Сыныбы: 10 Пәні: Алгебра Мерзімі:
|
Сабақ тақырыбы: |
Туынды табу ережелері |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
|
|||
|
Табыс критерийлері: |
|
|||
|
Сабақ түрі: |
бизнес сабақ |
|||
|
Сабақтың әдісі: |
аралас-практикалық сабақ |
|||
|
Кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Керекті жабдықтар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
2 мин
|
Сәлемдесу, түгелдеу. Топқа бөлу. Бағалау парақшасын тарату. |
Сәлемдесу Топ аттары жазылған парақшарды таңдау арқылы «Халық Банк», «КАЗКОМ банк», «Альянс Банк» топқа бөлінеді. |
Жетондар
|
|
Үй тапсырмасын тексеру |
2 мин |
№150 есептің жауабы экраннан көрсетіледі. |
Оқушылар бір-бірінің үй жұмысын дәптерлерін ауыстыру арқылы тексереді |
слайд |
|
Өткенді қайталау |
6 мин |
«Аквариумдағы алтын балық» әдісі бойынша бизнес, банк, депозит, несие, факс, салық туралы түсініктер сұралады
|
Әр топ өз тапсырмаларын плакатқа орындап, келесі топ мүшелеріне түсіндіреді. |
Аквариумдағы балық парақшасы, плакат, маркер, слайд. |
|
Оқулықпен жұмыс |
5 мин |
2 - тапсырма: “Депозиттерді ашуға рұқсат алу” үшін оқулықтан №151, №152, №153 есептер кеспе қағаздар арқылы беріледі. |
Әр топ дәптерлеріне есептерді орындап, тақтаға бір оқушыдан шығып есепті шығарады. |
Кеспе қағаздар |
|
Практикалық тапсырмалар |
4 мин |
Қаржы министрлігінен жіберілген факстағы тапсырманы орындау беріледі. |
Оқушылар факс арқылы келген тапсырманы тақтаға орындайды. |
Факс, А4 парағындағы тапсырмалар |
|
Сергіту сәті |
5 мин |
Әлем бойынша шешуі табылмаған 7 есептің біреуін шешкен қазақтың математигі Мұхтарбай Өтелбаев туралы бейнеролик көрсету |
Оқушылар бейнеролик тамашалайды |
Компьютер, бейнеролик |
|
Практикалық тапсырмалар |
4 мин |
4 - тапсырма: «Несие (кредит)» беру құқыңына ие болу үшін “Сұрақ кітапшасы-2015” туындыға берілген есебін шығару.
|
Биылғы 11 сынып оқушыларының ҰБТ-ға дайындық кітапшаларынан алынған туындыны табуға берілген есептерді шығарады. |
Сұрақ кітапшасы |
|
|
3мин |
Салық жинау құқығына
ие болу үшін төмендегі тапсырманы орындау.
|
Оқушылар қандай да бір функцияны формуламен жазады (бастапқы қалпына келтіреді). |
Таратпа материалдар |
|
|
2 мин |
|
Топ мүшелері формулаларды сәйкестендіреді. |
|
|
Сабақты қорытындылау |
3 мин |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы бір оқушыға тақырыпқа байланысты 5 сұрақ қою. |
Ыстық орындыққа отырған оқушыға сұрақтар қояды. |
Орындық |
|
Бағалау |
3 мин |
Бағалау парақшасындағы қорытынды баға бойынша бағаларын диаграмма арқылы көрсету. |
Топ басшылары бағалау парақшасындағы қорытынды бағаны мұғалімге хабарлайды, бағаларын диаграмма арқылы экраннан көреді. |
Компьютер, бағалау парақшасы, диаграмма |
|
Кері байланыс 2 мин |
Кері байланыс парақшасы таратылады.
|
Кеменің желкенін бояу арқылы кері байланыс береді. |
||
|
Үйге тапсырма 2 мин |
Сұрақ кітапшасынан туынды есептеуге үш есептен шығарып келу. Формула жаттау. |
Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
алгебра 10 сынып қмж
алгебра 10 сынып қмж
Сыныбы: 10 Пәні: Алгебра Мерзімі:
|
Сабақ тақырыбы: |
Туынды табу ережелері |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
|
|||
|
Табыс критерийлері: |
|
|||
|
Сабақ түрі: |
бизнес сабақ |
|||
|
Сабақтың әдісі: |
аралас-практикалық сабақ |
|||
|
Кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Керекті жабдықтар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
2 мин
|
Сәлемдесу, түгелдеу. Топқа бөлу. Бағалау парақшасын тарату. |
Сәлемдесу Топ аттары жазылған парақшарды таңдау арқылы «Халық Банк», «КАЗКОМ банк», «Альянс Банк» топқа бөлінеді. |
Жетондар
|
|
Үй тапсырмасын тексеру |
2 мин |
№150 есептің жауабы экраннан көрсетіледі. |
Оқушылар бір-бірінің үй жұмысын дәптерлерін ауыстыру арқылы тексереді |
слайд |
|
Өткенді қайталау |
6 мин |
«Аквариумдағы алтын балық» әдісі бойынша бизнес, банк, депозит, несие, факс, салық туралы түсініктер сұралады
|
Әр топ өз тапсырмаларын плакатқа орындап, келесі топ мүшелеріне түсіндіреді. |
Аквариумдағы балық парақшасы, плакат, маркер, слайд. |
|
Оқулықпен жұмыс |
5 мин |
2 - тапсырма: “Депозиттерді ашуға рұқсат алу” үшін оқулықтан №151, №152, №153 есептер кеспе қағаздар арқылы беріледі. |
Әр топ дәптерлеріне есептерді орындап, тақтаға бір оқушыдан шығып есепті шығарады. |
Кеспе қағаздар |
|
Практикалық тапсырмалар |
4 мин |
Қаржы министрлігінен жіберілген факстағы тапсырманы орындау беріледі. |
Оқушылар факс арқылы келген тапсырманы тақтаға орындайды. |
Факс, А4 парағындағы тапсырмалар |
|
Сергіту сәті |
5 мин |
Әлем бойынша шешуі табылмаған 7 есептің біреуін шешкен қазақтың математигі Мұхтарбай Өтелбаев туралы бейнеролик көрсету |
Оқушылар бейнеролик тамашалайды |
Компьютер, бейнеролик |
|
Практикалық тапсырмалар |
4 мин |
4 - тапсырма: «Несие (кредит)» беру құқыңына ие болу үшін “Сұрақ кітапшасы-2015” туындыға берілген есебін шығару.
|
Биылғы 11 сынып оқушыларының ҰБТ-ға дайындық кітапшаларынан алынған туындыны табуға берілген есептерді шығарады. |
Сұрақ кітапшасы |
|
|
3мин |
Салық жинау құқығына
ие болу үшін төмендегі тапсырманы орындау.
|
Оқушылар қандай да бір функцияны формуламен жазады (бастапқы қалпына келтіреді). |
Таратпа материалдар |
|
|
2 мин |
|
Топ мүшелері формулаларды сәйкестендіреді. |
|
|
Сабақты қорытындылау |
3 мин |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы бір оқушыға тақырыпқа байланысты 5 сұрақ қою. |
Ыстық орындыққа отырған оқушыға сұрақтар қояды. |
Орындық |
|
Бағалау |
3 мин |
Бағалау парақшасындағы қорытынды баға бойынша бағаларын диаграмма арқылы көрсету. |
Топ басшылары бағалау парақшасындағы қорытынды бағаны мұғалімге хабарлайды, бағаларын диаграмма арқылы экраннан көреді. |
Компьютер, бағалау парақшасы, диаграмма |
|
Кері байланыс 2 мин |
Кері байланыс парақшасы таратылады.
|
Кеменің желкенін бояу арқылы кері байланыс береді. |
||
|
Үйге тапсырма 2 мин |
Сұрақ кітапшасынан туынды есептеуге үш есептен шығарып келу. Формула жаттау. |
Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады. |
||
шағым қалдыра аласыз



















