Бекітілді: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылыған
гимназия директоры М.К. Тойшыманова
|
Бөлім: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Ермекова Гулназира Кенжесовна |
|
|
Күні: 04 02 2025 |
Пәні: қазақ әдебиеті |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ағаттықтың азабы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1-көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5.3.2.1 - кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады; - кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды; |
|
|
Құндылықтарға баулу |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ: • Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба білу, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіру, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Оқушылармен амандасу Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Жеке жұмыс «Пазл» әдісі
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру «Суреттер сөйлейді» әдісі
|
Мұғаліммен амандасады Назарын сабаққа аударады
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын айтады және жаңа сабақтың тақырыбын болжайды
Сабақтың мақсатын талқылайды Қандай тапсырма орындайтындары туралы болжайды
«Ағаттықтың азабы» бөлімінің мазмұнын wordwall қосымшасы арқылы еске түсіреді |
Жарайсың! Тамаша! Керемет!
Дескриптор: сұраққа толық жауап береді
2 балл
|
Слайд
https://wordwall.net/ru/resource/52562961 |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа сабақ
1-тапсырма ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС Төмендегі кестей бойынша талдау жүргіп, кейіпкердің образын ашыңыз 1-қатар Қожа 2-қатар Жантас 3-қатар Сәбира Майқанова
Кері байланыс. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
2-тапсырма
ЖЕКЕ ЖҰМЫС
Кейіпкерді немесе іс –әрекетті шынайы өмірмен байланыстырыңыз
Саралау (диалогтік оқыту)
1.«ХХІ ғасырдағы Қожа» бүгінгі заманның баласы тәртіпсіз қылықтар жасаса, қандай әрекеттерге бой алдыруы мүмкін? 2. «Менің ендігі бір үміт артқаным қоңырау үні болды.Шіркін-ай,сол сыңғырлып қоя берсе,жаным қалар еді-ау! Келесі жолы «Қысқы кешті» қатырып жаттап келіп, бірінші болып айтар едім»
Кері байланыс: оқушылардың өзін-өзі жетістік сатысы бойынша бағалауы жүзеге асырылады.
|
Кейіпкер образын анықтайдың жолдарымен танысады
Тапсырмаларды орындайды
Кейіпкер образын ашады
Шынайы өмірмен байланыстырады
|
Мұғалімнің бағалауы
Асық арқылы бағалау
5 балл Дескриптор: -кейіпкердің портретін жазады; -іс-әрекетін талдайды; -мінезін анықтайды; -көңіл күйін сипаттайды; -сөзінен, пікірінен дәлел келтіреді
Дескриптор: -қазіргі өмірмен салыстырады; -дәлелдер келтіреді: -өзіндік көзқарасын білдіреді
3 балл
|
Перезен-тация
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Үйге тапсырма: 8 (Ә) |
Сабаққа кері байланыс береді Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады |
1-10 балл аралығын- да бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ағаттықтың азабы
Бекітілді: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылыған
гимназия директоры М.К. Тойшыманова
|
Бөлім: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Ермекова Гулназира Кенжесовна |
|
|
Күні: 04 02 2025 |
Пәні: қазақ әдебиеті |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ағаттықтың азабы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1-көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5.3.2.1 - кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады; - кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды; |
|
|
Құндылықтарға баулу |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ: • Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба білу, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіру, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Оқушылармен амандасу Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Жеке жұмыс «Пазл» әдісі
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру «Суреттер сөйлейді» әдісі
|
Мұғаліммен амандасады Назарын сабаққа аударады
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын айтады және жаңа сабақтың тақырыбын болжайды
Сабақтың мақсатын талқылайды Қандай тапсырма орындайтындары туралы болжайды
«Ағаттықтың азабы» бөлімінің мазмұнын wordwall қосымшасы арқылы еске түсіреді |
Жарайсың! Тамаша! Керемет!
Дескриптор: сұраққа толық жауап береді
2 балл
|
Слайд
https://wordwall.net/ru/resource/52562961 |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа сабақ
1-тапсырма ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС Төмендегі кестей бойынша талдау жүргіп, кейіпкердің образын ашыңыз 1-қатар Қожа 2-қатар Жантас 3-қатар Сәбира Майқанова
Кері байланыс. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
2-тапсырма
ЖЕКЕ ЖҰМЫС
Кейіпкерді немесе іс –әрекетті шынайы өмірмен байланыстырыңыз
Саралау (диалогтік оқыту)
1.«ХХІ ғасырдағы Қожа» бүгінгі заманның баласы тәртіпсіз қылықтар жасаса, қандай әрекеттерге бой алдыруы мүмкін? 2. «Менің ендігі бір үміт артқаным қоңырау үні болды.Шіркін-ай,сол сыңғырлып қоя берсе,жаным қалар еді-ау! Келесі жолы «Қысқы кешті» қатырып жаттап келіп, бірінші болып айтар едім»
Кері байланыс: оқушылардың өзін-өзі жетістік сатысы бойынша бағалауы жүзеге асырылады.
|
Кейіпкер образын анықтайдың жолдарымен танысады
Тапсырмаларды орындайды
Кейіпкер образын ашады
Шынайы өмірмен байланыстырады
|
Мұғалімнің бағалауы
Асық арқылы бағалау
5 балл Дескриптор: -кейіпкердің портретін жазады; -іс-әрекетін талдайды; -мінезін анықтайды; -көңіл күйін сипаттайды; -сөзінен, пікірінен дәлел келтіреді
Дескриптор: -қазіргі өмірмен салыстырады; -дәлелдер келтіреді: -өзіндік көзқарасын білдіреді
3 балл
|
Перезен-тация
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Үйге тапсырма: 8 (Ә) |
Сабаққа кері байланыс береді Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады |
1-10 балл аралығын- да бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз








