Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады.
|
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Ммұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады
|
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интербелсенді тақта |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
Сөздік жұмысы
|
Жазылым Аян-предвестие Тартыс-борьба Осал-уязвимый Отаршыл-колонизатор Адамгершілік-человечность Намысшыл-честный,самолюбивый |
|
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
Сөздік |
|
|
|
1-тапсырма: Жеке жұмыс
|
Жазылым Айтылым Берілген сөздердің мағынасын анықтайды. Синонимдерді табады.
|
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Талдайды -Түсіндіреді
|
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
|
|
|
2-тапсырма: Жұптық жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 6-тапсырма Топтық жұмыс
Мұғалім оқуышларға бағыт- бағдар беріп, ынтымақтастықта жұмыс жасауға, ойын анық, дәл, нақты жеткізе білуге баулиды.
3-тапсырма Жеке жұмыс
4-тапсырма Жеке жұмыс |
Айтылым «Кім тапқыр?». Суретпен жұмыс. Сұрақ бойынша сұхбаттасып, талқылайды.
Оқылым Айтылым Жазылым 1.Мәтінді «ИНСЕРТ» тәсілі арқылы талдайды.
2-топ: «Дискуссиялық картаны» қолданып, мәтін мазмұнына баға береді.
3-топ: Қазақшаға аударып, мазмұндайды.
Тыңдалым Жазылым Тыңдалған мәтін бойынша жоспарды негізге алып, ойын жинақтап айтады.
Тыңдалым Айтылым Мәтін тыңдайды. Мазмұны бойынша 5 сұрақ дайындайды.
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл. -Сұраққа жауап береді -Пікірін айтады
Дескриптор 5 балл -Сөйлем құрайды -Мәтінді талдайды -Сөйлем құрастырады. -Баға береді -Аударады
Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді
Дескриптор 3-балл -Идеясы мен тақырыбын анықтайды
|
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
Слайдтар
Суреттер тапсырмасы
Кесте
Сызба
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім оқушылардың сабаққа деген рефлексиясын тыңдайды.
Үй тапсырмасы |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
5- тапсырма. |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін» |
|
|
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6-бөлім. Атақты тұлғалар |
||||
|
Күні : 04.03.2025ж |
Педагогтің аты-жөні: Авен Булбул |
||||
|
Сынып: 3Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қазақтың қаһарман ұлы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.1.1* анық айтылған сөзді тыңдап, түсінгені бойынша қарапайым нұсқауларды орындау 3.4.1.1* тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты : |
анық айтылған сөзді тыңдап, түсінгені бойынша қарапайым нұсқауларды орындайды, тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастырады |
||||
|
ЕББҚ үшін |
анық айтылған сөзді тыңдап, түсінгені бойынша қарапайым нұсқауларды орындайды, тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастырады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал орнату: Біз бақытты баламыз, Ойнап күліп аламыз. Жетілсін деп санамыз, Оқып білім аламыз. Үй тапсырмасын тексеру Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы сұрақ қойып оған жауап береді
Үй тапсырмасын айтады, көрсетеді
Оқушылар суреттер арқылы жаңа тараудың мазмұнын болжайды |
Қолпаштау
«Бас бармақ»
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Қаһарман-герой Ою-орнамент 2. Тыңдалым/Оқылым Мәтін екі рет тыңдалады. Бауыржан ата ұлының аты – Бақытжан Момышұлы. Бақытжан Момышұлы – жазушы, аудармашы. Зейнеп Ахметова – Бауыржан Момышұлының келіні. Зейнеп Ахметова да жазушы. Бауыржан Момышұлы туралы мемуар кітаптар мен мақалалар жазады.
3. Жазылым. Оқушылар суреттердің орнына қажетті сөздерді қойып, Бауыржан Момышұлының нақыл сөздерін жазады. Құрмалас сөйлеммен берілген нақыл сөздерді табады.
