, шаңғы тебу көңілді, бірақ, …… (аяғыңды қайырып алуың мүмкін, қауіпсіздік ережелерін есте ұстау керек)
3. Қыста адамдар жылы киім киеді, себебі, …….(жаурап ауырып қалуы мүмкін, әсіресе аяқты жылы ұстаған жөн.)
Бекіту сұрақтары
«Шыршаны безендіру» ойыны арқылы














1. Сәкен Сейфуллин туралы не білдік? – қазіргі қазақ әдебиетінің негізін қалаушы, ақын және жазушы,қоғам, мемлекет қайраткері. Қазақстан Жазушылар одағының негізін қалаушы
2. Қызыл шұнақ деген не? – қатты аяз, үскірік
3. Зәрі сыну сөзінің мағынасы? – ызғары қайту, жылына бастау
4. Мұздай – қатты суық
5. Қыстағы күннің құлақтануы ненің белгісі? – қатты аяздың
6. Сабақ барысында тыңдаған Сәкеннің әні қалай аталады? – Тау ішінде
8. Үсінуден сақтану жолдарын білеміз бе? – Жылы киіну, көбірек қимыл жасау, шамадан тыс далада жүрмеу.
9. Үсінген жағдайда қандай шара қолданады? – үсінген жерді уқалау
10. Сәкеннің азан шақырып қойған есімі – Сәдуақас





Вход Регистрация

Shape1

Shape2

Вход

Забыли пароль?

Каталог репетиторов

Зарегистрироваться Бесплатно

Доктор Комаровский ответил на вопросы посетителей проекта «Инфоурок»

Смотреть видео


Новый бесплатный вебинар

«Бинарный урок как средство обеспечения преемственности начального и основного общего образования»

Смотреть вебинар


Инфоурок / Начальные классы / Презентации / Ана тілі пәнінен ашық сабақ: С.Сейфуллин "Қызыл шұнақ" (3 сынып)

Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в
международном конкурсе «Я люблю природу», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 15 ДЕКАБРЯ!

Конкурс "Я люблю природу"

Ана тілі пәнінен ашық сабақ: С.Сейфуллин "Қызыл шұнақ" (3 сынып)


Московские документы для аттестации!

124 курса профессиональной переподготовки от 4 795 руб.
274 курса повышения квалификации от 1 225 руб.

Для выбора курса воспользуйтесь поиском на сайте
KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВА).

ДИПЛОМ от Столичного учебного центра: KURSY.ORG



библиотека
материалов

Ә дебиеттік оқу 3 «А»сынып

Сабақтың тақырыбы: Қызыл шұнақ С.Сейфуллин
Сабақтың мақсаты:

Білімділік: «Қызыл шұнақ» өлеңінің мазмұны мен мағынасына түсінік беру. Өлеңнің шумақтарын мәнерлеп,түсініп оқи білуге жаттықтыру, көркем тілде мазмұндай білуге үйрету.
Дамытушылық: оқушылардың есте сақтау,талдау,салыстыру,өз беттерімен ойлау дағдыларын дамыту,жүйелі мәнерлеп сөйлеуге,өз білімдерін бағалай білуге дағдыландыру.
Тәрбиелік: жауапкершілікке,бірін-бірі сыйлауға,табиғатты сүйіп,аялай білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап,түсіндіру,ой қозғау,тірек сызба.
Сабақтың көрнектілігі: қыс мезгілін бейнелейтін суреттер: С.Сейфуллин суреті, тірек сызба, сөзжұмбақ, интерактивті тақта.
Пән аралық байланыс: дүниетану ,бейнелеу өнері,қазақ тілі.


Сабақтың жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі 1 мин

  2. Үй тапсырмасын сұрау 9 мин

Қызығылушын ояту 1 мин

а) Берілген тапсырманы орындау 2 мин

3) Жаңа сабақ 25 мин

а) түсіндіру

4) Оқулықпен жұмыс

5) Сабақты бекіту 2 мин

а) сұрақ-жауап 2 мин

Қорытындылау 2 мин

6) Оқушыларды смайликтер арқылы бағалау 2 мин

Үй тапсырмасы. 1 мин
Ана тілі жайлы бір шумақ өлеңді үнтаспадан тыңдау.
«Маған жақсы мұғалім бәріненде артық, өйткені мұғалім мектептің жүрегі»

Ы. Алтынсарин
Сабақтың барысы.

Міне,балалар біз бүгін өзіміздің білімімізбен біліктілігімізді көрсету үшін сыныпты үш топқа бөліп отырмыз.

1) «желтоқсан»
2) «қаңтар»
3) «ақпан»

Әр топтың басшысы бір-біріне қыс мезгілінің теңеу сөздерімен ізгі тілектерін айтады.

Тілек айтып болған соң, әр топ өз аттарын қорғайды.
1 топ «желтоқсан»

2 топ «қаңтар»
3 топ «ақпан»

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру, бағалау.
Әр топтан 1 оқушыға М.Әуезовтың «Боран» мәтінін мәнерлеп оқыту, сұрақ қою арқылы білімдерін бағалау.
1) –Мәтіннің мазмұны кім жайында?
2) –Мәтіндегі негізгі ой не?
3) –Мәтінде жылдың қай мезгілі жайлы айтылады?
Сурет бойынша қысқы табиғатты бейнелеу.







Миға шабуыл

«Пресс-конференция»ойыны.

Шарты:сыныптағы кішкене балғын зерттеушілер С.Сейфуллин туралы мәліметтер жинау,бірін-бірі тыңдай білу.Сыныптағы журналистер зерттеушілерге сұрақ қояды.

Балғын зерттеушілер сұрақтарға жауап беруі тиіс. Мұғалім «жетекші ғалым» ретінде жауаптарды толықтыруына болады.

Слайд. С.Сейфуллин
ІІІ. Жаңа сабақ

- Сәкен Сейфуллин Жезқазған облысы, Ақадыр ауданы, Қарашілік қыстағында 1894 жылы дүниеге келген. Шығармашылықпен белсене араласқан. 1917 жылы «Жұбату» атты тұңғыш әңгімені жазды. Қазақ әдебиетінің оқулықтарын жазуға қатысты.
Жазушының көптеген өлең, повесть, әңгімелері бар. Бізге бүгін «Қызыл шұнақ» атты өлеңі берілген екен.
Балалар, кітабымыздағы өлеңді қарайық.
(интерактивті тақтада Сәкен Сейфуллин «Қызыл шұнақ» өлеңі, қысқы аяздың әуені жүріп тұрады.)
2. Өлеңді мәнерлеп оқу.
3. Оқушыларға тізбектетіп, шумақтатып оқыту.

Сергіту сәті
Аяқпенен топ-топ-топ,

Қолымызбен соқ-соқ-соқ,

Бір оңға,бір солға

Айналайық кел мұнда.

Қолымызды сілкейік,

Басымызды шайқайық,

Бір оңға,бір солға,



Айналайық кел мұнда.
Бүгін Сәкен Сейфуллиннің «Қызыл шұнақ» өлеңімен танысамыз.
«Қызыл шұнақ» өлеңін әр топ мәнерлеп оқу.
І топ.-Өлеңді жазған кім? -Өлеңді жазған С.Сейфуллин
ІІ топ. –Өлең жылдың қай мезгілі жайлы? -Өлең қыс мезгілі жайлы.
ІІІ топ. –«Қызыл шұнақ» дегеніміз не?
-
«Қызыл шұнақ» - бет қаратпайтын аяз, үскірік.

Өлеңге сай қимыл қозғалыс жасау.
Шатынайды, тыста аяз,

Қызыл шұнақ үскірік,

Қылшылдайды жаландап,

Зәрлі деммен ысқырып.



Ұшан-теңіз қалың қар -

Жерді басып жабады,

Шұнақ аяз жалаңдап

Екі санын сабады.



Мұздай демі бет қарып,

Аяз аузын ашады.

Құлақтанып қызыл күн

Жасыл ұшқын шашады.

1894 жылы 15 қазанда Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданында туған.
Қазақ әдебиетіне жаңа түр, күрескерлік идея, жанды бейне, көркем образдар әкелген ақиық ақын, ірі қоғам қайраткері, әдебиет зерттеушісі, жазушы-драматург.
Саяси қуғын-сүргін құрбаны.


1. Өлеңді мәнерлеп оқу.
2. Әр шумақты жеке-жеке оқытып, айтылып тұрған ойды таптыру.
3. Өлеңді іштей оқу.
4. Өлеңді дауыстап оқыту.
Өлең соңындағы тапсырмаларды орындау.1- тапсырма. Қыс белгілері:
І топ. Күн суытады, қар жауады, аспанды бұлт жабады.
ІІ топ. Далада үскірік соғып, ағаштар қоп-қоңыр боп жапырақсыз қалады, айналаны аппақ кілем жабады.
ІІІ топ. Жыл құстарының бәрі жылы жаққа ұшып қарғалар ғана қалады, адамдар жылы киінеді, балалар шанасын сүйреп далаға шығады.
2-тапсырма. Қыс мезгіліне байланысты жұмбақтар шешкізу.


а) Табаныма байладым, қос таяқпен айдадым. 
( Шаңғы) 
ә) Таусылмайтын ақ мақта, 
Қысы – жазы тау жақта. 
( Қар) 
б) Тоңғақты таниды, 
Беті қолын қариды. 
( Аяз) 
в) Көрінбейтін өзі, 
Айтатын жоқ сөзі. 
Ысқырып тұрады, 
Серуен құрады. 
( Боран) 

Шығармашылқ тапсырма
І топ. Слайд бойынша « Қызыл шұнақ» тақырыбында эссе жазу.
ІІ топ. 4-5 жолды өлең құрастыру.
ІІІ топ. Қыс тақырыбында сурет салу.
ІҮ Сабақты бекіту.

Семантикалық карта(интерактивті тақтамен жұмыс ) Слайдта кесте жасалады.Оқушылар авторларға қатысты шығармаларды тауып «+» таңбасын қояды



Өнер, білім бар жұрттар

Тау ішінде

Интернат қоймасы

Қыс

Әке арманы

Үш бақытым

Абай Құнанбаев







+





Сәкен Сейфуллин



+









Мұхтар Әуезов









+



Шерхан Мұртаза





+







Мұқағали Мақатаев











+

Ыбырай Алтынсарин

+

























-Неліктен бұл бөліктерге «+ » таңбасын қойдыңдар? Әрқайсысына мысалдар келтіріп, ойларыңды дәлелдеңдер.

«Қалт еткізбей қағып ал, жауабын тез тауып ал» ойыны арқылы сабақты бекіту.

«Тиінге көмектес » ойыны.
















Қыс мезгіліндегі мерекелерді атап өту.

1.Тұңғыш президент күні қашан тойланады?

2.Тәуелсіздік күні қашан тойланады?

3. Жаңа жыл қашан тойланады?
4. М.Мақатаевтың туылған күні қашан?



Ү. Үйге тапсырма: С.Сейфуллиннің өлеңін мәнерлеп оқу және мәлімет жинау, «Қыс» тақырыбына суреттер салу.
Сабақты 1 шумақ өлең жолдары арқылы аяқтаймын.
Балалар шықты далаға,

Ойнап, күліп жүр енді.

Шаналармен озады,

Аққаланы соғады.




















«№6 жалпы білім беретін орта мектеп жанындағы интернатпен» КММ



р/с

Көше үй номері

Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)

Туылған күні, ____

(күні, айы, жылы)

ЖСН

Толық жасы

Жынысы

Ұлты

Қамтылуы бойынша мәлімет


О жас

46

Қазытаева Қуралай Ермековна

11.02.2017

170211601961

10 ай

қыз

қазақ

үйде









1 жас

58

Қуатбаев Марлен

15.04.2016

160415503540

1 жас

ұл

қазақ

үйде









2 жас

57

Нұрғазина Аяулым

26.06.2015

150626604451

2жас

қыз

қазақ

үйде









3 жас

45

Сүлейменов Әділбек

04.09.2014

140904504266

3 жас

ұл

қаза24.09.2008қ

б/б 2. тамшылар

46

48

Қазытаева Томирис

Байжұма Айжан

03.12.2014

27.02.2014

141203350954

140227604609

3 жас

3 жас


қыз

қыз

Қазақ


қазақ

7б/б қарлығаш

Үйде

4 жас

44

Тусупханова Наргиз

07.10.2013

131007602362

4 жас

қыз

қазақ

үйде

48

Макенов Ибрахим

27.03.2013

130327501898

4 жас

ұл

қазақ

б/б2 қарлығаш

5 жас

53


52

Тұрсынов Сұңғат


Қазыбек Нұрасыл

06.08.2012


26 01.2012

120806503370

5 жас


5 жас

Ұл


ұл

Қазақ


қазақ

б/б2 құлыншақ

даярлық.6-мектеп









6 жас



-








-






7 жас
























ызы

Мектепалды даярлық тобы: Айналамен таныстыру
Тақырыбы: Көлік түрлері


Мақсаты: а) Оқушыларды көлік түрлерімен таныстыру
б) Ой-өрісін дамыту дуниетанымын кеңейту
в) Қызығушылығын ояту Көрнекілігі: Интерактивті тақта,слайттар,суреттер
Әдісі: Түсіндіру,көрсету,сұрақ-жауап
Түрі: Саяхат сабақ
Типі: Қайталау,пысықтау
Сабақ барысы: Ұйымдастыру
1) Әнұранды айту
2) Таңертеңгі жиын
Қуан,шаттан,алақай
Қуанатын келді күн
Қайырлы таң, қайырлы күн
Күліп шықты күн бүгін
Алақай ,алақай, алақай!
Балалар келген қонақтармен амандасамыз.
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз
Бар адамды құрметтеп
Бас иеміз біз.
3) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

II Өткен сабақты еске түсіру
1) Көлік түрлерін сұрау
2) ,,Ұшақ,, тақпағын жатқа сұрау
III Жаңа сабақ
Көлік түрлері
-Балалар көліктер еліне саяхатқа шығамыз.
1)Тас жол көліктері
Жолаушылар яғни адамдар әр түрлі себептермен бір жерден екінші жерге қатынайды.Біреулер туыстарына барса,енді біреулері сауда жасау үшін бір қаладан екінші қалаға барады.Алыс ауылдар мен қалалар арасында жолаушылар таситын көліктерге,машиналарға мінеді.Машиналар өздеріне керекті жерлеріне тас жолдармен апарады.Қалада көлік түрлері өте көп.Сондықтан адамдар жүретін жолдар және машиналар жүретін жолдар бар.
Тапсырма
Жұмбақ
Бір көзім «кідір»дейді .
Бір көзім «жүгір»дейді .
Бір көзім «абайла»дейді .
Қарап ал маңайға дейді . (Бағдаршам)

Бағдаршам-адамдар мен көліктердің жүрісін реттеп тұрады.
Мотоцикл мен велосипедте-көлік.Оларды бір жерден екінші жерге бару үшін мінеді.
2)Келесі суретте нені көріп тұрсыңдар?
-кеме, қайық.
Олар суда жүретін көлік түрлеріне жатады.
Тапсырма
-Мынау ненің суреті?
-қайық
-Қайық нешеу екенін сана?

3)Келесі суретте нені көріп тұрсыңдар?
-ат ,арба
-түйе
Оларда көлік түріне жатады.Оларды бұрын техника дамымай тұрған кезде мал бағу,жүк тасуға мінген.Қазіргі кезде ауылдық жерлерде көп пайдаланады.

Тапсырма
-Жылқы баласы не деп аталады?
-Түйе баласы не деп аталады?
4)Келесі суретте нені көріп тұрсыңдар?
-Ұшақ,тік ұшақ,әуе шарлары.Олар әуе көлігіне жатады. Қазіргі кезде алыс жерлерге ұшақпен ұшады.Өте тиімді керекті жерге тез жетеді.

Тапсырма
-Балалар мыналар не?
-Әуе шарлары
-Әуе шарларында біз өткен әріптер мен дыбыстар бар екен.
-Хормен және жеке балаға айтқызу.

5)Келесі суретте нені көріп тұрсыңдар?
-Пойыз
- Пойыз -темір жол көлігіне жатады.


Тапсырма:Жұмбақ шешу

Кеудесі бір шетте,
Құйрығы бір шетте
Жалығып кетпедік ,
Үш тәулік жүрсекте. (Пойыз)

6)Сергіту Бала,бала,балақан,
Қане қайсы алақан
Саусақтарың әйбат
Былай,былай ойнат
Топ-топ, топ-топ басайық
Жолаудан гүл жасайық
Жаса-жаса жарқын күн
Жаса-жаса алтын күн

7)Тақтамен жұмыс
Суретте көлік түрлері көрсетілген.Астыңғы бөлікте олардың аттары жазылған.Қай суретке қай көліктің аты сәйкес келетінін анықта.
-Арнайы көлік
-Жүк көлігі
-Жолаушылар көлігі
8)Суреттерді екі топқа бөл.Оң жақтағы бағанға көлік жүргізушілерге арналған белгілерді,ал сол жақ бағанға жаяу жүргіншілерге арналған белгілерді орналастыр.
9) Келесі тапсырма
Осы көліктерді жылдамдығына қарай қатар құра.Жылдамдығы ең баяу көліктен баста.
-Әуе шары
-Кеме
-Жылқы
-Пойыз
-Ұшақ
10)Оқушылармен жұмыс.
Геометриялық пішіндерден көлік құрастырып, жапсыру.
I-қатар: жүк машинасы
II- қатар:бағдаршам

11)Қорытынды. Көліктер
Машина
Ұшақ
Тік ұшақ
Мотоикл
Велосипед
Қайық
Кеме
12)Мадақтау

Сабаққа жақсы қатысқандарыңа рахмет















































«№6 жалпы білім беретін орта мектеп жанындағы интернатпен КММ»













Тақырыбы: «Бастауыш – білім негізі» (бастауыш сынып апталығының ашылуы).

















2017-2018 оқу жылы

























































  • Мақсаты:

  • Білімділік: Білімнің сара жолы мектептен басталатынын, білімнің кең дүниеде өмірге есік ашатынын сездіру. Білімге деген құштарлығын арттыру, оқуға, білімді болуға шақыру;

  • Көрнекіліктері: суреттер, шарлар, сурет көрмесі, қанатты сөздер.

  • Барысы:

  • І. Ұйымдастыру кезеңі:
    Оқушыларды салтанатты кешке тұрғызу.

  • Қазақстан Республикасының Гимн орындалады.


  • Жүргізуші: Құрметті ұстаздар, оқушылар! Білімнің сара жолы мектептен басталады, ал білімнің алғаш есігін ашатын кілті – бастауыш екенін барлығымыз білеміз. Ең алғаш әріп танып, оқуға,санауға, есептеуге үйреніп, білімге деген құмарлығымызды бастауыштан бастаймыз.
    - Бүгін, біз 11 - желтоқсан мен 15 –желтоқсан аралығында өтетін
    «Бастауыш – білім негізі» атты бастауыш сынып әдіс бірлестігінің апталық іс - шарасын ашқалы отырмыз.

  • Апталықтың ашылу құрметіне құтықтау сөз мектеп директоры Молдашева Ләззат Тұрсынқызына беріледі.

  • Оқу ісінің меңгерушісі: Еркінбаева Нұржанат Амангелдіқызына беріледі.


  • Бастауыш сынып әдіс бірлестігінің апталық жұмыс жоспарымен таныстырып өту кезеңі:Бірлестік жетекшісі:Мырзаханова Меруер Макатаевнаға беріледі.


  • Бекзат:Айналады күн жүйесін мектеп атты ғаламшар, Ғаламшарда қызықты өтер дәйім сабақтар. Бастауышта білім алып оқимыз біз балалар, Келді міне апталық та көп қызықпен қуантар.





Нұрай:

Бастауыштың апталығы қуантады жыл сайын, Әр шараға дайындықпен қатысамыз күн сайын.

Дамира:

Мұғалім қолдан жетектеп, Үйретер ғылым қыр-сырын. Бойдағы жақсы қасиет, Алынар білім қорынан.



Мейіржан:

Большая программа у нас предстоит Мы будем писать, читать, развиваться, трудиться, Считать, состязаться, конечно, учиться, И это действительно снами случится.


Жалғас: Ғылымның сырын ұғына,
Шығыңдар білім шыңына.
Ұқыптылық пен зеректік
Жеткізер білім шыңына.
Бастауыштан қанасың,
Білімнің нәрлі сырына

Ажар: Бастауышым - бастамам,
Білім жолын бастаған.
Білім шыңы биікте,
Белді бу жас данам.

Каусар: Мектеп - кеме, білім - теңіз,
Барар жерге тез жетеміз.
Адаспаймыз ұлы жолда,
Ұстаз берген білім қолда.

Ұстаз әні: Қадырбеков Нұрасыл

Бастауышым - бал бұлағым
Лаулап жансын шам-шырағың
Өзің берген біліміңмен
Самғап ұшты тау қыраның


Апталықта бәрі бар – ашық сабақтар, жарыстар, конкурстар... Тамашалап, белсенді ат салысып, білімді жастар екенімізді көрсетейік!
Бүгінгі күні барлық ғылымдардың ішіндегі ең ауыр және ең қызық болып көрінетін үш егіз пәннің мектебіміздегі алыптарын ортаға шақырайық.


1 - Дүниетану:
Табиғаттың бар байлығы даламда
Жер – Ананың жаттығы жоқ адамға
Тамақ та, киім де, денсаулық та
Бәрі, бәрі табиғаттың қолында
Күтіңдер, баптаңдар, көбейтіңдер көркейтіңдер
Үнемде жетеді адам затына
Барлығы мына менің қолымда
Ол мына менмін дүниетану пәнімін.
2 - Ана тілі:
«А» - дан сыр шерткен,
Барлық пәнді үйреткен.
Ардақтап мен оқимын,
Ана тілін құрметпен.
Ана тілді білмесем,
Шат - шадыман күлмес ем.
Жер бетінде сайраңдап,
Қазақ болып жүрмес ем.


3 - Математика:
Терең ғылым, сананың,
Тегі деп ой саламын.
Маңызды деп оқимын,
Математика сабағын.
Табиғаттың сыры бар...
Тарихты да ұғып ал.
Кемдігі жоқ бәрінің,
Пәндер аты қыруар

Би: Мырзабаева Меруерт 4«Ә» сынып оқушысы
Жүргізуші:
Мықты болсаң – алдағыны басып оз,
Мықты болсаң – арттағыны жеткізбе.
Мықты болсаң – тайғанама көк мұзда,
Мықты болсаң – бөгеттерді бұзып өт.
Мықты болсаң – заманыңды көктеп өт - дей отырып, мықтыларға арналған бастауыш пән апталығында оқушыларға үлкен жеңістерді, мұғалімдерге табыс тілейміз!



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
23.11.2018
961
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12