|
Бөлім: |
I тарау «Дананың сөзі – ақылдың көзі» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 8-сынып қазақ әдебиеті |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ахмет Йассауи «Даналық кітабы» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.1.1.Әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог,прологтарды анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ахмет Йассауи «Даналық кітабы» шығармасының жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог,прологтарды анықтайды |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3\5 минут |
Мұғалім оқушылармен амандасады Психологиялық тренинг «Досыңа көңіл –күй сыйла » әдісі арқылы Оқушылардың назарын сабаққа аударады Үй тапсырмасын сұрау, қосымша сұрақтар қою Сабақтың оқу мақсатын хабарлау 8.1.1.1. Әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог,прологтарды анықтау |
Оқушылар- дың зейіні шоғырланады өткен тақырыптарға шолу жасап мұғалімге айтады Сабақтың оқу мақсатын талқылайды |
|
Оқулық, қосымша интернет мәліметтері |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут 15минут 10 минут |
1-тапсырма
Шығарманың композициялық құрылымын жазыңыз. Оқиғаның басталуы Оқиғаның даму Оқиғаның байланысуы Оқиғаның шиеленісуі Оқиғаның шарықтау шегі Оқиғаның шешімі
2-тапсырма Берілген тапсырмаларды орындаңыз Анықтау. Өз бойыңызға «Даналық кітабынан» қандай өмірлік азық алдыңыздар? Кемінде 3 дәлел келтіріңіздер. Талдау. Қожа Ахмет Йассауидің бұл дүниенің қызығынан бас тартып, қылуетте өмір сүруі неліктен және өз өмірін өнеге ете отырып, ойшыл мақсатына қаншалықты жете алды? Қолдану. Қожа Ахмет Йассауидің орнында болсаңыз, замандастарыңыздың бойындағы қандай кемшіліктерді сынар едіңіз? «Даналық кітабынан» кемінде 3 дәлел келтіріңіздер. Салыстыру. «Даналық кітабы» мен Қорқыт Атаның нақыл сөздерін Венн диаграммасы арқылы салыстырып, ортақ тұжырым жасаңыздар. 3-тапсырма Ахмет Ясауи туралы алған түсініктеріңді тірек сызба арқылы көрсетіңдер. Саралау тапсырмасы
|
Оқушылар тапсырманы жеке орындайды Оқушылар берілген тапсырманы ауызша орындайды Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді «Даналық кітабынан» түйген ойыңызды түйіндеп жазыңыз. Нақыл сөздерді оқып мағынасын анықтап талдайды. Тірек сызба арқылы өз ойларын тұжырымдайды |
№1Дескриптор 2балл Жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді 1балл Шығарманың композициясына талдайды. Шығарманың сюжеттік дамуын анықтайды. 1балл №2Дескриптор 4 балл — берілген сұрақтарға жауап береді; — нақты дәлелдер келтіре алады; — Венн диаграммасы арқылы салыстыра алады; - ортақ тұжырым жасайды №3Дескриптор 3 балл Өзіндік пікірін білдіреді Тірек сызбаны орындайы. |
АКТ Оқулық https://youtu.be/nR0lcQmzdC4?t=50 таратпа материалдар |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут Үйге тапсырма |
Рефлекция 10-40 пайыз –ештеңе түсінбедім 50-70 пайыз –түсіндім 80-10 пайыз барлығы түсінікті «Еркін әнгіме» әдісі арқылы «Даналық кітабы» тақырыбында эссе жаздыртамын. 25-30 сөйлемнен тұратын эссе жазады |
Тапсырманы орындайды |
«Instagram» әдісі Ашық журнал |
Слайд |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ахмет Йассауи «Даналық кітабы»
Ахмет Йассауи «Даналық кітабы»
|
Бөлім: |
I тарау «Дананың сөзі – ақылдың көзі» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 8-сынып қазақ әдебиеті |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ахмет Йассауи «Даналық кітабы» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.1.1.Әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог,прологтарды анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ахмет Йассауи «Даналық кітабы» шығармасының жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог,прологтарды анықтайды |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3\5 минут |
Мұғалім оқушылармен амандасады Психологиялық тренинг «Досыңа көңіл –күй сыйла » әдісі арқылы Оқушылардың назарын сабаққа аударады Үй тапсырмасын сұрау, қосымша сұрақтар қою Сабақтың оқу мақсатын хабарлау 8.1.1.1. Әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог,прологтарды анықтау |
Оқушылар- дың зейіні шоғырланады өткен тақырыптарға шолу жасап мұғалімге айтады Сабақтың оқу мақсатын талқылайды |
|
Оқулық, қосымша интернет мәліметтері |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут 15минут 10 минут |
1-тапсырма
Шығарманың композициялық құрылымын жазыңыз. Оқиғаның басталуы Оқиғаның даму Оқиғаның байланысуы Оқиғаның шиеленісуі Оқиғаның шарықтау шегі Оқиғаның шешімі
2-тапсырма Берілген тапсырмаларды орындаңыз Анықтау. Өз бойыңызға «Даналық кітабынан» қандай өмірлік азық алдыңыздар? Кемінде 3 дәлел келтіріңіздер. Талдау. Қожа Ахмет Йассауидің бұл дүниенің қызығынан бас тартып, қылуетте өмір сүруі неліктен және өз өмірін өнеге ете отырып, ойшыл мақсатына қаншалықты жете алды? Қолдану. Қожа Ахмет Йассауидің орнында болсаңыз, замандастарыңыздың бойындағы қандай кемшіліктерді сынар едіңіз? «Даналық кітабынан» кемінде 3 дәлел келтіріңіздер. Салыстыру. «Даналық кітабы» мен Қорқыт Атаның нақыл сөздерін Венн диаграммасы арқылы салыстырып, ортақ тұжырым жасаңыздар. 3-тапсырма Ахмет Ясауи туралы алған түсініктеріңді тірек сызба арқылы көрсетіңдер. Саралау тапсырмасы
|
Оқушылар тапсырманы жеке орындайды Оқушылар берілген тапсырманы ауызша орындайды Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді «Даналық кітабынан» түйген ойыңызды түйіндеп жазыңыз. Нақыл сөздерді оқып мағынасын анықтап талдайды. Тірек сызба арқылы өз ойларын тұжырымдайды |
№1Дескриптор 2балл Жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді 1балл Шығарманың композициясына талдайды. Шығарманың сюжеттік дамуын анықтайды. 1балл №2Дескриптор 4 балл — берілген сұрақтарға жауап береді; — нақты дәлелдер келтіре алады; — Венн диаграммасы арқылы салыстыра алады; - ортақ тұжырым жасайды №3Дескриптор 3 балл Өзіндік пікірін білдіреді Тірек сызбаны орындайы. |
АКТ Оқулық https://youtu.be/nR0lcQmzdC4?t=50 таратпа материалдар |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут Үйге тапсырма |
Рефлекция 10-40 пайыз –ештеңе түсінбедім 50-70 пайыз –түсіндім 80-10 пайыз барлығы түсінікті «Еркін әнгіме» әдісі арқылы «Даналық кітабы» тақырыбында эссе жаздыртамын. 25-30 сөйлемнен тұратын эссе жазады |
Тапсырманы орындайды |
«Instagram» әдісі Ашық журнал |
Слайд |
|
шағым қалдыра аласыз
















