|
ТекБілім беру ұйымының атауы |
Жерұйық негізгі мектебі |
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ерсұлтан Қазыбек |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ахмет Байтұрсынов – «ұлт ұстазы» Зерттеу сұрағы: Ахмет Байтұрсыновтың ғылыми мұрасы қандай? |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.2.2 Ахмет Байтұрсыновты қазақ тіл білімінің негізін салушы, қоғам қайраткері ретінде бағалау. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ахмет Байтұрсыновтың өмір жолын біледі,ұлт үшін жасаған еңбегін анықтай алады,қоғамдық-саяси қызметін бағалай біледі |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Тұлғаны
тану. ХХ ғасырдың басында қазақ қоғамындағы негізгі мәселе? Сол мәселенің қазіргі қоғамдағы өзектілігі бар ма? ЕБҚ оқушыға тапсырманың шешу жолының бастапқы бөлігін ұсыныңыз |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Таратпа суреттер Тақырып тық суреттер |
||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Мәтінмен жұмыс Зерттеу және талдау. «Кім жылдам Ахмет Байтұрсынов- «реформатор» екеніне дереккөзден маңызды 2 дәлел келтірулерін сұраңыз.Жұмысын тез аяқтаған топқа ынталандыру сыйлығын ұсынуға болады. «Уақыт шеңбері» стратегиясы. Мұғалім оқушылармен бір шеңбер жасап бірге отырады. Талдау сұрағы: Неліктен Ахмет Байтұрсыновты «реформатор» деп атайды?
Оқушыларға А.Байтұрсыновтың реформатор болуына әсер еткен факторлар бойынша STEEPLE талдауын жасату.
ЕБҚ оқушыға тақырып бойынша ұсынылған мәтін негізінде кесте ұсыныңыз
«ПТМС» әдісі А. Байтұрсынов – «ұлт ұстазы» екендігін дәлелдейді.
Салдар (Айтылған мәселе бойынша мынандай қорытынды жасаймын ЕБҚ оқушыға мәтіннен тұжырымын растайтын немесе жоққа шығаратын фактілердің астын сызын көрсетуді ұсыныңыз
|
Дескриптор: Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды; Дереккөзден маңызды 2 дәлел келтіреді Оқушылар түгел қатысу қажет,сөйлегісі келмеген оқушылар сөз кезегін өзгеге ұсына алады.
Дескриптор:
А.Байтұрсыновтың реформатор болуына әсер еткен факторларды анықтайды;
Дескриптор: А. Байтұрсынов – «ұлт ұстазы» екендігін дәлелдейді |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзін-өзі бағалау
|
Ақпарат тық тақырып тық мәтіндер
Тақырыптық суреттер
Кесте
STEEPLE кестесі
«ПТМС» кестесі
ҚБ парағы
|
||||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Ұсынылған бейнебаянды қарап төмендегі кестені толтырыңыздар.
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ахмет Байтұрсынов – «ұлт ұстазы»
Ахмет Байтұрсынов – «ұлт ұстазы»
|
ТекБілім беру ұйымының атауы |
Жерұйық негізгі мектебі |
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ерсұлтан Қазыбек |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ахмет Байтұрсынов – «ұлт ұстазы» Зерттеу сұрағы: Ахмет Байтұрсыновтың ғылыми мұрасы қандай? |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.2.2 Ахмет Байтұрсыновты қазақ тіл білімінің негізін салушы, қоғам қайраткері ретінде бағалау. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ахмет Байтұрсыновтың өмір жолын біледі,ұлт үшін жасаған еңбегін анықтай алады,қоғамдық-саяси қызметін бағалай біледі |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Тұлғаны
тану. ХХ ғасырдың басында қазақ қоғамындағы негізгі мәселе? Сол мәселенің қазіргі қоғамдағы өзектілігі бар ма? ЕБҚ оқушыға тапсырманың шешу жолының бастапқы бөлігін ұсыныңыз |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Таратпа суреттер Тақырып тық суреттер |
||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Мәтінмен жұмыс Зерттеу және талдау. «Кім жылдам Ахмет Байтұрсынов- «реформатор» екеніне дереккөзден маңызды 2 дәлел келтірулерін сұраңыз.Жұмысын тез аяқтаған топқа ынталандыру сыйлығын ұсынуға болады. «Уақыт шеңбері» стратегиясы. Мұғалім оқушылармен бір шеңбер жасап бірге отырады. Талдау сұрағы: Неліктен Ахмет Байтұрсыновты «реформатор» деп атайды?
Оқушыларға А.Байтұрсыновтың реформатор болуына әсер еткен факторлар бойынша STEEPLE талдауын жасату.
ЕБҚ оқушыға тақырып бойынша ұсынылған мәтін негізінде кесте ұсыныңыз
«ПТМС» әдісі А. Байтұрсынов – «ұлт ұстазы» екендігін дәлелдейді.
Салдар (Айтылған мәселе бойынша мынандай қорытынды жасаймын ЕБҚ оқушыға мәтіннен тұжырымын растайтын немесе жоққа шығаратын фактілердің астын сызын көрсетуді ұсыныңыз
|
Дескриптор: Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды; Дереккөзден маңызды 2 дәлел келтіреді Оқушылар түгел қатысу қажет,сөйлегісі келмеген оқушылар сөз кезегін өзгеге ұсына алады.
Дескриптор:
А.Байтұрсыновтың реформатор болуына әсер еткен факторларды анықтайды;
Дескриптор: А. Байтұрсынов – «ұлт ұстазы» екендігін дәлелдейді |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзін-өзі бағалау
|
Ақпарат тық тақырып тық мәтіндер
Тақырыптық суреттер
Кесте
STEEPLE кестесі
«ПТМС» кестесі
ҚБ парағы
|
||||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Ұсынылған бейнебаянды қарап төмендегі кестені толтырыңыздар.
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














