Сабақ: №11
|
Мектеп:
|
Пәні: информатика
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Хайрат А
|
Сынып:
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Айнымалылар. Айнымалылының негізгі типтері,
айнымалыларды хабарлау
|
Сабақ негізделген
оқу
мақсаты
|
айнымалы, идентификатор,
айнымалының стандартты типтері мен типтер айырмашылықтарын
білу
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
айнымалы, идентификатор, айнымалының стандартты
типтері мен типтер айырмашылықтарын біледі
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
айнымалы, идентификатор
опреторларының қызметтерін ажырата алады.
|
Кейбір оқушылар:
|
айнымалы типтерін сипаттауды
және берілген тапсырмада типтерді дұрыс пайдалана алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
Программаның орындалу
барысында әртүрлі мәндерді қабылдап, мәнін қзгертіп отыратын шаманы
айнымалы деп атаймыз.
|
Негізгі
сөздер мен тіркестер:
|
Asc, Chr, Len, Left,
Right,Mid, const,Input Boxe, MsgBox
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік
бірліктер:
Айнымалы деген не?
Идентификатор не үшін қолданылады?
Айнымалының негізгі типтерін атаңдар
Көп қолданылатын тип түрлерін атаңдар
Қандай хабарлаудың тәсілдерін
білесіңдер
Айнымалыларды хабарлаудың артықшылығы
неде?
Айнымалының көріну аймағы
дегеніміз не?
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Теңбүйірлі үшбұрыштың ауданын табу үшін, қанша айнымалы
енгіземіз?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Айнымалы, тип сөзінің үш тілде аталуын
білу
|
Алдыңғы
тақырып
|
Оқиға
|
Жоспар
|
Жоспарлаған
уақыт
|
Жоспарлаған жаттығулар
(төмендегі
жоспарланған жаттығулармен
қатар
ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
5 мин
5 минут
Өткенді
қайталау
|
Шаттық шеңберін құру
«қарлы кесек» әдісі
АКТ-да деңгейлік тәжірибелік
жұмыстарды дұрыс орындау.
Жаңа тақырыпты
қорытындылау.
Ұйымдастыру.
«Ыстық алақан» тренингін
ұйымдастыру.
Сынып оқушылары санау арқылы 2 топқа
бөлемін
Оқушылардың
өткен тақырып бойынша алған білімдерін «Қарлы кесек» әдісі арқылы
пысықтау
|
Үлестірмелер, оқулық, жұмыс
дәптері
|
Ортасы
15 минут
Практикалық жұмыс
10 минут
|
Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа
сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.
Ендеше, бүгінгі жаңа
сабағымыз
« Айнымалылар. Айнымалылының
негізгі типтері, айнымалыларды
хабарлау».
Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы
тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі.
1-топ. Айнымалылар. Айнымалылының негізгі
типтері
2-топ. айнымалыларды
хабарлау
2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды
ұсынамын.
Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне
жазады.
Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер
қорғайды
Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін
толықтырады.
Оқушыларға практикалық тапсырманы
орындауға беремін.
Оқулықтағы 93 бет
|
Оқулық,
маркерлер,
плакаттар,
стикерлер,
үлестірме қағаздар,
интерактивті тақта
Оқулық,
дәптер, компьютер
|
Сабақты қорытындылау
5мин
|
Оқушылардың өтілген айнымалылар тақырыбы бойынша алған
білімдерін «екі бөлімді күнделік» әдісі арқылы
пысықтаймын.
Топ ішіндегі оқушылар өткен тақырып бойынша
негізгі мәлімет береді және сұрақтар қояды келесі оқушы жауап
береді.
|
Дәптер
|
Аяқталуы
5 минут
|
Критерийлер арқылы
өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау.
Үйге тапсырма:
§11
Бүгінгі
сабағыма «Бір сөзбен»
әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
Оқушылар өздеріне берілген 12 сөздің ішінен,
өздерінің бүгінгі сабақтағы жағдайын сипатайтындай 3 сөзді таңдап
айтады.
*Төзімсіздік, *Ашу, * Қуаныш, * Немқұрайлылық,*Қанағаттану,
*Шабыт,
*Зерігу,* Алаңдау, * Тыныштық, * Сенімділік, * Сенімсіздік,
*Рахаттану.
|
Жиынтық бағалау
парағы
Оқулық,
күнделік
Үлестірме
қағаздар
|
Қосымша
ақпарат: Информатика 10-сынып Арман-пв баспасы,
авторы Сапарғалиева
Б.Қ,Масалимова Н.Е, Тезекбаева Г.А, 2014
жыл
|
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс.
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс.
Құндылықтардағы байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары
шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт
ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа
сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің
сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Қорытынды
бағамдау.
Қандай екі нәрсе табысты
болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
Кері байланыста жазылған
ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.
|