ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі |
Фариза Оңғарсынова атындағы №29 ЖББМ КММ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
||||
|
Бөлімі: |
1-бөлім. «Қалың елім, қазағым» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сайлаубаева Гүлдана Лабакбайқызы |
||||
|
Күні: |
16.08.2024 |
||||
|
Сыныбы: 10 «А» |
Қатысушылар саны: 25 ЕББҚ оқушы: 2-топ. Мінез-құлықта қиындығы бар |
Қатыспағандар саны: 0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абай Құнанбайұлы «Масғұт» поэмасы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; 10.3.3.1 шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды; - әдеби шығарманың идеялық мазмұнын түсінеді; - шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдайды; - идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан әдеби эссе жазады. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру (экраннан видео көрсетіледі) «Ой түрткі» әдісімен сұрақтар қою арқылы білім алушылардың қызығушылығын арттырамын.
Топқа бөлу. Білім алушыларға қызыл, ақ, сары алмалардың қиындыларын тарату арқылы топқа бөлемін. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтаймыз. |
Барлық білім алушы: сұрақтарға жауап береді. Дарынды білім алушы: сұрақтарға жауап беріп, өз пікірін айтады. ЕББҚ оқушы: 1 сұраққа жауап береді. Топқа бөлінеді. |
Дескриптор: Жалпы ұпай – 2 - сұраққа жауап береді - 1 - өз пікірін айтады - 1 |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы С.Дәрібаев, А.Сатылова. – Алматы: «Мектеп», 2019. 30-бет https://www.youtube.com/watch?v=H3nHEcimH08 Қызыл, ақ, сары алмалардың суреттері бар қима қағаздар. |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 15 минут |
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. «Эмоция графигі» әдісі арқылы «Масғұт» поэмасына (одағай сөздерді қатыстыра отырып сюжеттік-композициялық талдау жасаңыз.
Жұптық жұмыс. ФС. 2-тапсырма. «Табыс баспалдағы» әдісімен берілген жағдаяттық тапсырманы жұбыңызбен бірге орындаңыз. Шығарманың идеялық мазмұнын өз жауабыңызбен байланыстырып түсіндіріңіз. «Егер сіздің де алдыңыздан данышпан қария кезігіп, үш түрлі жемісті ұсынса, сіздің әрекетіңіз қандай болар еді? Табыс баспалдағына жету үшін сіз қай жемісті таңдайсыз? (ақыл, байлық т.б.)»
Жеке жұмыс. 3-тапсырма. «Кім жазушы» әдісімен «Масғұт – адамгершілік күрескері» тақырыбында шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазыңдар. (110 сөз) |
ТЖ. 1-тапсырма. Графиктік талдау жасайды. Барлығы: графикті сызып, тапсырманы орындайды. Дарынды білім алушы: Одағай сөздерді қатыстыра отырып, талдау жасайды. ЕББҚ оқушы: графикті сызады. ЖЖ. 2-тапсырма. Берілген жағдаяттық тапсырманы орындайды, өз жауабы мен поэманың идеялық мазмұнын байланыстырады. Барлығы: жағдаяттық тапсырманы шешеді. Дарынды білім алушы: жағдаяттық тапсырманы орындайды, өз жауабын айтып, идеялық мазмұнын түсіндіреді. ЕББҚ оқушы: жағдаяттық тапсырмадағы үш жемістің бірін таңдап, себебін айтады. ЖЖ. 3-тапсырма. Шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады. Барлығы: берілген тақырыпқа әдеби эссе жазады. Дарынды білім алушы: поэма идеясын адамгершілік тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады. ЕББҚ оқушы: әдеби эссе жазады (60 сөз) |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл - сюжеттік-композициялық талдау жасайды -1 - одағай сөздерді қатыстырады -1 - графикті сызады -1
Дескриптор: Жалпы - 3 балл - өмірмен байланыстырады – 1 - көзқарасын білдіреді – 1 - идеялық мазмұнын түсіндіреді – 1 Дескриптор: Жалпы - 2 балл - шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдайды –1 - әдеби эссе жазады – 1 |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы С.Дәрібаев, А.Сатылова. – Алматы: «Мектеп», 2019. 30-бет |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс
Не үйрендім? Не қиын болды? Менің ұсынысым
|
Б |
10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
https://www.google.com/url?sa=i&url |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
А.Кемелбаева "Шашты" әңгімесі 10-сынып ЖМБ
А.Кемелбаева "Шашты" әңгімесі 10-сынып ЖМБ
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі |
Фариза Оңғарсынова атындағы №29 ЖББМ КММ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
||||
|
Бөлімі: |
1-бөлім. «Қалың елім, қазағым» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сайлаубаева Гүлдана Лабакбайқызы |
||||
|
Күні: |
16.08.2024 |
||||
|
Сыныбы: 10 «А» |
Қатысушылар саны: 25 ЕББҚ оқушы: 2-топ. Мінез-құлықта қиындығы бар |
Қатыспағандар саны: 0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абай Құнанбайұлы «Масғұт» поэмасы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; 10.3.3.1 шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды; - әдеби шығарманың идеялық мазмұнын түсінеді; - шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдайды; - идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан әдеби эссе жазады. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру (экраннан видео көрсетіледі) «Ой түрткі» әдісімен сұрақтар қою арқылы білім алушылардың қызығушылығын арттырамын.
Топқа бөлу. Білім алушыларға қызыл, ақ, сары алмалардың қиындыларын тарату арқылы топқа бөлемін. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтаймыз. |
Барлық білім алушы: сұрақтарға жауап береді. Дарынды білім алушы: сұрақтарға жауап беріп, өз пікірін айтады. ЕББҚ оқушы: 1 сұраққа жауап береді. Топқа бөлінеді. |
Дескриптор: Жалпы ұпай – 2 - сұраққа жауап береді - 1 - өз пікірін айтады - 1 |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы С.Дәрібаев, А.Сатылова. – Алматы: «Мектеп», 2019. 30-бет https://www.youtube.com/watch?v=H3nHEcimH08 Қызыл, ақ, сары алмалардың суреттері бар қима қағаздар. |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 15 минут |
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. «Эмоция графигі» әдісі арқылы «Масғұт» поэмасына (одағай сөздерді қатыстыра отырып сюжеттік-композициялық талдау жасаңыз.
Жұптық жұмыс. ФС. 2-тапсырма. «Табыс баспалдағы» әдісімен берілген жағдаяттық тапсырманы жұбыңызбен бірге орындаңыз. Шығарманың идеялық мазмұнын өз жауабыңызбен байланыстырып түсіндіріңіз. «Егер сіздің де алдыңыздан данышпан қария кезігіп, үш түрлі жемісті ұсынса, сіздің әрекетіңіз қандай болар еді? Табыс баспалдағына жету үшін сіз қай жемісті таңдайсыз? (ақыл, байлық т.б.)»
Жеке жұмыс. 3-тапсырма. «Кім жазушы» әдісімен «Масғұт – адамгершілік күрескері» тақырыбында шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазыңдар. (110 сөз) |
ТЖ. 1-тапсырма. Графиктік талдау жасайды. Барлығы: графикті сызып, тапсырманы орындайды. Дарынды білім алушы: Одағай сөздерді қатыстыра отырып, талдау жасайды. ЕББҚ оқушы: графикті сызады. ЖЖ. 2-тапсырма. Берілген жағдаяттық тапсырманы орындайды, өз жауабы мен поэманың идеялық мазмұнын байланыстырады. Барлығы: жағдаяттық тапсырманы шешеді. Дарынды білім алушы: жағдаяттық тапсырманы орындайды, өз жауабын айтып, идеялық мазмұнын түсіндіреді. ЕББҚ оқушы: жағдаяттық тапсырмадағы үш жемістің бірін таңдап, себебін айтады. ЖЖ. 3-тапсырма. Шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады. Барлығы: берілген тақырыпқа әдеби эссе жазады. Дарынды білім алушы: поэма идеясын адамгершілік тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады. ЕББҚ оқушы: әдеби эссе жазады (60 сөз) |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл - сюжеттік-композициялық талдау жасайды -1 - одағай сөздерді қатыстырады -1 - графикті сызады -1
Дескриптор: Жалпы - 3 балл - өмірмен байланыстырады – 1 - көзқарасын білдіреді – 1 - идеялық мазмұнын түсіндіреді – 1 Дескриптор: Жалпы - 2 балл - шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдайды –1 - әдеби эссе жазады – 1 |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы С.Дәрібаев, А.Сатылова. – Алматы: «Мектеп», 2019. 30-бет |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс
Не үйрендім? Не қиын болды? Менің ұсынысым
|
Б |
10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
https://www.google.com/url?sa=i&url |
|
шағым қалдыра аласыз














