|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әдепті бала. Ұшқан ұя |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.1.1.1. шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру 2.1.5.1. өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді; Кейіпкердің іс – әрекетіне өз ойын білдіреді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Психологиялық ахуаулды жақсыртуға қатысады Үлкен де «Сіз» Кішіге де «Сіз» Сізге сәлем береміз. Құрметпенен біз Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын пысықтау: «Тыйым сөздер» «Әжеммен ойын»
Балалар, тыйым сөздерді үйрену арқылы біз табиғатты құрметтеу мен туралы өттік; Енді, амандасу әдебін қаншалықты біледі екенбіз, соған тоқталайық: https://wordwall.net/play/87111/529/158 Сабақтың мақсаты: Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді; Кейіпкердің іс – әрекетіне өз ойын білдіреді Балалар, бүгін біз қазақтың біртуар ұлы, қолбасшы Бауыржан Момышұлы атамыздың өмірбаянына, бала кезіне саяхат жасаймыз; Алдымен, Бауыржан атамызбен жақынырақ танысып алайық: https://heyzine.com/flip-book/cdf3329ed3.html 1 – тапсырма «Ұшқан ұя»
2 – тапсырма (жазба жұмысы) ФС тапсырмасы Саралау – жазба жұмыс Бауыржанның әкесі айтқан ақыл сөзді тауып, көшіріп жазыңдар; 3 – тапсырма ФС тапсырмасы (Ұлттық құндылықты дәріптеу) Әдеп пен тәрбие туралы мақал – мәтелдерді жалғастырып көріңдер; «Қыз қуу» әдісі 1.Әдепті бала ата-анасын мақтатар. 2.Әдептілік – ардың айнасы. 3.Әдепті елдің баласы алыстан сәлем береді. 4.Әдептілік – тәрбие бастауы. 5.Әдепті бала – арлы бала. 6.Әдептілік белгісі – иіліп сәлем бергені. 7.Әдеп басы – тіл. 8.Әдепті сөйле де, тыныш отыр. 9.Әдепсіз өскен адамнан, тәртіппен өскен тал артық. 10.Әдептілік – адамдықтың белгісі. СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (топтық жұмыс) Жағдаяттар https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=146796 «Сен не істер едің?»
•Жағдаят: Айжан мектепке келгенде мұғаліміне және сыныптастарына сәлемдесуді ұмытып кетті. Мұғалімі оған сәлемдесудің маңыздылығын түсіндірді. 2.Үлкендерге құрмет көрсету: •Жағдаят: Арман автобусқа мінгенде, жасы үлкен әжейге орын бермей, өзі отыра кетті. Жанындағы адамдар оған үлкендерге орын беру керектігін айтты. 3.Кешірім сұрау: •Жағдаят: Марат ойнап жүріп, байқаусызда досының қаламын сындырып алды. Ол дереу кешірім сұрап, жаңа қалам сатып әкелді. 4.Кезекте тұру әдебі: •Жағдаят: Динара дүкенде кезексіз алға шығып, сатып алмақ болды. Сатушы оған кезекте тұрудың тәртібін түсіндірді. 5.Сыпайы сөйлеу: •Жағдаят: Ержан сабақ барысында мұғалімге дөрекі сөз айтты. Мұғалімі оған сыпайы сөйлеудің маңызын түсіндіріп әдепті болуға шақырды. 6.Қоғамдық орындарда өзін ұстау: •Жағдаят: Айнұр кітапханада дауыстап сөйлеп, басқа оқырмандарға кедергі келтірді. Кітапханашы оған қоғамдық орындарда тыныштық сақтау керектігін ескертті. 7. Жағдаят: Мектеп асханасында үзіліс кезінде оқушылар тамақтанып отыр. Арман досы Еркіннің тамағын ұнатпай, оны мазақтап күле бастады. Еркін ренжіп қалды. Мұғалім Арманға әркімнің талғамы әртүрлі екенін, басқа адамның таңдауын құрметтеу керектігін түсіндірді. 5 – тапсырма https://wordwall.net/play/87122/760/380 Сұрақтарға жауап береді Үйге: Момышұлы туралы қосымша ақпарттар жинау «Білім парағы» арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Сабақ мақсатымен танысады Момышұлының өмірбаянымен танысады Мәтінді түсініп оқиды Жазба жұмысын орындайды Мақал мәтелдерді айтып жарысады Сергіту сәтіне қатысады Жағдаяттарға жауап береді Сұрақтарға дұрыс жауа береді Үйге тапсырм алады Кері байланыс береді |
Дұрыс жауаптары үшін асықпен бағаланады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Түсініп оқиды – 1 б Кішкентай Бауыржанның амандасуын қимылмен көрсетеді – 1 б Кейіпкердің іс – әрекетіне өз ойын білдіреді – 1 б Жалпы – 3 б Дескрипор: Бауыржанның әкесі айтқан ақыл сөзді көшіріп жазады – 1 б Қатесіз, көркем жазумен жазады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Мақлдардың жалғасын дұрыс табады -1 б Мақалдың мағынасын түсіндіреді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Жағдаяттарға жауап береді – 1 б Әдептілік ережесіне сай жағдайдан шығу жолын көрсетеді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Өте жақсы! Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді- 1 б ҚБ: керемет! |
Презентациялық ойын https://wordwall.net/play/87111/529/158 https://heyzine.com/flip-book/cdf3329ed3.html Оқулық Дәптер
https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=146796 https://wordwall.net/play/87122/760/380 Бағалау парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдепті бала, Ұшқан ұя ашық сабақ
Әдепті бала, Ұшқан ұя ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әдепті бала. Ұшқан ұя |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.1.1.1. шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру 2.1.5.1. өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді; Кейіпкердің іс – әрекетіне өз ойын білдіреді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Психологиялық ахуаулды жақсыртуға қатысады Үлкен де «Сіз» Кішіге де «Сіз» Сізге сәлем береміз. Құрметпенен біз Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын пысықтау: «Тыйым сөздер» «Әжеммен ойын»
Балалар, тыйым сөздерді үйрену арқылы біз табиғатты құрметтеу мен туралы өттік; Енді, амандасу әдебін қаншалықты біледі екенбіз, соған тоқталайық: https://wordwall.net/play/87111/529/158 Сабақтың мақсаты: Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді; Кейіпкердің іс – әрекетіне өз ойын білдіреді Балалар, бүгін біз қазақтың біртуар ұлы, қолбасшы Бауыржан Момышұлы атамыздың өмірбаянына, бала кезіне саяхат жасаймыз; Алдымен, Бауыржан атамызбен жақынырақ танысып алайық: https://heyzine.com/flip-book/cdf3329ed3.html 1 – тапсырма «Ұшқан ұя»
2 – тапсырма (жазба жұмысы) ФС тапсырмасы Саралау – жазба жұмыс Бауыржанның әкесі айтқан ақыл сөзді тауып, көшіріп жазыңдар; 3 – тапсырма ФС тапсырмасы (Ұлттық құндылықты дәріптеу) Әдеп пен тәрбие туралы мақал – мәтелдерді жалғастырып көріңдер; «Қыз қуу» әдісі 1.Әдепті бала ата-анасын мақтатар. 2.Әдептілік – ардың айнасы. 3.Әдепті елдің баласы алыстан сәлем береді. 4.Әдептілік – тәрбие бастауы. 5.Әдепті бала – арлы бала. 6.Әдептілік белгісі – иіліп сәлем бергені. 7.Әдеп басы – тіл. 8.Әдепті сөйле де, тыныш отыр. 9.Әдепсіз өскен адамнан, тәртіппен өскен тал артық. 10.Әдептілік – адамдықтың белгісі. СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (топтық жұмыс) Жағдаяттар https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=146796 «Сен не істер едің?»
•Жағдаят: Айжан мектепке келгенде мұғаліміне және сыныптастарына сәлемдесуді ұмытып кетті. Мұғалімі оған сәлемдесудің маңыздылығын түсіндірді. 2.Үлкендерге құрмет көрсету: •Жағдаят: Арман автобусқа мінгенде, жасы үлкен әжейге орын бермей, өзі отыра кетті. Жанындағы адамдар оған үлкендерге орын беру керектігін айтты. 3.Кешірім сұрау: •Жағдаят: Марат ойнап жүріп, байқаусызда досының қаламын сындырып алды. Ол дереу кешірім сұрап, жаңа қалам сатып әкелді. 4.Кезекте тұру әдебі: •Жағдаят: Динара дүкенде кезексіз алға шығып, сатып алмақ болды. Сатушы оған кезекте тұрудың тәртібін түсіндірді. 5.Сыпайы сөйлеу: •Жағдаят: Ержан сабақ барысында мұғалімге дөрекі сөз айтты. Мұғалімі оған сыпайы сөйлеудің маңызын түсіндіріп әдепті болуға шақырды. 6.Қоғамдық орындарда өзін ұстау: •Жағдаят: Айнұр кітапханада дауыстап сөйлеп, басқа оқырмандарға кедергі келтірді. Кітапханашы оған қоғамдық орындарда тыныштық сақтау керектігін ескертті. 7. Жағдаят: Мектеп асханасында үзіліс кезінде оқушылар тамақтанып отыр. Арман досы Еркіннің тамағын ұнатпай, оны мазақтап күле бастады. Еркін ренжіп қалды. Мұғалім Арманға әркімнің талғамы әртүрлі екенін, басқа адамның таңдауын құрметтеу керектігін түсіндірді. 5 – тапсырма https://wordwall.net/play/87122/760/380 Сұрақтарға жауап береді Үйге: Момышұлы туралы қосымша ақпарттар жинау «Білім парағы» арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Сабақ мақсатымен танысады Момышұлының өмірбаянымен танысады Мәтінді түсініп оқиды Жазба жұмысын орындайды Мақал мәтелдерді айтып жарысады Сергіту сәтіне қатысады Жағдаяттарға жауап береді Сұрақтарға дұрыс жауа береді Үйге тапсырм алады Кері байланыс береді |
Дұрыс жауаптары үшін асықпен бағаланады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Түсініп оқиды – 1 б Кішкентай Бауыржанның амандасуын қимылмен көрсетеді – 1 б Кейіпкердің іс – әрекетіне өз ойын білдіреді – 1 б Жалпы – 3 б Дескрипор: Бауыржанның әкесі айтқан ақыл сөзді көшіріп жазады – 1 б Қатесіз, көркем жазумен жазады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Мақлдардың жалғасын дұрыс табады -1 б Мақалдың мағынасын түсіндіреді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Жағдаяттарға жауап береді – 1 б Әдептілік ережесіне сай жағдайдан шығу жолын көрсетеді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Өте жақсы! Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді- 1 б ҚБ: керемет! |
Презентациялық ойын https://wordwall.net/play/87111/529/158 https://heyzine.com/flip-book/cdf3329ed3.html Оқулық Дәптер
https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=146796 https://wordwall.net/play/87122/760/380 Бағалау парағы |
||
шағым қалдыра аласыз















