|
Бөлім атауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әке – балаға сыншы |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; 5.3.5.1. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу. 5.4.4.4 сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқу, оқылым және тыңдалым материалдары бойынша өз ойын жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып жинақы мәтін жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Кейбір оқушылар: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау, оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқылым, жазылым мақсаты бойынша: Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды; Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазады; Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: оқылым, тыңдалым, негізгі ақпарат, қосымша ақпарат, жинақы мәтін. Әдеби тіл нормасы бойынша: Сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата біледі; Сан есімді зат есім орнына қолдана біледі. |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану |
||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Адамның сырт келбеті мен мінезі бөлімі |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық.
1. Асанәлі Әшімов туралы не білесіңдер? Ол қандай рөлдерді сомдаған? Қандай фильмдер түсірген? 2. Сағи Әшімов туралы не білесіңдер? Ол қандай фильмдерге түскен? Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріліп, назары сабаққа аударылады. Суретке байланысты өз болжамдарын ұсынады. Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. |
ҚБ
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Суреттер |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Тапсырма. Оқылым мәтіні. Мәтінді түсініп оқы.
Тапсырма. «Жылқы сұлбасы» стратегиясы.
1. Жылқының 4 аяғына мәтіндегі негізгі тірек сөздерді жазыңыз. 2. Жылқының басына негізгі ақпаратты жазыңыз. 3. Жылқының ішкі құрылысына қосымша ақпаратты жазыңыз. 4. Жылқының құйрығына мәтін бойынша қорытынды жазыңыз.
Саралау. Деңгейі төмен оқушыларға мәтіндегі тірек сөздерді анықтату. Дескриптор: *мәтіндегі негізгі тірек сөздерді анықтайды; * негізгі ақпаратты анықтайды; * қосымша ақпаратты анықтайды; * қорытынды жазады. ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» ӘТН.
Тапсырма. Дескриптор:
ҚБ
Бекіту . Бүгінгі сабақ бойынша не үйрендің, ойыңды қорытындыла. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісі Тақырып бойынша дәлел келтіре отырып, ой бөлісіп, өз көзқарасын білдіреді, қорытынды жасайды. |
Топтық жұмыс. Оқылым тапсырмасын орындайды. Оқушылар мәтіндегі негізгі тірек сөздерді анықтайды; негізгі ақпаратты анықтайды; қосымша ақпаратты анықтайды; қорытынды жазады. . Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Оқушылар ізденімдік жұмыс жасайды; материал жинақтайды; мәліметтерді пайдаланып, шағын мәтін жазады. Тақырып бойынша дәлел келтіре отырып, ой бөлісіп, өз көзқарасын білдіреді, қорытынды жасайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ «Түстер» Стикер
ҚБ
|
Тапсырма қағаздары |
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс.
|
|
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әке -балаға сыншы
Әке -балаға сыншы
|
Бөлім атауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әке – балаға сыншы |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; 5.3.5.1. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу. 5.4.4.4 сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсініп оқу, оқылым және тыңдалым материалдары бойынша өз ойын жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып жинақы мәтін жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Кейбір оқушылар: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау, оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқылым, жазылым мақсаты бойынша: Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды; Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазады; Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: оқылым, тыңдалым, негізгі ақпарат, қосымша ақпарат, жинақы мәтін. Әдеби тіл нормасы бойынша: Сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата біледі; Сан есімді зат есім орнына қолдана біледі. |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану |
||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Адамның сырт келбеті мен мінезі бөлімі |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық.
1. Асанәлі Әшімов туралы не білесіңдер? Ол қандай рөлдерді сомдаған? Қандай фильмдер түсірген? 2. Сағи Әшімов туралы не білесіңдер? Ол қандай фильмдерге түскен? Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріліп, назары сабаққа аударылады. Суретке байланысты өз болжамдарын ұсынады. Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. |
ҚБ
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Суреттер |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Тапсырма. Оқылым мәтіні. Мәтінді түсініп оқы.
Тапсырма. «Жылқы сұлбасы» стратегиясы.
1. Жылқының 4 аяғына мәтіндегі негізгі тірек сөздерді жазыңыз. 2. Жылқының басына негізгі ақпаратты жазыңыз. 3. Жылқының ішкі құрылысына қосымша ақпаратты жазыңыз. 4. Жылқының құйрығына мәтін бойынша қорытынды жазыңыз.
Саралау. Деңгейі төмен оқушыларға мәтіндегі тірек сөздерді анықтату. Дескриптор: *мәтіндегі негізгі тірек сөздерді анықтайды; * негізгі ақпаратты анықтайды; * қосымша ақпаратты анықтайды; * қорытынды жазады. ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» ӘТН.
Тапсырма. Дескриптор:
ҚБ
Бекіту . Бүгінгі сабақ бойынша не үйрендің, ойыңды қорытындыла. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісі Тақырып бойынша дәлел келтіре отырып, ой бөлісіп, өз көзқарасын білдіреді, қорытынды жасайды. |
Топтық жұмыс. Оқылым тапсырмасын орындайды. Оқушылар мәтіндегі негізгі тірек сөздерді анықтайды; негізгі ақпаратты анықтайды; қосымша ақпаратты анықтайды; қорытынды жазады. . Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Оқушылар ізденімдік жұмыс жасайды; материал жинақтайды; мәліметтерді пайдаланып, шағын мәтін жазады. Тақырып бойынша дәлел келтіре отырып, ой бөлісіп, өз көзқарасын білдіреді, қорытынды жасайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ «Түстер» Стикер
ҚБ
|
Тапсырма қағаздары |
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс.
|
|
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















