Бекітемін__________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 13-сабақ
|
Бөлім: |
І бөлім: «Атадан қалған асыл сөз» |
|||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әйтеке би "Қасқакөл дауы" оқиғасының тәрбиелік рөлі. |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасайды. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 7 минут 8 минут 20 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сен білмейсің...» әдісі бойынша оқушылар өздерінің қуаныштарын бөліседі. ІІ. Қызығушылығын ояту. Оқушыларға ауызша сұрақ қоямын, оған жылдам жауап беру керек. 1.Әйтеке би туралы не білдіңдер? 2. Қандай игі істерімен ел есінде қалған? 3.«Қасқакөл дауы» – қандай дау? 4. «Қасқакөл дауы» қандай шешіммен аяқталады? 5.«Қасқакөл дауының» туындау себебі қандай? 6. Орманбеттің билер шешіміне көнбеу себебі неде? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын сынып оқушыларымен бірлесе отырып анықтайды. Сабақ барысында мақсатты нәтижеге жету үшін тапсырмалар бойынша бағалау критерийін жасайды. ІІІ. Мағынаны тану ЖЖ. 1-тапсырма. Жұптар шығармадан деректер іздестіріп, А3 қағазда «Ақыл картасын» жасайды. Осы деректердің шығарма идеясын ашудағы рөлін көрсетеді.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Топтарға шешендік сөзден үзінділер беріледі. Оқушылар үзінді мазмұнын ашып, үзіндінің композициялық құрылымның дамуына әсерін талдайды. «Үш жақты күнделік» кестесі
3-тапсырма. «Қос жазба» күнделігі Шығармадағы автор бейнесін білдіретін үзіндіні тауып, үзіндідегі автор бейнесін талдап, айшықты пікірмен дәлелдеңдер. Тапсырманың орындалуына қарай қосымша сұрақтар қоямын.
(Кесте арқылы поэмадан үзіндісін оқиды және автор бейнесін таладап , айшықты дәлелдейді.)
4-тапсырма. «Автор мінбері» әдісі. Ортақ тапсырма беріледі, ең құндысын топ басшысы хабарлап автор оқып баяндайды. «Қасқакөл дауы» шешендігінде қандай мәселелер көтерілді? Талдаңыздар ! (Ортақ тапсырма беріледі, жеке-жеке топ ішінде оқып, ең құндысын ұсынады, топ басшы хабарлайды авторы баяндайды) Рефлексия. «Таңдау» әдісі. Бес пікір жазылған парақ беріледі. 1.Мен сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын. 2. Мен сабақта көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз болды. 3. Мен басқаларды мұқият,зейінсіз тыңдадым. 4. Мен талдауларға жиі, сирек қатыстым. 5.Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін. Оқушылар өздерінің сабаққа қатысу деңгейі мен ынтасын білдіретін сөздердің астын сызады. Үйге: Әйтеке би "Қасқакөл дауы" оқиғасының тәрбиелік рөлі мазмұндау
|
«Сен білмейсің...» әдісі бойынша оқушылар өздерінің қуаныштарын бөліседі.
Оқушылар өткен сабақтарда алған білімдерін еске түсіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын сынып оқушыларымен бірлесе отырып анықтайды. Жұптар шығармадан деректер іздестіріп, А3 қағазда «Ақыл картасын» жасайды. Осы деректердің шығарма идеясын ашудағы рөлін көрсетеді.
Топтарға шешендік сөзден үзінділер беріледі. Оқушылар үзінді мазмұнын ашып, үзіндінің композициялық құрылымның дамуына әсерін талдайды.
Шығармадағы автор бейнесін білдіретін үзіндіні тауып, үзіндідегі автор бейнесін талдап, айшықты пікірмен дәлелдеңдер.
