Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі Аханова Б
|
Бөлім: 3 |
Гимнастикалық жаттығулар арқылы шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлау |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарболов Самат |
|
Күні: |
14.11.2023ж |
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Акробатикалық жаттығуларды орындау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.1 - қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындау |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Өз бетімен акробатикалық элементтерді орындай алады. Өз бетімен барлық элементтерді рет- ретімен орындай алады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде құндылығы: Дене шынықтырудың қолдану аясын кеңейту, салауатты өмір салтына дағдылануды жоспарлы орындау, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ұлттық мәдениетті дәріптеу. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу,сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық,сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу,рапорт қабылдату Саптағы жаттығуларды орындатады Оңға,солға, айналып бұрылу. Секіріп бұрылу. Жүру: Аяқтың ұшымен, өкшемен, Аяқтың ішкі, сыртқы жағымен. Отырып, жартылай отырып жүру. Назар аудару жаттығулар: - жүріс - жүгіріс Қауіпсіздік ережелерін ескерту.
Оқушыларды «Самаурын»әдісі арқылы 2 топқа бөлемін
|
Мұғаліммен амандасады
Жаттығуларды орындайды
Оқушылар «Самаурын»әдісі арқылы 2 топқа бөлінеді
|
«Жарайсың!» мадақтау сөзі Дескриптор: -Саптық жттығуларды біледі -Бөліну әдістері кезінде қателіктер жібермейді -Сапта жүру, бұрлу , тұруды меңгерген -Сапта дұрыс жүруді, ара-қашықтықты қатесіз орындайды -Қауіп-қатерді анықтай алады |
Слайд
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 6 мин Сабақтың ортасы |
Жаңа білімді меңгерту Оқушыларға видеоролик көрсету |
Оқушылар видеролик көреді |
Мақсаты: функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
АКТ,слайд,видео слайд |
|
Топтық жұмыс 7 мин |
Гимнастика жаттығуларындағы қимыл-қозғалыс комбинацияларын, реттілікпен, топпен ауысу арқылы жаттығуларды қайталау. -жауырынға тұру, -жартылай шатқа отыру, - көпірше жасау гимнастикалық бөренеде орындалатын жаттығулар комбинациясы: 1-2 қадам жүру, қол белде; жартылай шатқа отыру; 2-3 қадам «полька» биін билеу |
|
Дескриптор - акробатикалық жаттығулардың кешенін ретімен орындайды; - жаттығулардың техникасын көрсетеді; - жаттығуларды жетілдірудегі қажеттіліктерді анықтайды. «Жарайсың!» мадақтау сөзі |
Ысқырық , слайд Гимнастикалық төсеніш, гимнастикалық бөрене, гимнастикалық орындық |
|
Жұптық жұмыс 6 мин
|
Акробатикалық жаттығулардың 3-4 түрінен жаттығу кешендерін көрсетемін «Қарлығаш» әдісіне тұру, алға домалау, артқа домалау барысында жартылай шпагатқа отыру, көпірше жасау, баспен тұру т.б |
|
Дескриптор - акробатикалық жаттығулардың кешенін ретімен орындайды; - жаттығулардың техникасын көрсетеді; - жаттығуларды жетілдірудегі қажеттіліктерді анықтайды. «Жарайсың!» мадақтау сөзі |
|
|
Жеке жұмыс 8 мин |
|
|
Дескриптор: Оқушылар жеке жұмыс жасауда артқа домалап жауырынға тұру әдістерін үйренеді
«Жарайсың!» мадақтау сөзі |
Ысқырық , слайд Гимнастикалық төсеніш, гимнастикалық бөрене, гимнастикалық орындық |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин. |
Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды |
Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Акробатикалық жаттығуларды орындау
Акробатикалық жаттығуларды орындау
Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі Аханова Б
|
Бөлім: 3 |
Гимнастикалық жаттығулар арқылы шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлау |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарболов Самат |
|
Күні: |
14.11.2023ж |
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Акробатикалық жаттығуларды орындау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.1 - қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындау |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Өз бетімен акробатикалық элементтерді орындай алады. Өз бетімен барлық элементтерді рет- ретімен орындай алады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде құндылығы: Дене шынықтырудың қолдану аясын кеңейту, салауатты өмір салтына дағдылануды жоспарлы орындау, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ұлттық мәдениетті дәріптеу. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу,сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық,сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу,рапорт қабылдату Саптағы жаттығуларды орындатады Оңға,солға, айналып бұрылу. Секіріп бұрылу. Жүру: Аяқтың ұшымен, өкшемен, Аяқтың ішкі, сыртқы жағымен. Отырып, жартылай отырып жүру. Назар аудару жаттығулар: - жүріс - жүгіріс Қауіпсіздік ережелерін ескерту.
Оқушыларды «Самаурын»әдісі арқылы 2 топқа бөлемін
|
Мұғаліммен амандасады
Жаттығуларды орындайды
Оқушылар «Самаурын»әдісі арқылы 2 топқа бөлінеді
|
«Жарайсың!» мадақтау сөзі Дескриптор: -Саптық жттығуларды біледі -Бөліну әдістері кезінде қателіктер жібермейді -Сапта жүру, бұрлу , тұруды меңгерген -Сапта дұрыс жүруді, ара-қашықтықты қатесіз орындайды -Қауіп-қатерді анықтай алады |
Слайд
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 6 мин Сабақтың ортасы |
Жаңа білімді меңгерту Оқушыларға видеоролик көрсету |
Оқушылар видеролик көреді |
Мақсаты: функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
АКТ,слайд,видео слайд |
|
Топтық жұмыс 7 мин |
Гимнастика жаттығуларындағы қимыл-қозғалыс комбинацияларын, реттілікпен, топпен ауысу арқылы жаттығуларды қайталау. -жауырынға тұру, -жартылай шатқа отыру, - көпірше жасау гимнастикалық бөренеде орындалатын жаттығулар комбинациясы: 1-2 қадам жүру, қол белде; жартылай шатқа отыру; 2-3 қадам «полька» биін билеу |
|
Дескриптор - акробатикалық жаттығулардың кешенін ретімен орындайды; - жаттығулардың техникасын көрсетеді; - жаттығуларды жетілдірудегі қажеттіліктерді анықтайды. «Жарайсың!» мадақтау сөзі |
Ысқырық , слайд Гимнастикалық төсеніш, гимнастикалық бөрене, гимнастикалық орындық |
|
Жұптық жұмыс 6 мин
|
Акробатикалық жаттығулардың 3-4 түрінен жаттығу кешендерін көрсетемін «Қарлығаш» әдісіне тұру, алға домалау, артқа домалау барысында жартылай шпагатқа отыру, көпірше жасау, баспен тұру т.б |
|
Дескриптор - акробатикалық жаттығулардың кешенін ретімен орындайды; - жаттығулардың техникасын көрсетеді; - жаттығуларды жетілдірудегі қажеттіліктерді анықтайды. «Жарайсың!» мадақтау сөзі |
|
|
Жеке жұмыс 8 мин |
|
|
Дескриптор: Оқушылар жеке жұмыс жасауда артқа домалап жауырынға тұру әдістерін үйренеді
«Жарайсың!» мадақтау сөзі |
Ысқырық , слайд Гимнастикалық төсеніш, гимнастикалық бөрене, гимнастикалық орындық |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин. |
Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды |
Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды |
|
|
шағым қалдыра аласыз




















