«Бекітемін»ОІМ: Қайырқұл Ш.С. |
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:Ұрпақ тәрбиесі
| Мектебі: Х.Есенжанов атындағы ЖОББМ |
Күні: 9.04.18 | Мұғалімнің аты- жөні: Мусагалиева А.А. |
Сынып: 7 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы: Әке үкімі |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 7.2.1.1.көркем шығарманың тілі (А/И3);шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау (7.А/И3) |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Көркемдегіш құралдарды таба алады. |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Шығарма мазмұнын өз ойымен талдай алады |
| Кейбір оқушылар орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Бағалау критерийлері | шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдай алады |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Көркемдегіш құралдарды таба алады. |
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ |
| Талқылауға арналған сұрақтар: Туған жерге деген махаббатты қалай түсінесің?Троптың түрлерін ата. |
Құндылықтарға баулу | Азаматтық жауапкершілікке, қазақстандық патриоттыққа баулу |
Пәнаралық байланыс | Тарих |
Тақырып бойынша алдыңғы білім | М.Өтемісұлы |
Сабақ барысы |
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы | Ширату. «Сатамын, сатып аламын» әдісі арқылы оқушылар бойларындағы арылғысы келетін жаман қасиеттерін сатып, өзіне қажет жақсы қасиеттер сатып алады.
|
|
Сабақтың ортасы | ҚолдануӘке үкіміОқулықтағы тапсырмаларды орындауМәтіннен көркемдегіш құралдарды табуТалдау «ПОПС формуласы» әдісі арқылы талқылау«Меніңше ойымша,....»«Себебі, мен оны былай түсіндіремін....»«Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын....»«Осыған байланысты мен мынандай қорытынды шешімге келдім....»
|
оқулық
«ПОПС формуласы» жазылған тілме қағаздар |
Сабақтың соңы | «Ыстық орындық» орындық әдісі(Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады.Жаттығудың сипаттамасы:Бір оқушы алға шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей алады.
|
кесте
|
Кері байланыс | «Аяқталмаған сөйлем» әдісі Бүгінгітсабақта мен.... түсіндім,....білдім..... көзімді жеткіздімБүгінгі сабақта мені қуантқаны...Мен өзімді .... үшін мақтар едім.Маған ерекше ұнағаны...Сабақтан соң маған...... келдіБүгін маған ... сәтті түстіҚызықты болғаны........ қиындық тудырды.Менің түсінгенім....Енді мен .... аламын. |
стикер |