Материалдар / Әдебиеттік оқу 3 сынып 13 апта

Әдебиеттік оқу 3 сынып 13 апта

Материал туралы қысқаша түсінік
жаратылыстану 3 сынып 13 апта екінші тоқсан
ЖИ арқылы жасау
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Әдебиеттік оқу 11-сабақk


Бөлім:

Уақыт

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Нені үйрендім?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.3.4.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын, стилін жетілдіру, өз бетінше орфографиялық, пунктуациялық қателерді табу және түзету 3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнына сәйкес ақпаратты сызба түрінде береді, өз бетінше қателерді тауып, түзетеді.

Көптеген оқушылар: берілген тақырыпта әңгімелеп, өз ойымен бөлісе алады.

Кейбір оқушылар: берілген тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айта алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру







Өткен білімді еске түсіру


8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

Созылып оңға бір,

Созылып солға бір.

Иіліп алдыға,

Шалқаям артқа бір.

Отырсаң ұзақтау,

Жаттығу қажет бір.

Өткен тақырыпқа шолу:

-«Бақыт құсы» ертегісінен көкейіңе не түйдің?

-Бақыт құсын қайтару үшін Әмзеге қандай кеңес бересің?

-Қырсыз деген қандай мағына береді?

-Қырау түсе бастаған кез деп қай кезді айтады?

- М. Жұмабаевтың «Балалық шақ» өлеңін мәнерлеп оқыңдар.

-Өлеңде ақын не туралы айтқан?

-Нені өсиет етеді?

-Адам өміріндегі білім алудың маңызын сен қалай түсінесің?

- Әңгіме кейіпкеріне бақыт құсын қайтаруға көмектесу үшін жазған хатыңда ақынның қандай өсиетін пайдаландың?

- Олай болса, бүгінгі сабағымызда «Уақыт» ортақ тақырыбынан не үйренгендеріңді анықтау үшін тапсырмалар орындаймыз.

  1. Жаттығу жасайды.









Оқу тапсырмасын мазмұндайды. Сұрақтарға жауап береді.







Топқа бірігеді, сурет құрастырады.

Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.



«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!

















Бекіту

33 мин





































2 мин

(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады.

1) Адамның жас кезеңдеріне қатысты халық дәстүрлерін білесің бе? Кластер құрастыр. Осы дәстүрге сай оқыған шығармаңды қосып, кластерді толықтыр.

2. Таңғы, түскі, кешкі ас туралы нақыл сөздерді есіңе түсір.

3. Қақпаға үйіріле соғады, терезені қағады, көкті жабады

деген тіркестерде не туралы айтылған?

жаңбыр

боран

жел

4. «Жас уақытта көңіл – гүл» деп кім айтқан?

М. Жұмабаев

А. Құнанбаев

М. Дулатов

5. «Бақыт құсы» деген тақырыпта өз ойыңды жаз.

«Әр адамның бақыт құсы болады» – басталуы.

«Еңбекті ұнататын адамдарға үйір болады» – жалғасуы.

«Бақыт құсымды ұшырмаймын» – аяқталуы.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

-Адам өміріндегі уақыттың қадірін сен қалай түсінесің?

-Уақытты қадірлеу туралы мақал-мәтелдер айт.


Сергіту сәтінде қазақ күйіне билейді.


Кластер құрады.

Тапсырма орындайды.

Сұрақтарға жауап береді.

































Билеп сергиді.

Дескриптор:-

- Кластер құрады -2балл.

- Таңғы, түскі, кешкі ас туралы нақыл сөздерді жазады-2балл.

- Қақпаға үйіріле соғады, терезені қағады, көкті жабады

деген тіркестерде не туралы айтылғанын табады-1 балл.

- «Жас уақытта көңіл – гүл» деп кім айтқанын табады -1балл.

-«Бақыт құсы» деген тақырыпта өз ойын жазады-4балл.

Оқулық


























Кері байланыс

5 мин

Кері байланысты «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.

Оқу тапсырмасы: Өткенді қайталау.

Сабаққа кері байланыс жасайды.

ҚБ қойылады.








Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Әдебиеттік оқу 12-сабақ

Бөлім:

Сәулет өнері

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Керемет күмбез

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру

3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығарманы дауыстап түсініп оқиды, мазмұнына сәйкес ақпаратты тауып, сызба түрінде береді.

Көптеген оқушылар: шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қояды және жауап береді.

Кейбір оқушылар: адам өміріндегі сәулет өнерінің маңызын түсіндіреді.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру



8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

Жаңа тақырыпты ашу, оқу мақсатын жариялау «Сөзжұмбақ» әдісімен өтеді:

Сөзжұмбақты шешу үшін берілген мақал-мәтелдегі көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойыңдар.

1.... – ортақ, ай – ортақ,

Жақсы – ортақ.

2. Жақсылардың ... –

Жанып тұрған шамдай.

3. Ырыс алды – ... .

4. Әдепті ... – арлы бала.

5. Еріншектің ... бітпес.

6. ... теңгең болғанша,

жүз досың болсын.

-Қандай сөз шықты?

-Күмбез деген не? қайда қолданылады?

-Олай болса, бүгінгі сабақта осы сұраққа жауап іздей отырып, «Қожа Ахмет Ясауи» кітабынан алынған «Керемет күмбез» атты шығарманы оқитын боламыз.

Жаттығу жасайды.

Сөзжұмбақты шешеді.

Сұрақтарға жауап береді.

«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!




Жаңа білім

15 мин



















2 мин


Бекіту

15 мин












(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.

А) «Керемет күмбез» мәтінін түсініп, тізбектей, дауыстап оқыңдар.

Ә) Сызба:

-Мәтіннен қандай ақпарат алдың? Сызбаға түсір.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

-Адам өміріндегі сәулет өнерінің маңызын түсіндір.


Сергіту сәтінде қазақ күйіне билейді.


(Ж) 2-тапсырмада «Кинометафора» әдісімен жүзеге асырылады.

Қожа Ахмет Ясауи туралы бейнежазбаны тамашалап, аңызды тыңда.

-

ЖИ арқылы жасау
30 Қараша 2023
341
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі