Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 жалпы білім беретін мектеп |
|
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті. «Мектеп» баспасы |
|
|
Бөлім: |
2-бөлім. Прозадағы көркем ой |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
05.12.24ж. |
|
|
Сынып: 10 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Аңыздың ақыры» романындағы авторлық идея және өмір шындығы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.2.1- әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану. -қорытынды пікір айтады, бағалайды. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың
басы |
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. Үй тапсырмасын сұрау: «Махаббат» бөлімі бойынша 1. «Махаббат» бөлімі шығарма композициясының қай бөлімі? (шарықтау шегі. 2. Кіші ханым арын қалай сақтаған еді? (нөкер қызды өзі секілді киіндіріп жіберіп)) 3. Бас шеберге қандай жаза тағайындалды? (өз жазған жазу астына тірідей көмілді) 4. Шебер мұнараның қай бөлігін бітірмей тұрып қалды? (ұшар басындағы кетік) 5. Шебер ең алдыменнені ұғынды? (Кіші Ханымның ойын) 6. Кісінің ішіндегісін айтқызбай біліп отыратын әміршіден Кіші ханым қандай мадақ күтті? (Жас болса да бас болуға жарап қалған кемел ақыл) |
|
Барлығы дұрыс |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту
1-тапсырма Аңыздың жазылу стилінен жанрлық табиғатын талдаңыз.
|
Аңыздың жазылу стилінен жанрлық табиғатын талдайды; |
тарихи оқиғалар 1; -қоғам көрінісі 1; монолог берілуі 1; аңыз 1; эллегия 1. барлығы 5 ұпай. |
Оқулық |
||||||||||
|
2-тапсырма «Аңыздың ақыры» романы бойынша «Тұжырым кестесін» толтырыңыз
|
а-вторлық идея және өмір шындығын тұжырымдайды; |
Дескриптор:
|
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы |
3-тапсырма. Сұраққа жауап арқылы қорытынды-пікір айтыңыз. Салынып жатқан мұнарада қандай сыр жасырылған? |
-қорытынды пікір айтады, бағалайды. |
Дескриптор: -дәлелді пікірлер ұсынады 3 ұпай |
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы. |
«Аңыздың ақырын » оқып, мазмұндау. 90-бет. |
|
|
90-бет. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ә.Кекілбаев "Аңыздың ақыры" авторлық идея мен өмір шындығы 4-сағаты
Ә.Кекілбаев "Аңыздың ақыры" авторлық идея мен өмір шындығы 4-сағаты
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 жалпы білім беретін мектеп |
|
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті. «Мектеп» баспасы |
|
|
Бөлім: |
2-бөлім. Прозадағы көркем ой |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
05.12.24ж. |
|
|
Сынып: 10 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Аңыздың ақыры» романындағы авторлық идея және өмір шындығы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.2.1- әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану. -қорытынды пікір айтады, бағалайды. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың
басы |
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. Үй тапсырмасын сұрау: «Махаббат» бөлімі бойынша 1. «Махаббат» бөлімі шығарма композициясының қай бөлімі? (шарықтау шегі. 2. Кіші ханым арын қалай сақтаған еді? (нөкер қызды өзі секілді киіндіріп жіберіп)) 3. Бас шеберге қандай жаза тағайындалды? (өз жазған жазу астына тірідей көмілді) 4. Шебер мұнараның қай бөлігін бітірмей тұрып қалды? (ұшар басындағы кетік) 5. Шебер ең алдыменнені ұғынды? (Кіші Ханымның ойын) 6. Кісінің ішіндегісін айтқызбай біліп отыратын әміршіден Кіші ханым қандай мадақ күтті? (Жас болса да бас болуға жарап қалған кемел ақыл) |
|
Барлығы дұрыс |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту
1-тапсырма Аңыздың жазылу стилінен жанрлық табиғатын талдаңыз.
|
Аңыздың жазылу стилінен жанрлық табиғатын талдайды; |
тарихи оқиғалар 1; -қоғам көрінісі 1; монолог берілуі 1; аңыз 1; эллегия 1. барлығы 5 ұпай. |
Оқулық |
||||||||||
|
2-тапсырма «Аңыздың ақыры» романы бойынша «Тұжырым кестесін» толтырыңыз
|
а-вторлық идея және өмір шындығын тұжырымдайды; |
Дескриптор:
|
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы |
3-тапсырма. Сұраққа жауап арқылы қорытынды-пікір айтыңыз. Салынып жатқан мұнарада қандай сыр жасырылған? |
-қорытынды пікір айтады, бағалайды. |
Дескриптор: -дәлелді пікірлер ұсынады 3 ұпай |
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы. |
«Аңыздың ақырын » оқып, мазмұндау. 90-бет. |
|
|
90-бет. |
шағым қалдыра аласыз













