|
Бөлім тақырыбы: Театр өнері мен мәдениеті |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты -жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Әлемнің әйгілі театрлары |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.4.4 жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңбасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.
Оқушылар төменде берілген суретті басшылыққа алып, тірек сөздер мен сөз оралымдарын қолданып, театр өнері туралы пікірлеседі.
Қажетті сөздер: өнер, киелі сахна, бекзат өнердің алтын діңгегі ауылдан бастау алған, мәңгілік құндылықтардың түпқазығы,сый –сыяпаты артқан, өнерін сәт сайын дамыту т.б. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар төменде берілген суретті басшылыққа алып, тірек сөздер мен сөз оралымдарын қолданып, театр өнері туралы пікірлеседі. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа |
8-сынып қазақтілі Тақырыпқа қажетті сұрақтар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
1-оқылым мәтіні.
ТЖ. Оқушыларға мәтіндер таратылады. Мәтін бойынша кесте толтырады.
Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау Ауызша: жақсы, тамаша, дұрыс жасадың, ойынды жақсы жеткіздің, жаман емес т.б ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. «Попкорн» әдісі, «Таңда да, талда» әдісі Дескриптор: Мәтінді негізге ала отырып, жай сөйлем түрлеріне мысал жазады; Жай сөйлем түрлерін құрылымдық ерекшелігіне сай қолданады; Сөйлем мүшелеріне талдау жасайды. Қалыптастырушы бағалау Ауызша: жақсы, тамаша, дұрыс жасадың, ойынды жақсы жеткіздің, жаман емес т.б Деңгейлік тапсырма: «Графикалық сынақ». Жай сөйлемнің әр түрінен сөйлемдер оқылады. Оқушы сөйлемнің қай түріне жататынын тауып, координат системасынан Х осіндегі орналасқан сөйлемдер арқылы У осіндегі сөйлемнің түрлерімен қиылысын нүкте арқылы белгілеп алып, әр нүкте арасын кесіндімен қосу керек. Оқушының бірінші әрі дұрыс график сызғаны анықталады.
|
Оқушыларға екі мәтін таратылады. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа «Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа |
(massaget.kz) |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Білім нысанасы» бағалау әдісі
Үйге тапсырма беру Қаламызда қандай театрлар бар? Онда қазір қандай қойылымдар болып жатыр? |
|
|||||||||||||||||||||||||||
Дескриптор:
|
Мәтіндердің тақырыбын, түрін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдайды астарлы ойды анықтайды жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолданады; |
Білім алушы: |
|
Орфографиялық нормаға сай жазады; |
|
|
Кестеге сәйкес нақты ақпараттарды табады; |
|
|
Тақырыпты негізге алып мәлімет жаза алады; |
Дескриптор:
|
Мәтіндердің тақырыбын, түрін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдайды астарлы ойды анықтайды жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолданады; |
Білім алушы: |
|
Орфографиялық нормаға сай жазады; |
|
|
Кестеге сәйкес нақты ақпараттарды табады; |
|
|
Тақырыпты негізге алып мәлімет жаза алады; |
Дескриптор:
|
Мәтіндердің тақырыбын, түрін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдайды астарлы ойды анықтайды жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолданады; |
Білім алушы: |
|
Орфографиялық нормаға сай жазады; |
|
|
Кестеге сәйкес нақты ақпараттарды табады; |
|
|
Тақырыпты негізге алып мәлімет жаза алады; |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әлемнің әйгілі театрлары
Әлемнің әйгілі театрлары
|
Бөлім тақырыбы: Театр өнері мен мәдениеті |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты -жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Әлемнің әйгілі театрлары |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.4.4 жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңбасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.
Оқушылар төменде берілген суретті басшылыққа алып, тірек сөздер мен сөз оралымдарын қолданып, театр өнері туралы пікірлеседі.
Қажетті сөздер: өнер, киелі сахна, бекзат өнердің алтын діңгегі ауылдан бастау алған, мәңгілік құндылықтардың түпқазығы,сый –сыяпаты артқан, өнерін сәт сайын дамыту т.б. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар төменде берілген суретті басшылыққа алып, тірек сөздер мен сөз оралымдарын қолданып, театр өнері туралы пікірлеседі. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа |
8-сынып қазақтілі Тақырыпқа қажетті сұрақтар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
1-оқылым мәтіні.
ТЖ. Оқушыларға мәтіндер таратылады. Мәтін бойынша кесте толтырады.
Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау Ауызша: жақсы, тамаша, дұрыс жасадың, ойынды жақсы жеткіздің, жаман емес т.б ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. «Попкорн» әдісі, «Таңда да, талда» әдісі Дескриптор: Мәтінді негізге ала отырып, жай сөйлем түрлеріне мысал жазады; Жай сөйлем түрлерін құрылымдық ерекшелігіне сай қолданады; Сөйлем мүшелеріне талдау жасайды. Қалыптастырушы бағалау Ауызша: жақсы, тамаша, дұрыс жасадың, ойынды жақсы жеткіздің, жаман емес т.б Деңгейлік тапсырма: «Графикалық сынақ». Жай сөйлемнің әр түрінен сөйлемдер оқылады. Оқушы сөйлемнің қай түріне жататынын тауып, координат системасынан Х осіндегі орналасқан сөйлемдер арқылы У осіндегі сөйлемнің түрлерімен қиылысын нүкте арқылы белгілеп алып, әр нүкте арасын кесіндімен қосу керек. Оқушының бірінші әрі дұрыс график сызғаны анықталады.
|
Оқушыларға екі мәтін таратылады. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа «Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа |
(massaget.kz) |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Білім нысанасы» бағалау әдісі
Үйге тапсырма беру Қаламызда қандай театрлар бар? Онда қазір қандай қойылымдар болып жатыр? |
|
|||||||||||||||||||||||||||
Дескриптор:
|
Мәтіндердің тақырыбын, түрін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдайды астарлы ойды анықтайды жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолданады; |
Білім алушы: |
|
Орфографиялық нормаға сай жазады; |
|
|
Кестеге сәйкес нақты ақпараттарды табады; |
|
|
Тақырыпты негізге алып мәлімет жаза алады; |
Дескриптор:
|
Мәтіндердің тақырыбын, түрін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдайды астарлы ойды анықтайды жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолданады; |
Білім алушы: |
|
Орфографиялық нормаға сай жазады; |
|
|
Кестеге сәйкес нақты ақпараттарды табады; |
|
|
Тақырыпты негізге алып мәлімет жаза алады; |
Дескриптор:
|
Мәтіндердің тақырыбын, түрін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдайды астарлы ойды анықтайды жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолданады; |
Білім алушы: |
|
Орфографиялық нормаға сай жазады; |
|
|
Кестеге сәйкес нақты ақпараттарды табады; |
|
|
Тақырыпты негізге алып мәлімет жаза алады; |
шағым қалдыра аласыз



















