Сабақтың тақырыбы: АК-74 автоматының арналу мақсаты, ұрыстық қасиеттері.Автоматты толық емес бөлшектеу мен жинастыру реті.
| Мұғалімнің аты-жөні:Күні: |
СЫНЫП: 10
| Қатысқан оқушылар саны:
| Қатыспаған оқушылар саны: |
Оқу мақсаттары | АК-74 автоматының міндетін, құрылысын, ұрстың қасиеттерін, толық емесбөлшектеу мен жинастырудың ретін түсіндіру, білдіру, меңгерту.
|
Сабақ нәтижесі:
| Оқушылардың барлығы мынаны орындау керек: АК-74 автоматының арналу мақсатын, ұрыстық қасиеттерін, автоматты толық емес бөлшектеу мен жинастыру ретін.Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: автоматты толық емес бөлшектеу мен жинастыру ретін.Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: АК-74 автоматының арналу мақсатын, ұрыстық қасиеттерін, автоматты толық емес бөлшектеу мен жинастыру ретін.
|
Бағалау критерийі | - АК-74 автоматының арналу мақсатын білу - ұрыстық қасиеттерін білу- автоматты толық емес бөлшектей алу - жинастыру ретін білу
|
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, «Кел, үйренейік!» «Конверттегі сұрақтар», «Ойлан, жұптас, бөліс». .Рефлексия. |
Сабақтың жоспары |
Жоспарланған уақыт | Сабақ барысы | Бағалау түрлері |
Басталуы5 минут
5 минут | Ұйымдастыру кезеңі Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру.Топқа бөлу.Оқушылар қағаз түстеріне қарай топтарға бөлінеді.Ширату жаттығуы: ТЖ«Автомат дегенде ойға не түседі?» |
Әр топ«Кластер» құрады
|
Жаңа білім10 минут
| Білу және түсіну. ТЖ Ж Взвод 2 топқа бөлінеді. Әр топқа мәтін және кестелер таратылады. (Мәтін кітапта, 175 бет). Оқушылар мәтінді оқиды. Сабақ басында жазғандарын мәтіннен алған білімдеріне сәйкес белгілеп өтеді.(дұрыс+, қате -).
|
Мәтінмен жұмыс«Ой шақыру» стратегиясы |
Ортасы10 минут
| Қолдану. ТЖ Автоматты бөлшектеу және жинастыру ретін көрсетіп, түсіндіремін. Бөлшектеу және жинау кезінде әр бөлшектің атауларын және олардың қолдану мақсатын айта отырамын. Тақтаға РПК-74, АКМ автоматтарының сипаттамалары бар плакат ілініп, оқушылар алдындағы кестеге сүйеніп салыстыру жүргізеді.
АКМРПК -74
РПК-74
|
«Кел, үйренейік!»
Венн диаграммасы |
Аяқталуы Сабақты бекіту5 минут
| Қорытынды бөлім. АК-74 автоматты туралы негізгі сұрақтарды қою
| Сұрақ– жауап
|
Бағалау
5 минут
Кері байланыс3 минут | Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.
Рефлексия парағы
|
Бағалау парақшасы
Қағаз қиындылары. |
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағыбайланыс |
| | |
РефлексияСабақ / оқумақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушыларне білді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілгенуақыт ішіндеүлгердім бе? Менөз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен? | Төменд егі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяш ықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкескелетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табыст ы болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім? |