Ш.Бектасов атындағы жалпы орта мектебі
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
тарих пәні мұғалімі Қонарбаева Үрзада
пәні: Адам.Қоғам.Құқық
сыныбы : 9 «Ә»
Тақырыбы: Әлеуметтік қатынастар
Мақсаты: Әлеумет сөзіне, қазіргі қоғамның әлеуметтік құрылымына сипаттама беріп,әлеуметтік мобилділікке,адамның өзін-өзі ұстауының әлеуметтік нормаларына тоқталу
Көрнекілігі: тірек сөздер, тірек сызбалар,суреттер,
Сабақтың барысы:
|
Саб.кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Уақыты |
|
ұйымдастыру |
Сәлемдесіп,оқушылардың назарын сабаққа аударамын. Сыныпта ынтымақтастық көңіл-күй орнатамын. |
Сәлемдеседі,кезекші мәлімдеме жасайды. Бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. |
3мин. |
|
Білу «Менің білетінім» |
Үй тапсырмасы бойынша сұрақтар беремін 1.Нарық деген не? 2.Ақша деген не? 3.Ұсыныс,сұраныс деген не? 4.Нарықтық қатынастар бойынша қандай деректемелер білесіңдер? |
Сұрақтарға бір-бірлеп жауап береді. Әқайсысы бір мәліметтен келтіреді. |
5мин. |
|
«Ширату» |
Сұрақты-тапсырмалар 1.Тауар құны мен бағасының арасындағы айырмашылықты анықтаңдар 2.Ұсыныс пен сұраныс заңын тұжырымдаңыз 3.Бәсеке және монополия қалай қалыптасатынын көрсет. |
Оқушы әрекеті Венн диаграммасын түзеді Екі түрлі сызбада көрсетеді Шығармашылық жұмыс жасайды (көрініс) |
5мин. |
|
Түсіну |
Жаңа сабақты меңгерту 1.Әлеуметтік құрылым 2.Әлеуметтік қатынастар 3.Тұрғындардың әлеуметтік қамтамасыз етілуі |
Дәптерлеріне тірек сөздерін жазады. «Әлеумет», «зейнетақы», «құрылым», топтар,таптар |
7мин. |
|
«Ой талқы» |
Тапсырма 1.Қазіргі қоғамның әлеуметтік құрылымына сипаттама бер 2. «Әлеумет»сөзі қандай мағынада қолданылады? 3.Адамның өзін-өзі ұстауының әлеуметтік нормасы қандай? |
Оқушы әрекеті Тірек сызбада көрсетеді
Қ Ұлтына Біліміне
Сөзжұмбақ жасайды «Әлеумет» сөзіне Шығармашылық жұмыс (көрініс) |
8мин. |
|
Жинақтау |
Сабақты қорытындылау үшін сұрақтар 1.Қазіргі Қазақстан қоғамындағы әлеуметтік мәселелердің ішіндегі ең күрделісі не? 2.Зейнетақы деген не? |
Өз ойларын тұжырымдап жауап береді Өз көзқарастарын білдіреді |
5мин. |
|
Рефлексия |
Кері байланыс жасаймын |
Бүгінгі сабақ туралы қандай ой түйгендерін айтады |
3мин. |
|
Бағалау |
Қорытынды баға қоямын |
Бір-біріне бағалау сөздерін айтады |
2мин. |
|
Үйге тапсырма |
Әлеуметтік қатынастар Шығармашылық тапсырма: «Біз мемлекеттен қандай жәрдем аламыз» (эссе жазу) |
Күнделіктеріне,дәптеріне жазып алады. |
2мин. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әлеуметтік қатынастар
Әлеуметтік қатынастар
Ш.Бектасов атындағы жалпы орта мектебі
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
тарих пәні мұғалімі Қонарбаева Үрзада
пәні: Адам.Қоғам.Құқық
сыныбы : 9 «Ә»
Тақырыбы: Әлеуметтік қатынастар
Мақсаты: Әлеумет сөзіне, қазіргі қоғамның әлеуметтік құрылымына сипаттама беріп,әлеуметтік мобилділікке,адамның өзін-өзі ұстауының әлеуметтік нормаларына тоқталу
Көрнекілігі: тірек сөздер, тірек сызбалар,суреттер,
Сабақтың барысы:
|
Саб.кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Уақыты |
|
ұйымдастыру |
Сәлемдесіп,оқушылардың назарын сабаққа аударамын. Сыныпта ынтымақтастық көңіл-күй орнатамын. |
Сәлемдеседі,кезекші мәлімдеме жасайды. Бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. |
3мин. |
|
Білу «Менің білетінім» |
Үй тапсырмасы бойынша сұрақтар беремін 1.Нарық деген не? 2.Ақша деген не? 3.Ұсыныс,сұраныс деген не? 4.Нарықтық қатынастар бойынша қандай деректемелер білесіңдер? |
Сұрақтарға бір-бірлеп жауап береді. Әқайсысы бір мәліметтен келтіреді. |
5мин. |
|
«Ширату» |
Сұрақты-тапсырмалар 1.Тауар құны мен бағасының арасындағы айырмашылықты анықтаңдар 2.Ұсыныс пен сұраныс заңын тұжырымдаңыз 3.Бәсеке және монополия қалай қалыптасатынын көрсет. |
Оқушы әрекеті Венн диаграммасын түзеді Екі түрлі сызбада көрсетеді Шығармашылық жұмыс жасайды (көрініс) |
5мин. |
|
Түсіну |
Жаңа сабақты меңгерту 1.Әлеуметтік құрылым 2.Әлеуметтік қатынастар 3.Тұрғындардың әлеуметтік қамтамасыз етілуі |
Дәптерлеріне тірек сөздерін жазады. «Әлеумет», «зейнетақы», «құрылым», топтар,таптар |
7мин. |
|
«Ой талқы» |
Тапсырма 1.Қазіргі қоғамның әлеуметтік құрылымына сипаттама бер 2. «Әлеумет»сөзі қандай мағынада қолданылады? 3.Адамның өзін-өзі ұстауының әлеуметтік нормасы қандай? |
Оқушы әрекеті Тірек сызбада көрсетеді
Қ Ұлтына Біліміне
Сөзжұмбақ жасайды «Әлеумет» сөзіне Шығармашылық жұмыс (көрініс) |
8мин. |
|
Жинақтау |
Сабақты қорытындылау үшін сұрақтар 1.Қазіргі Қазақстан қоғамындағы әлеуметтік мәселелердің ішіндегі ең күрделісі не? 2.Зейнетақы деген не? |
Өз ойларын тұжырымдап жауап береді Өз көзқарастарын білдіреді |
5мин. |
|
Рефлексия |
Кері байланыс жасаймын |
Бүгінгі сабақ туралы қандай ой түйгендерін айтады |
3мин. |
|
Бағалау |
Қорытынды баға қоямын |
Бір-біріне бағалау сөздерін айтады |
2мин. |
|
Үйге тапсырма |
Әлеуметтік қатынастар Шығармашылық тапсырма: «Біз мемлекеттен қандай жәрдем аламыз» (эссе жазу) |
Күнделіктеріне,дәптеріне жазып алады. |
2мин. |
шағым қалдыра аласыз