ЕББҚ оқушы топпен, тапсырманы орындайды
4. 3-тапсырма Оқы. Бауыржан Момышұлы суретті жақсы салған. Өзі салған автопортретінің бірнеше нұсқасы бар. Әр дәптерінің бетіне де түрлі суреттер салып отырған. Бауыржан ата ою да ойған. Әр оюдың артында қашан ойылғаны туралы мәлімет бар. Бауыржан атаның оюларын келіні – Зейнеп Ахметова жинаған. |
1.Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Қазақтың оюы.
2. Мәтін бойынша сұрақтарғ жауап береді. Бауыржан ата ұлының аты кім? • Ол жазушы ма? • Зейнеп Ахметова деген кім? • Ол не жазған?
ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды
3.Оқылым.Айтылым. Суреттің орнына қажетті сөздерді қойып, Бауыржан Момышұлының нақыл сөздерін жазады.
3-тапсырма Оқылым мәтіні бойынша сұрақтарға жацап береді. Бауыржан Момышұлы сурет салған ба? – Өзінің автопортреттерін салған ба? – Бауыржан атаның тағы қандай өнері болған? – Оның оюларын кім жинаған? ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды |
Дескриптор: Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады Дескриптор: 1.сұрақтарға жауап береді 2.мәтінді мазмұндайды
Дескриптор: сурет ретінде берілген сөздердің орнын дұрыс табады; - жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажыратады; - сөйлемдерді қатесіз жазады.
Дескриптор: Оқылым мәтіні бойынша сұрақтарға жацап береді. |
Слайд Слайд Оқулық 56 бет
Слайд Оқулық 57 бет |
|
|
|
Сергіту сәті |
|
|||
|
|
4. Жазылым. 4-тапсырма Сөздерден сөйлем құрап жаз.
Дескриптор: Сөздерді өз орнына қойып, сөйлем құрап жазады. |
Слайд Оқулық 58 бет |
|||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 58 бет 6-тапсырма |
|
|||
|
|
Кері байланыс
|
|
|||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6. Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Күні : 04.03.2025ж |
Педагогтің аты-жөні: Авен Булбул |
|||||
|
Сынып: 4Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Құмырсқаның илеуі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.5.1* шығарманың кейіпкері туралы пікірлерді (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, …) салыстыра отырып бағалау 4.3.2.1 бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
шығарманың кейіпкері туралы пікірлерді (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, …) салыстыра отырып бағалайды,бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді |
|||||
|
ЕББҚ үшін |
шығарманың кейіпкері туралы пікірлерді (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, …) салыстыра отырып бағалайды,бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту «Сөзжұмбақшылар» сайысы
Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! 140 бет 5-тапсырма |
Қолпаштау
|
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Илеу-муравейник Аталық- отец Аналық- матка Дернәсіл- личинка Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы:
2. Айтылым.Тыңдалым 1-тапсырма сұрақтарды көршіңмен талқыла. Құмырсқаны көрдің бе? Ол – қандай жәндік? Дене тұрпаты қандай? Құмырсқаның қанша көзі, аяғы бар? Құмырсқаның илеуін көрдің бе? Құмырсқаның пайдасы қандай?
3. Айтылым. Ойланайық. 3-тапсырма мәтінді түсініп оқы. Әрбір илеуде аталық, аналық, жұмысшы және жауынгер құмырсқалар болады. Әлі өспеген құмырсқалар жұмысшы құмырсқалар деп аталады. Олар илеудегі ауаны, ылғалды реттейді. Аналық құмырсқалар кейде 20 жылға дейін тіршілік етеді. Құмырсқалар илеуін қураған өсімдік сабақтары мен жапырақтарынан жасайды. бір илеудегі құмырсқалар тәулігіне отыз мыңға дейін жәндікті жояды.Олар зиянды құрттармен қоректенеді. Қазіргі кезде құмырсқа дернәсілінен дәрілер дайындайды. Ғалымдардың айтуынша, құ мы рсқалар жұқпалы аурулармен ауырмайды. Өйткені құмырсқа бар жер – таза жер.Құмырсқаның 5000-дай түрі бар. Құмырсқаның илеуін бұзба! |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Көп дернәсіл
2. Айтылым.Тыңдалым 1-тапсырма сұрақтарды көршіңмен талқылайды Құмырсқаның суретін салады. Дене тұрпатын сипаттап айтады. Үлгі: Құмырсқаның екі мұрты бар.
ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды
Ойланып, мәтін бойынша бірнеше сұрақ құрастырады. Әрбір илеуде қандай құмырсқалар болады? Әлі өспеген құмырсқалар қалай аталады? Олар не істейді? Өз пікірлерін (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, …) салыстыра отырып бағалайды
ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды
|
«Бас бармақ»
Дескриптор: - сұрақтарды көршіңмен талқылайды Құмырсқаның суретін салады. Дене тұрпатын сипаттап айтады. Дескриптор: Ойланып, берілген сұрақтарға жауап береді. Сөйлемде сөздердің орын тәртібін сақтайды.
|
Слайд Слайд Оқулық 141 бет
Слайд Оқулық 142 бет |
||
|
|
Сергіту сәті |
|
||||
|
|
6. Тыңдалым.Жазылым. Айтылым. 4-тапсырма: сөйлемдерді оқы, толықтыр. Қажет сөздерді мәтіннен тауып қолдан. Әрбір илеуде ... , ... , ... , ... құмырсқалар болады. Құмырсқалар ... , ... , реттейді. Аналық құмырсқалар кейде ... ... өмір сүреді. Құмырсқалар илеуін ..., ... жасайды. бір илеудегі құмырсқалар тәулігіне ... ... дейін жәндіктерді жояды. Ғалымдардың айтуынша, құмырсқалар ... ... ауырмайды. Олар ... ... қоректенеді.
Дескриптор: сөйлемдерді оқиды, толықтырады. Қажет сөздерді мәтіннен тауып қолданады. |
Оқулық 142 бет |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 142 бет 5-тапсырма |
|
||||
|
|
Рефлексия «Табыс сатысы: қорытынды». |
«Мен ........................................білемін», «Мен....................................түсінемін», «Мен ..........................жасай аламын». |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алаш қозғалысына 100 жыл
Алаш қозғалысына 100 жыл
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады.
|
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Ммұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады
|
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интербелсенді тақта |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
Сөздік жұмысы
|
Жазылым Аян-предвестие Тартыс-борьба Осал-уязвимый Отаршыл-колонизатор Адамгершілік-человечность Намысшыл-честный,самолюбивый |
|
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
Сөздік |
|
|
|
1-тапсырма: Жеке жұмыс
|
Жазылым Айтылым Берілген сөздердің мағынасын анықтайды. Синонимдерді табады.
|
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Талдайды -Түсіндіреді
|
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
|
|
|
2-тапсырма: Жұптық жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 6-тапсырма Топтық жұмыс
Мұғалім оқуышларға бағыт- бағдар беріп, ынтымақтастықта жұмыс жасауға, ойын анық, дәл, нақты жеткізе білуге баулиды.
3-тапсырма Жеке жұмыс
4-тапсырма Жеке жұмыс |
Айтылым «Кім тапқыр?». Суретпен жұмыс. Сұрақ бойынша сұхбаттасып, талқылайды.
Оқылым Айтылым Жазылым 1.Мәтінді «ИНСЕРТ» тәсілі арқылы талдайды.
2-топ: «Дискуссиялық картаны» қолданып, мәтін мазмұнына баға береді.
3-топ: Қазақшаға аударып, мазмұндайды.
Тыңдалым Жазылым Тыңдалған мәтін бойынша жоспарды негізге алып, ойын жинақтап айтады.
Тыңдалым Айтылым Мәтін тыңдайды. Мазмұны бойынша 5 сұрақ дайындайды.
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл. -Сұраққа жауап береді -Пікірін айтады
Дескриптор 5 балл -Сөйлем құрайды -Мәтінді талдайды -Сөйлем құрастырады. -Баға береді -Аударады
Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді
Дескриптор 3-балл -Идеясы мен тақырыбын анықтайды
|
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
Слайдтар
Суреттер тапсырмасы
Кесте
Сызба
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім оқушылардың сабаққа деген рефлексиясын тыңдайды.
Үй тапсырмасы |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
5- тапсырма. |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін» |
|
|
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6-бөлім. Атақты тұлғалар |
||||
|
Күні : 04.03.2025ж |
Педагогтің аты-жөні: Авен Булбул |
||||
|
Сынып: 3Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қазақтың қаһарман ұлы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.1.1* анық айтылған сөзді тыңдап, түсінгені бойынша қарапайым нұсқауларды орындау 3.4.1.1* тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты : |
анық айтылған сөзді тыңдап, түсінгені бойынша қарапайым нұсқауларды орындайды, тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастырады |
||||
|
ЕББҚ үшін |
анық айтылған сөзді тыңдап, түсінгені бойынша қарапайым нұсқауларды орындайды, тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастырады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал орнату: Біз бақытты баламыз, Ойнап күліп аламыз. Жетілсін деп санамыз, Оқып білім аламыз. Үй тапсырмасын тексеру Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы сұрақ қойып оған жауап береді
Үй тапсырмасын айтады, көрсетеді
Оқушылар суреттер арқылы жаңа тараудың мазмұнын болжайды |
Қолпаштау
«Бас бармақ»
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Қаһарман-герой Ою-орнамент 2. Тыңдалым/Оқылым Мәтін екі рет тыңдалады. Бауыржан ата ұлының аты – Бақытжан Момышұлы. Бақытжан Момышұлы – жазушы, аудармашы. Зейнеп Ахметова – Бауыржан Момышұлының келіні. Зейнеп Ахметова да жазушы. Бауыржан Момышұлы туралы мемуар кітаптар мен мақалалар жазады.
3. Жазылым. Оқушылар суреттердің орнына қажетті сөздерді қойып, Бауыржан Момышұлының нақыл сөздерін жазады. Құрмалас сөйлеммен берілген нақыл сөздерді табады.
ЕББҚ оқушы топпен, тапсырманы орындайды
4. 3-тапсырма Оқы. Бауыржан Момышұлы суретті жақсы салған. Өзі салған автопортретінің бірнеше нұсқасы бар. Әр дәптерінің бетіне де түрлі суреттер салып отырған. Бауыржан ата ою да ойған. Әр оюдың артында қашан ойылғаны туралы мәлімет бар. Бауыржан атаның оюларын келіні – Зейнеп Ахметова жинаған. |
1.Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Қазақтың оюы.
2. Мәтін бойынша сұрақтарғ жауап береді. Бауыржан ата ұлының аты кім? • Ол жазушы ма? • Зейнеп Ахметова деген кім? • Ол не жазған?
ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды
3.Оқылым.Айтылым. Суреттің орнына қажетті сөздерді қойып, Бауыржан Момышұлының нақыл сөздерін жазады.
3-тапсырма Оқылым мәтіні бойынша сұрақтарға жацап береді. Бауыржан Момышұлы сурет салған ба? – Өзінің автопортреттерін салған ба? – Бауыржан атаның тағы қандай өнері болған? – Оның оюларын кім жинаған? ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды |
Дескриптор: Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады Дескриптор: 1.сұрақтарға жауап береді 2.мәтінді мазмұндайды
Дескриптор: сурет ретінде берілген сөздердің орнын дұрыс табады; - жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажыратады; - сөйлемдерді қатесіз жазады.
Дескриптор: Оқылым мәтіні бойынша сұрақтарға жацап береді. |
Слайд Слайд Оқулық 56 бет
Слайд Оқулық 57 бет |
|
|
|
Сергіту сәті |
|
|||
|
|
4. Жазылым. 4-тапсырма Сөздерден сөйлем құрап жаз.
Дескриптор: Сөздерді өз орнына қойып, сөйлем құрап жазады. |
Слайд Оқулық 58 бет |
|||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 58 бет 6-тапсырма |
|
|||
|
|
Кері байланыс
|
|
|||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6. Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Күні : 04.03.2025ж |
Педагогтің аты-жөні: Авен Булбул |
|||||
|
Сынып: 4Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Құмырсқаның илеуі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.5.1* шығарманың кейіпкері туралы пікірлерді (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, …) салыстыра отырып бағалау 4.3.2.1 бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
шығарманың кейіпкері туралы пікірлерді (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, …) салыстыра отырып бағалайды,бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді |
|||||
|
ЕББҚ үшін |
шығарманың кейіпкері туралы пікірлерді (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, …) салыстыра отырып бағалайды,бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту «Сөзжұмбақшылар» сайысы
Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! 140 бет 5-тапсырма |
Қолпаштау
|
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Илеу-муравейник Аталық- отец Аналық- матка Дернәсіл- личинка Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы:
2. Айтылым.Тыңдалым 1-тапсырма сұрақтарды көршіңмен талқыла. Құмырсқаны көрдің бе? Ол – қандай жәндік? Дене тұрпаты қандай? Құмырсқаның қанша көзі, аяғы бар? Құмырсқаның илеуін көрдің бе? Құмырсқаның пайдасы қандай?
3. Айтылым. Ойланайық. 3-тапсырма мәтінді түсініп оқы. Әрбір илеуде аталық, аналық, жұмысшы және жауынгер құмырсқалар болады. Әлі өспеген құмырсқалар жұмысшы құмырсқалар деп аталады. Олар илеудегі ауаны, ылғалды реттейді. Аналық құмырсқалар кейде 20 жылға дейін тіршілік етеді. Құмырсқалар илеуін қураған өсімдік сабақтары мен жапырақтарынан жасайды. бір илеудегі құмырсқалар тәулігіне отыз мыңға дейін жәндікті жояды.Олар зиянды құрттармен қоректенеді. Қазіргі кезде құмырсқа дернәсілінен дәрілер дайындайды. Ғалымдардың айтуынша, құ мы рсқалар жұқпалы аурулармен ауырмайды. Өйткені құмырсқа бар жер – таза жер.Құмырсқаның 5000-дай түрі бар. Құмырсқаның илеуін бұзба! |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Көп дернәсіл
2. Айтылым.Тыңдалым 1-тапсырма сұрақтарды көршіңмен талқылайды Құмырсқаның суретін салады. Дене тұрпатын сипаттап айтады. Үлгі: Құмырсқаның екі мұрты бар.
ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды
Ойланып, мәтін бойынша бірнеше сұрақ құрастырады. Әрбір илеуде қандай құмырсқалар болады? Әлі өспеген құмырсқалар қалай аталады? Олар не істейді? Өз пікірлерін (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, …) салыстыра отырып бағалайды
ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды
|
«Бас бармақ»
Дескриптор: - сұрақтарды көршіңмен талқылайды Құмырсқаның суретін салады. Дене тұрпатын сипаттап айтады. Дескриптор: Ойланып, берілген сұрақтарға жауап береді. Сөйлемде сөздердің орын тәртібін сақтайды.
|
Слайд Слайд Оқулық 141 бет
Слайд Оқулық 142 бет |
||
|
|
Сергіту сәті |
|
||||
|
|
6. Тыңдалым.Жазылым. Айтылым. 4-тапсырма: сөйлемдерді оқы, толықтыр. Қажет сөздерді мәтіннен тауып қолдан. Әрбір илеуде ... , ... , ... , ... құмырсқалар болады. Құмырсқалар ... , ... , реттейді. Аналық құмырсқалар кейде ... ... өмір сүреді. Құмырсқалар илеуін ..., ... жасайды. бір илеудегі құмырсқалар тәулігіне ... ... дейін жәндіктерді жояды. Ғалымдардың айтуынша, құмырсқалар ... ... ауырмайды. Олар ... ... қоректенеді.
Дескриптор: сөйлемдерді оқиды, толықтырады. Қажет сөздерді мәтіннен тауып қолданады. |
Оқулық 142 бет |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 142 бет 5-тапсырма |
|
||||
|
|
Рефлексия «Табыс сатысы: қорытынды». |
«Мен ........................................білемін», «Мен....................................түсінемін», «Мен ..........................жасай аламын». |
|
|||
шағым қалдыра аласыз




































