|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мамандықтың бәрі жақсы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.9.1 түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табу, өңдеу және тұжырым жасау және себепсалдарлық байланысын сызба түрінде көрсету
|
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадан көркемдегіш құралдарды табуды меңгереді |
|||||||||
|
Құндылықтар |
Бірлік пен ынтымақ Ынтымақ жүрген жерде, ырыс бірге жүреді. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Алдыңғы білімді еске түсіру Жаңа сабақ Тақырыпты ашу 1.Мысал дегеніміз не? Мысал- жануар, затты кейіпкер етіп, солардың әрекеті арқылы адам бойындағы кемшілікті сынайтын, жақсы мінез-құлықты үлгі етіп көрсететін көркем шығарма. Мысал өсиет, ақыл айтуға құрылады, қарасөзбен де, өлеңмен де жазылады. ЕБҚ 2.Суреттегі құмырсқа қай мамандық иесіне ұқсайды? Кеме басқарған капитанға ұқсайды. ЕҚБ 3.Осы кейіпкердің атынан сөйле. «Мен...» (Мен кеме басқарсам....) (Мен осындай жағдайға тап болсам...) 4. «Адамға, қоғамға пайдалы маман болу» дегенді қалай түсінесіңдер? -Адамға ,қоғамға пайдалы маман болу деген сөз-халыққа пайдасын тигізу. «Екінші мамандық» өлең мысалын түсініп оқу Дәптермен жұмыс. Жаңа сөздер Шуруп-бұрандалы шеге Көкке қолын жайғандар-бұл жерде: «түк істемей бос жүргендер» деген мағынада. 5.Өлеңдегі негізгі ойды тап. Негізгі ой:Еңбексіз ,бос жүруге болмайды Кейіптеу – табиғат құблыстарын тірі адам кейіпінде немесе жансызды жанды түрде суреттеу тәсілі. 6.Кейіптеу кейіпкеріне ұқсастырып, үйде, айналаңда нені мысал етіп айтар едің? 7.Мысал өлеңдегі кейіптеу кейіпкерлерін ата. 8. Тапсырманы орындаңдар
Үй тапсырмасы:«Бірнеше мамандық иесі, өнер иесі болудың артықшылығы туралы ойыңды жаз
|
Үй тапсырмасын оқиды
Мысал туралы айтады
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Сұраққа жауап береді
Мысалды түсініп оқиды
Жаңа сөздермен танысады
Негізгі ойды табады
Кейіптеуге мысал келтіреді
Тарпсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
ҚБ: Керемет!
Дискриптор: Оқушылар мысал суреттегі кейіпкердің атынан сөйлейді-1Б Өз ойын еркін жеткізеді-1Б
Дескриптор: Пайдалы маман болуды түсінеді-1Б Өлеңді мәнерлеп,түсініп оқи алады-1Б
ДескриптоР: Мысалдың мазмұнын түсінеді-1Б Негізгі ойды табады-1Б
ДескриптоР. Айналадыһағы дүниенеден кейіптейтін мысал табады-1Б Кейіпкерлер туралы айта алады-1Б
Дескриптор: Тапсырманы кесте бойынша орындайды-1Б Кейіптеу жасай алады-1Б
«Смайликтер» әдісі
|
Суреттер
Мысал әңгімелер кітаптары
Суреттер
Суреттер
Плакат
Кейіпкерлер суреті
Кесте
Суреттер
Кері байланыс парағы
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
әдебиеттік оқу. 4 сынып. Тақырыбы: Мамандықтың бәрі жақсы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мамандықтың бәрі жақсы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.9.1 түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табу, өңдеу және тұжырым жасау және себепсалдарлық байланысын сызба түрінде көрсету
|
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадан көркемдегіш құралдарды табуды меңгереді |
|||||||||
|
Құндылықтар |
Бірлік пен ынтымақ Ынтымақ жүрген жерде, ырыс бірге жүреді. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Алдыңғы білімді еске түсіру Жаңа сабақ Тақырыпты ашу 1.Мысал дегеніміз не? Мысал- жануар, затты кейіпкер етіп, солардың әрекеті арқылы адам бойындағы кемшілікті сынайтын, жақсы мінез-құлықты үлгі етіп көрсететін көркем шығарма. Мысал өсиет, ақыл айтуға құрылады, қарасөзбен де, өлеңмен де жазылады. ЕБҚ 2.Суреттегі құмырсқа қай мамандық иесіне ұқсайды? Кеме басқарған капитанға ұқсайды. ЕҚБ 3.Осы кейіпкердің атынан сөйле. «Мен...» (Мен кеме басқарсам....) (Мен осындай жағдайға тап болсам...) 4. «Адамға, қоғамға пайдалы маман болу» дегенді қалай түсінесіңдер? -Адамға ,қоғамға пайдалы маман болу деген сөз-халыққа пайдасын тигізу. «Екінші мамандық» өлең мысалын түсініп оқу Дәптермен жұмыс. Жаңа сөздер Шуруп-бұрандалы шеге Көкке қолын жайғандар-бұл жерде: «түк істемей бос жүргендер» деген мағынада. 5.Өлеңдегі негізгі ойды тап. Негізгі ой:Еңбексіз ,бос жүруге болмайды Кейіптеу – табиғат құблыстарын тірі адам кейіпінде немесе жансызды жанды түрде суреттеу тәсілі. 6.Кейіптеу кейіпкеріне ұқсастырып, үйде, айналаңда нені мысал етіп айтар едің? 7.Мысал өлеңдегі кейіптеу кейіпкерлерін ата. 8. Тапсырманы орындаңдар
Үй тапсырмасы:«Бірнеше мамандық иесі, өнер иесі болудың артықшылығы туралы ойыңды жаз
|
Үй тапсырмасын оқиды
Мысал туралы айтады
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Сұраққа жауап береді
Мысалды түсініп оқиды
Жаңа сөздермен танысады
Негізгі ойды табады
Кейіптеуге мысал келтіреді
Тарпсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
ҚБ: Керемет!
Дискриптор: Оқушылар мысал суреттегі кейіпкердің атынан сөйлейді-1Б Өз ойын еркін жеткізеді-1Б
Дескриптор: Пайдалы маман болуды түсінеді-1Б Өлеңді мәнерлеп,түсініп оқи алады-1Б
ДескриптоР: Мысалдың мазмұнын түсінеді-1Б Негізгі ойды табады-1Б
ДескриптоР. Айналадыһағы дүниенеден кейіптейтін мысал табады-1Б Кейіпкерлер туралы айта алады-1Б
Дескриптор: Тапсырманы кесте бойынша орындайды-1Б Кейіптеу жасай алады-1Б
«Смайликтер» әдісі
|
Суреттер
Мысал әңгімелер кітаптары
Суреттер
Суреттер
Плакат
Кейіпкерлер суреті
Кесте
Суреттер
Кері байланыс парағы
|
||||||
шағым қалдыра аласыз






