|
|
|
||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Атадан қалған асыл сөз |
Мектеп: «№13 мектеп-гимназия» КММ |
|
|||||||
|
Күні: 27.09.19 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Оргалиева Шынар |
|
|||||||
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Әйтеке би «Қасқакөл дауы» |
|
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
9.3.2.1 шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін сыни тұрғыдан салыстырып, жаңашылдығына баға беру; |
|
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Шығарманың құндылығын қазіргі заман тұрғысынан салыстырып, бағалау. |
|
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|||||||
|
Құндылықтар ды дарыту |
Адамгершілік, рухани құндылықты дарыту |
|
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, мәдениет(салт-дәстүр) |
|
|||||||
|
Бастапқы білім |
Толе би «Ердің бақыты-әйел» |
|
|||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Рессурс тар |
|||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. -Оқушылар, Әйтеке, Толе би туралы не білеміз? -Билер жер дауы мен ел дауын неліктен ым-жымсыз шешіп отырған? Оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы Мәтінді оқуға 5 мин 15 мин 15 мин. |
1-тапсырма. Оқушыларға Әйтекенің бидің «Қасқакөл дауы» шығарамасының мәтінін оқуға береді. Блум Таксономиясымен сұрақтар құрастырады.
Дескрипторлар:
2-тапсырма. Оқушыларға Ақтаудағы 5 елдің Ақтауда саммит өткізгені туралы мақаласы беріледі. Сол мақаладағы қазіргі өмір мен Әйтеке бидің «Қасқакөлдің дауы» шығармасын салыстырады. Екеуіндегі ортақ мәселені анықтап, баға береді. Ақтау саммитінде Қазақстан қандай тарихи маңызды шешімге қол жеткізді. Көп жылдық үздіксіз келіссөздердің
нәтижесінде биыл Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі туралы
конвенцияға қол қойылды.Күні кеше ғана Ақтауда Каспий маңы
мемлекеттерінің бесінші саммиті өткені баршаға мәлім. Оған
Қазақстан, Ресей, Әзербайжан, Иран және Түркіменстан басшылары
қатысқан-ды. Күллі әлемді әрі Каспий маңы «бестігін» елең еткізген
маңызды жиында Қазақстан қандай тарихи шешімге қол
жеткізді? Дескрипторлар:
Бағалау: Оқушылар дескрипторлар арқылы өзін-өзі бағалайды. |
http://aqsaqaldar.kz/news/10/single/697 https://abctv.kz/kz/news/aktau-sammitinde-kazakstan-kandaj-tarihi-manyzdy-sheshimge-kol-zhetkizdi |
|
||||||
|
Кері байланысқа 2 мин. |
|
|
|
||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық
және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
|
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|||||||
|
|
|
||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әйтеке би "Қасқакөл дауы"
Әйтеке би "Қасқакөл дауы"
|
|
|
||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Атадан қалған асыл сөз |
Мектеп: «№13 мектеп-гимназия» КММ |
|
|||||||
|
Күні: 27.09.19 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Оргалиева Шынар |
|
|||||||
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Әйтеке би «Қасқакөл дауы» |
|
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
9.3.2.1 шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін сыни тұрғыдан салыстырып, жаңашылдығына баға беру; |
|
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Шығарманың құндылығын қазіргі заман тұрғысынан салыстырып, бағалау. |
|
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|||||||
|
Құндылықтар ды дарыту |
Адамгершілік, рухани құндылықты дарыту |
|
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, мәдениет(салт-дәстүр) |
|
|||||||
|
Бастапқы білім |
Толе би «Ердің бақыты-әйел» |
|
|||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Рессурс тар |
|||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. -Оқушылар, Әйтеке, Толе би туралы не білеміз? -Билер жер дауы мен ел дауын неліктен ым-жымсыз шешіп отырған? Оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы Мәтінді оқуға 5 мин 15 мин 15 мин. |
1-тапсырма. Оқушыларға Әйтекенің бидің «Қасқакөл дауы» шығарамасының мәтінін оқуға береді. Блум Таксономиясымен сұрақтар құрастырады.
Дескрипторлар:
2-тапсырма. Оқушыларға Ақтаудағы 5 елдің Ақтауда саммит өткізгені туралы мақаласы беріледі. Сол мақаладағы қазіргі өмір мен Әйтеке бидің «Қасқакөлдің дауы» шығармасын салыстырады. Екеуіндегі ортақ мәселені анықтап, баға береді. Ақтау саммитінде Қазақстан қандай тарихи маңызды шешімге қол жеткізді. Көп жылдық үздіксіз келіссөздердің
нәтижесінде биыл Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі туралы
конвенцияға қол қойылды.Күні кеше ғана Ақтауда Каспий маңы
мемлекеттерінің бесінші саммиті өткені баршаға мәлім. Оған
Қазақстан, Ресей, Әзербайжан, Иран және Түркіменстан басшылары
қатысқан-ды. Күллі әлемді әрі Каспий маңы «бестігін» елең еткізген
маңызды жиында Қазақстан қандай тарихи шешімге қол
жеткізді? Дескрипторлар:
Бағалау: Оқушылар дескрипторлар арқылы өзін-өзі бағалайды. |
http://aqsaqaldar.kz/news/10/single/697 https://abctv.kz/kz/news/aktau-sammitinde-kazakstan-kandaj-tarihi-manyzdy-sheshimge-kol-zhetkizdi |
|
||||||
|
Кері байланысқа 2 мин. |
|
|
|
||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық
және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
|
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|||||||
|
|
|
||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз















