Акробатикалық жаттығулар комбинациясын орындау

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Акробатикалық жаттығулар комбинациясын орындау

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ акробатика
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

3-бөлім.Құрал жабдықтар арқылы гимнастика дағдыларын арттыру.




Мектеп: « ЖОББМ»КММ

Күні: 

Мұғалім аты жөні: 

Сынып: 6 

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы:

Акробатикалық жаттығулар комбинациясын орындау

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары

6.3.2.1 ­ дене қыздыру мен қалпына келу техникаларының басты құрамдарының ағзаға тигізетін әсерін түсіндіру және оларды орындау 6.1.2.1 - қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құру және орындау



Сабақ мақсаты

Оқушылар жаңа сабақты толық меңгереді.
Қимыл-қозғалыс әрекетін дамытады

Акробатикалық жаттығуларды үйренеді.

Жүгіру техникасы.

Бір орыннан секіру техникасы.

Ұшу және орнығу

Бағалау критериі

Оқушы жүгіру алдын дайындықты дұрыс орындай білсе

Жүгіру барысында қол-аяқ қозғалысын үйлесімділігін қадағаласа

Бір орыннан секіру фазаларын білсе

Жүгіріп барып секіріп түсу фазасын білсе

Ұшу және орнығу әдіс-тәсілдерін білсе

Сабақтың тілдік мақсаты

Негізгі сөздер мен фразалар: секіру, жүгіру, ұшу, орнығу.













Құндылықтар

Жеңіл атлетика сабағы барысында бір-біріне деген құрмет көрсетуі және ынтымақтастық артады.

Пәнаралық байланыс

Сабақ барысында қозғалыс кезінде кететін күш - қуат физика пәнімен, дұрыс тыныс алу және қалыпқа келу биология пәнімен байланысты.

Алдыңғы білім

5-сынып Жеңіл атлетика.

Жоспар

Жоспарланған уақыт


Дерек көздер













5-10минут

Ынтымақтастыру атмосферасын орнату. Оқушыларды сапқа тұрғызу,сәлемдесу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру.

Миға шабуыл. Оқушыларға сұрақтар беріледі:

  • Секірудің қандай түрлерін білесіңдер?

  • Секіру бойынша олимпиада чемпиондарынан кімді білесіңдер? (Ольга Рыпакова).

1. Сапқа тұру

2. Мәлімдеме қабылдау, түгендеу
3. Саптық жаттығулар
4. Алаңды жүру және жүгіріп өту, денені қыздырынатын әр түрлі жаттығулар орындау
5. Орындарында тұрып орындалатын жаттығулар, «Қара жорға» биімен көрсету;















Постер, маркерлер



Бейнефильм: https://www.youtube.com/watch?v=hy_pDEt1Q1Y



20-25минут


































Негізгі бөлімі: 20-25 минут.

Әдістемелік нұсқау: Қауіпсіздік ережелерін сақтау. Жаттығу кезінде оқушылар бір-бірінің кемшіліктерін байқап соны айтып, қайталамау
1. Сапқа тұру
2. Жаңа сабақты түсіндіру,тақырып пен мақсатымен таныстырып өту.
3. Практикалық түрде орындап көрсету.
4. Оқушыларға жаңа сабақ жаттығуларын орындату.


1-жаттығу.Аяқты алшақ қойып тұру қалпынан алға домалап түсу.
2-жаттығу.Алға қарай домалап түсіп, түрегелу және қарсы лақтырылған волейбол добын қағып алу


3-жаттығу Қолды тіреп отыру және төмен басылып отыру қалпынан артқа қарай домалап түсу.
4-жаттығу Артқа домалап, жаурынға тұру.
Шалқадан жата аяқты жоғары көтере, қолды бел арқа тұсына қою арқылы иетер жауырынға тұру, аяқты тік жоғары соза ұстап тұру.


5-жаттығу Қарлығаш бейнесін салу.

6-жаттығу Көпір салу










7- жаттығу Аяқты кеуде тұсқа құшақтай отырып алға қарай домалап түсу.


8. «Акробатикалық эстафеталар» ойыны:
Балаларды екі топқа бөлу.

1 ойын. Жүгіру-домалап айналу -мәреге жүгіру.

2 ойын.Төсеніштің соңына дейін жүгіру – артқа домалау, айналдыру-мәреге жүгіру

3 ойын.Жүгіру-кедергіден секіру (доп, арқан, гимнастикалық таяқша) – мәреге жүгіру.

4 ойын.Оң және сол аяқпен секіре жүру

5 ойын.Алға, артқа домалай жарысу

Әдістемелік нұсқау: Әр бір жаттығуларды орындауда топ мүшелері келесі топтың дұрыс орындалуына сырттай қарап отыра, кемшіліктерін түзеп отырады. Кемшілігі болса қарсы топ мүшелері сол жаттығу түрін көрсету

Ысқырық, секундомер, төсеніш
















Соңы

3- 4

Ой-толғаныс. «Синкуейн» әдісі – «Секіру».

( Оқушылар «секіру» тақырыбына 5 жолды өлең құрастырады.)




Қосымша ақпарат

Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз?дамытуды қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ сілтемелері

Құндылықтар

  • Барлық оқушылар; Жүгіріп келіп, ұзындыққа секірудің әдістерін біледі.

  • Оқушылардың көбісі; ұзындыққа секірудің әдістерін практикада қолдана алады.

  • Оқушылардың кейбірі: Өздерінің және өзгелердің орындаған жаттығуларын бағалайды, дамыту үшін ақыл кеңес береді

  • бақылау, тыңдау, сұрақтар беру, постермен жұмыс, бағалау парағы арқылы


Сабақ барысында қозғалыс кезінде кететін күш - қуат физика пәнімен, дұрыс тыныс алу және қалыпқа келу биология пәнімен байланысты.

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?

Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.









Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуді)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйретуді)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?




















Акробатикалық жаттығуларға арналған 6 сынып бойынша 5 баллдық жүйемен бағалау парағы

Аты -жөні

Қауіпсіздік талаптары

Алдыға домалау техникасы

Артқа домалау техникасы

Жауырынға тұру тех-сы

Көпірше жасап тұру

Жалпы ұпайы

Жиынтық балы,

бағасы

1









2









3









4









5









6









7









8









9









10









11









12









13









14









15









16









17









18





























« жалпы орта білім беретін мектеп» КММ













Ашық сабақ

Тақырыбы: Акробатикалық жаттығулар комбинациясын орындау

6Ә сынып











Дене шынықтыру пән мұғалімі:











Семей 2025 ж

5

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
19.01.2025
151
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі