Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән:Әдебиеттік оқу. Сынып: 2 |
Мектеп: Сатыбалды нжббм |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Темірғалиева М М |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: «Айгүлдің әңгімесі» М.Қабанбай |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау 2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||
|
Бағалаукритерилері |
Жеке, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||||||
|
Сөздік қор |
Аяулы сөздер |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Адалдыққа,адамгершілікке тәрбиелеу. |
||||||
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы |
Сабақтағы қауіпсіздік ережелері, сергіту сәті |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Еңбек, музыка |
||||||
|
АКТ қолдану дағдысы |
Интерактивті тақта, сергіту сәті |
||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
«Кім ойлап тапқан?», «Әже» |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 2 мин
5мин |
Шаттық шеңбері: Күнім күліп арайлы, Тереземнен қарайды. Достарыммен шеңберге, Тұрғанымды қалайды. Күн шуағын жинаймын. Достарыма сыйлаймын «Кубизм» әдісі арқылы өткенді қайталату: Әр сұраққа дұрыс жауап берген сайын бір жетон алады. 1. отбасындағы балалардың аяулы сөзін есіңе түсір. 2. отбасындағы аналардың аяулы сөзін есіңе түсір 3.Ф. Оңғарсынова кім? Оның қай шығармасын оқыдық? 4 5. «Ей, Перзентім, ата-анаңды ешқашан ренжітуші болма...»-кімнің айтқаны, қай шығарма? 6. «Елтанудың басы» кімнің шығармасы? |
«Шаттық шеңберіне» тұру, сәлемдесу «Кубик», өзін-өзі бағалау жетондары.
|
|||||
|
Сабақ ортасы 10мин. 10мин 3мин |
«Мәтінді түсініп оқы» «Айгүлдің әңгімесі» М.Қабанбай. Марат Қабанбай-балалар жазушысы,1948ж.Шығыс Қазақстан облысы, Зайсан ауданында дүниеге келген. Балаларға арналған көптеген шығармалар жазған. -әңгіме кімнің атынан баяндалған? -мәтіндегі отбасына қатысты аяулы сөздерді ата. Топтық жұмыс: 1-топ: Мәтіннен дүкенге жиналған әже мен немере суреттелген тұсты тауып оқы. 2-топ: осыған байланысты сурет сал. 3-топ: Әжеге 5 жолды өлең құра: Сергіту сәті: «Әже» караокемен ән айту, би қимылын жасау Дәптермен жұмыс: 1-тапсырма. Кестені толтыру. 2-тапсырма: Айгүлдің іс-әрекетіне өз көзқарасыңды білдір.Оның орнында болсаң, сен не істер едің? |
М.Қабанбаев туралы слайд, «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау. «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы бағалау, стикерлер Караоке «Әже» Смайликтер арқылы бағалау |
|||||
|
Сабақтың соңы 10мин. |
Рефлексия: «Еркін микрофон» әдісі арқылы кері байланыс жасау. Оқушылар ортаға шығып, бір-біріне өтілген сабақ бойынша сұрақтар қояды, жауап береді. |
Кері байланыс, «Еркін микрофон» әдісі |
|||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
. |
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Айгүлдің әңгімесі" М.Қабанбай.
"Айгүлдің әңгімесі" М.Қабанбай.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән:Әдебиеттік оқу. Сынып: 2 |
Мектеп: Сатыбалды нжббм |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Темірғалиева М М |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: «Айгүлдің әңгімесі» М.Қабанбай |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау 2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||
|
Бағалаукритерилері |
Жеке, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||||||
|
Сөздік қор |
Аяулы сөздер |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Адалдыққа,адамгершілікке тәрбиелеу. |
||||||
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы |
Сабақтағы қауіпсіздік ережелері, сергіту сәті |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Еңбек, музыка |
||||||
|
АКТ қолдану дағдысы |
Интерактивті тақта, сергіту сәті |
||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
«Кім ойлап тапқан?», «Әже» |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 2 мин
5мин |
Шаттық шеңбері: Күнім күліп арайлы, Тереземнен қарайды. Достарыммен шеңберге, Тұрғанымды қалайды. Күн шуағын жинаймын. Достарыма сыйлаймын «Кубизм» әдісі арқылы өткенді қайталату: Әр сұраққа дұрыс жауап берген сайын бір жетон алады. 1. отбасындағы балалардың аяулы сөзін есіңе түсір. 2. отбасындағы аналардың аяулы сөзін есіңе түсір 3.Ф. Оңғарсынова кім? Оның қай шығармасын оқыдық? 4 5. «Ей, Перзентім, ата-анаңды ешқашан ренжітуші болма...»-кімнің айтқаны, қай шығарма? 6. «Елтанудың басы» кімнің шығармасы? |
«Шаттық шеңберіне» тұру, сәлемдесу «Кубик», өзін-өзі бағалау жетондары.
|
|||||
|
Сабақ ортасы 10мин. 10мин 3мин |
«Мәтінді түсініп оқы» «Айгүлдің әңгімесі» М.Қабанбай. Марат Қабанбай-балалар жазушысы,1948ж.Шығыс Қазақстан облысы, Зайсан ауданында дүниеге келген. Балаларға арналған көптеген шығармалар жазған. -әңгіме кімнің атынан баяндалған? -мәтіндегі отбасына қатысты аяулы сөздерді ата. Топтық жұмыс: 1-топ: Мәтіннен дүкенге жиналған әже мен немере суреттелген тұсты тауып оқы. 2-топ: осыған байланысты сурет сал. 3-топ: Әжеге 5 жолды өлең құра: Сергіту сәті: «Әже» караокемен ән айту, би қимылын жасау Дәптермен жұмыс: 1-тапсырма. Кестені толтыру. 2-тапсырма: Айгүлдің іс-әрекетіне өз көзқарасыңды білдір.Оның орнында болсаң, сен не істер едің? |
М.Қабанбаев туралы слайд, «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау. «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы бағалау, стикерлер Караоке «Әже» Смайликтер арқылы бағалау |
|||||
|
Сабақтың соңы 10мин. |
Рефлексия: «Еркін микрофон» әдісі арқылы кері байланыс жасау. Оқушылар ортаға шығып, бір-біріне өтілген сабақ бойынша сұрақтар қояды, жауап береді. |
Кері байланыс, «Еркін микрофон» әдісі |
|||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
. |
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||
шағым қалдыра аласыз