Ортақ тапсырма беріледі, ең құндысын топ басшысы хабарлап автор оқып баяндайды. |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
деректер табады-1б деректердің шығарма идеясын ашудағы рөлін талдайды-1б «Ақыл картасын» дайындайды-1б
үзінді мазмұнымен танысады-1б Автордың айтпақ ойын анықтайды-1б үзіндінің композициялық құрылымның дамуына әсерін талдайды-1б
Автор бейнесін идеялық мазмұнын біледі-1б Үзіндіні оқып, талдап,өз пікірін айтып дәлелдейді-2б
|
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әйтеке би Қасқакөл дауы оқиғасының тәрбиелік рөлі
Әйтеке би Қасқакөл дауы оқиғасының тәрбиелік рөлі
Бекітемін__________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 13-сабақ
|
Бөлім: |
І бөлім: «Атадан қалған асыл сөз» |
|||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әйтеке би "Қасқакөл дауы" оқиғасының тәрбиелік рөлі. |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасайды. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 7 минут 8 минут 20 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сен білмейсің...» әдісі бойынша оқушылар өздерінің қуаныштарын бөліседі. ІІ. Қызығушылығын ояту. Оқушыларға ауызша сұрақ қоямын, оған жылдам жауап беру керек. 1.Әйтеке би туралы не білдіңдер? 2. Қандай игі істерімен ел есінде қалған? 3.«Қасқакөл дауы» – қандай дау? 4. «Қасқакөл дауы» қандай шешіммен аяқталады? 5.«Қасқакөл дауының» туындау себебі қандай? 6. Орманбеттің билер шешіміне көнбеу себебі неде? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын сынып оқушыларымен бірлесе отырып анықтайды. Сабақ барысында мақсатты нәтижеге жету үшін тапсырмалар бойынша бағалау критерийін жасайды. ІІІ. Мағынаны тану ЖЖ. 1-тапсырма. Жұптар шығармадан деректер іздестіріп, А3 қағазда «Ақыл картасын» жасайды. Осы деректердің шығарма идеясын ашудағы рөлін көрсетеді.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Топтарға шешендік сөзден үзінділер беріледі. Оқушылар үзінді мазмұнын ашып, үзіндінің композициялық құрылымның дамуына әсерін талдайды. «Үш жақты күнделік» кестесі
3-тапсырма. «Қос жазба» күнделігі Шығармадағы автор бейнесін білдіретін үзіндіні тауып, үзіндідегі автор бейнесін талдап, айшықты пікірмен дәлелдеңдер. Тапсырманың орындалуына қарай қосымша сұрақтар қоямын.
(Кесте арқылы поэмадан үзіндісін оқиды және автор бейнесін таладап , айшықты дәлелдейді.)
4-тапсырма. «Автор мінбері» әдісі. Ортақ тапсырма беріледі, ең құндысын топ басшысы хабарлап автор оқып баяндайды. «Қасқакөл дауы» шешендігінде қандай мәселелер көтерілді? Талдаңыздар ! (Ортақ тапсырма беріледі, жеке-жеке топ ішінде оқып, ең құндысын ұсынады, топ басшы хабарлайды авторы баяндайды) Рефлексия. «Таңдау» әдісі. Бес пікір жазылған парақ беріледі. 1.Мен сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын. 2. Мен сабақта көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз болды. 3. Мен басқаларды мұқият,зейінсіз тыңдадым. 4. Мен талдауларға жиі, сирек қатыстым. 5.Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін. Оқушылар өздерінің сабаққа қатысу деңгейі мен ынтасын білдіретін сөздердің астын сызады. Үйге: Әйтеке би "Қасқакөл дауы" оқиғасының тәрбиелік рөлі мазмұндау
|
«Сен білмейсің...» әдісі бойынша оқушылар өздерінің қуаныштарын бөліседі.
Оқушылар өткен сабақтарда алған білімдерін еске түсіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын сынып оқушыларымен бірлесе отырып анықтайды. Жұптар шығармадан деректер іздестіріп, А3 қағазда «Ақыл картасын» жасайды. Осы деректердің шығарма идеясын ашудағы рөлін көрсетеді.
Топтарға шешендік сөзден үзінділер беріледі. Оқушылар үзінді мазмұнын ашып, үзіндінің композициялық құрылымның дамуына әсерін талдайды.
Шығармадағы автор бейнесін білдіретін үзіндіні тауып, үзіндідегі автор бейнесін талдап, айшықты пікірмен дәлелдеңдер.
Ортақ тапсырма беріледі, ең құндысын топ басшысы хабарлап автор оқып баяндайды. |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
деректер табады-1б деректердің шығарма идеясын ашудағы рөлін талдайды-1б «Ақыл картасын» дайындайды-1б
үзінді мазмұнымен танысады-1б Автордың айтпақ ойын анықтайды-1б үзіндінің композициялық құрылымның дамуына әсерін талдайды-1б
Автор бейнесін идеялық мазмұнын біледі-1б Үзіндіні оқып, талдап,өз пікірін айтып дәлелдейді-2б
|
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













