Қызылорда облысының білім басқармасының
Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің «№ 277 мектеп-лицейі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
«Бекітілді»
Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары _____________ Н.Жанузакулы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім атауы: |
7.4 Алгебралық бөлшектер |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Боранкулова Р.К. |
||||
|
Күні: |
19.04.2024 |
||||
|
Сынып: |
7 «В» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.19 алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындайды |
||||
|
Ұлттық құндылықтар |
Ұлттық мүдде құндылығы: -Ұлттық мәдениетті дәріптеу; Талап құндылығы: - Дұрыс қарым-қатынас орната білу; Ар-ұят құндылығы: -Әдеп нормаларын ұстану; |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу. Түгелдеу. «Жылы лебіз, ыстық тілек» арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Оқушыларды 4 топқа біріктіру: «Рационал», «Бөлшек», «Қосу», «Азайту». «Принтер» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. №39.2 2)
4)
6)
Сабақ мақсатымен таныстыру. Бүгін сабақта алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындаймыз. Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосуды және азайтуды есеп шығаруда қолданамыз. Өткенді қайталау мақсатында «Learningapps» платформасы арқылы интерактивті тақтада ережелерді қайталайды |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар бір-біріне өздерінің жылы лебіздерін білдіреді. Үй тапсырмасына берілген есептің жауабын айтады.
Сабақ мақсатын мұғаліммен бірігіп анықтайды. Оқушылар интерактивті тақтадан ережедегі сөздердің жалғасын тауып, сәйкестендіреді.
|
Мадақтау «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет» Әр дұрыс тапсырмаға – 1 балл
Ережені дұрыс сәйкестендір-гені үшін 1 балл беріледі |
ДК экраны Бағалау құралы «Домбыра» Жалпы білім беретін мектеп-тің 7–сыны-бына арналған оқулық, жұмыс дәптері https://learningapps.org/watch?v=pymho5vgk24 |
|
|
Сабақтың ортасы |
Ұжымдық жұмыс. «Сиқырлы сандық» әдісі Өрнектің мәнін табыңыз
Жұптық жұмыс. «+1 баға купоны» әдісі (оқулықтан есеп шығару) Оқушыларға купонда берілген тапсырма таратылады №39.3 (1, 3, 5, 7)
Сергіту сәті. «Кім сыныпта?» ойыны Топтық жұмыс. «Шаңырақ-сұрақ» әдісі «Рационал» тобы: у=2
болғандағы «Бөлшек» тобы: х=27
болғандағы «Қосу» тобы: у=7
болғандағы «Азайту» тобы: а=14
болғандағы Жеке жұмыс. Тесттік тапсырма
|
Оқушылар тақтада тапсырманы орындайды. Шешуі:
Оқушылар купонда берілген тапсырманы орындайды №39.3 (1, 3, 5, 7)
3)
5)
7)
Оқушылар қимыл-қозғалыс жаттығуын жасайды. Оқушылар бірлесіп жұмыс жасауға қолайлы жағдай туғыза отырып, берілген тапсырманы оқып, топта талқылап, А3 қағазға жазып тапсырмаларды бірге талдап, бір-бірлеріне көмектесіп, тапсырманы бірігіп орындайды.
Оқушылар Quizizz қосымшасы арқылы тест тапсырмасын орындайды
|
Дұрыс орындалған тапсырма үшін 1 балл беріледі
Дұрыс орындалған тапсырма үшін 1 балл беріледі Жұптар бірін-бірі бағалайды Мұғалімнің мадақтауы - Топта дұрыс орындалған тапсырмаға- 1 балл - Топтық жұмысты қорғаған оқушыға-1 балл
Мадақтау «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет»
Дұрыс орындалған тапсырма үшін 1 баллдан беріледі. |
ДК экраны Жұмыс дәптері Слайд
ДК экраны Жалпы білім беретін мектеп-тің 7–сыны-бына арналған оқулық, жұмыс дәптері Слайд
А3 плакаты, маркер, жетон
https://quizizz.com/join?gc=85533234 |
|
|
Сабақтың соңы |
Өтілген тақырыпты ауызша қорытындылау. Үй жұмысы: №39.3 /2, 4, 6, 8/ Рефлексия. «Торсық» Торсық – сүт, айран, қымыз, шұбат құюға арналған ежелгі ыдыс. Торсық түйенің, бұғының, өгіздің мойын терісінен жасалады. Торсықтың сыртына арнаулы мүйізшапқымен әртүрлі оюлар салынады. Оқушыларға кеселер таратылады. Әр оқушы бүгінгі сабақтан не алғанын, не үйренгенін, не білгісі келетінін стикерге жазады.
|
Бөлімдері бірдей рационал бөлшектерді қосу және азайту ережелерін айтады Үй тапсырмасын жазып алады Оқушылар кері байланыс жасайды |
Мадақтау «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет» |
Оқулық, Торсық, Кесе |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану
Қызылорда облысының білім басқармасының
Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің «№ 277 мектеп-лицейі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
«Бекітілді»
Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары _____________ Н.Жанузакулы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім атауы: |
7.4 Алгебралық бөлшектер |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Боранкулова Р.К. |
||||
|
Күні: |
19.04.2024 |
||||
|
Сынып: |
7 «В» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.19 алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындайды |
||||
|
Ұлттық құндылықтар |
Ұлттық мүдде құндылығы: -Ұлттық мәдениетті дәріптеу; Талап құндылығы: - Дұрыс қарым-қатынас орната білу; Ар-ұят құндылығы: -Әдеп нормаларын ұстану; |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу. Түгелдеу. «Жылы лебіз, ыстық тілек» арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Оқушыларды 4 топқа біріктіру: «Рационал», «Бөлшек», «Қосу», «Азайту». «Принтер» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. №39.2 2)
4)
6)
Сабақ мақсатымен таныстыру. Бүгін сабақта алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындаймыз. Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосуды және азайтуды есеп шығаруда қолданамыз. Өткенді қайталау мақсатында «Learningapps» платформасы арқылы интерактивті тақтада ережелерді қайталайды |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар бір-біріне өздерінің жылы лебіздерін білдіреді. Үй тапсырмасына берілген есептің жауабын айтады.
Сабақ мақсатын мұғаліммен бірігіп анықтайды. Оқушылар интерактивті тақтадан ережедегі сөздердің жалғасын тауып, сәйкестендіреді.
|
Мадақтау «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет» Әр дұрыс тапсырмаға – 1 балл
Ережені дұрыс сәйкестендір-гені үшін 1 балл беріледі |
ДК экраны Бағалау құралы «Домбыра» Жалпы білім беретін мектеп-тің 7–сыны-бына арналған оқулық, жұмыс дәптері https://learningapps.org/watch?v=pymho5vgk24 |
|
|
Сабақтың ортасы |
Ұжымдық жұмыс. «Сиқырлы сандық» әдісі Өрнектің мәнін табыңыз
Жұптық жұмыс. «+1 баға купоны» әдісі (оқулықтан есеп шығару) Оқушыларға купонда берілген тапсырма таратылады №39.3 (1, 3, 5, 7)
Сергіту сәті. «Кім сыныпта?» ойыны Топтық жұмыс. «Шаңырақ-сұрақ» әдісі «Рационал» тобы: у=2
болғандағы «Бөлшек» тобы: х=27
болғандағы «Қосу» тобы: у=7
болғандағы «Азайту» тобы: а=14
болғандағы Жеке жұмыс. Тесттік тапсырма
|
Оқушылар тақтада тапсырманы орындайды. Шешуі:
Оқушылар купонда берілген тапсырманы орындайды №39.3 (1, 3, 5, 7)
3)
5)
7)
Оқушылар қимыл-қозғалыс жаттығуын жасайды. Оқушылар бірлесіп жұмыс жасауға қолайлы жағдай туғыза отырып, берілген тапсырманы оқып, топта талқылап, А3 қағазға жазып тапсырмаларды бірге талдап, бір-бірлеріне көмектесіп, тапсырманы бірігіп орындайды.
Оқушылар Quizizz қосымшасы арқылы тест тапсырмасын орындайды
|
Дұрыс орындалған тапсырма үшін 1 балл беріледі
Дұрыс орындалған тапсырма үшін 1 балл беріледі Жұптар бірін-бірі бағалайды Мұғалімнің мадақтауы - Топта дұрыс орындалған тапсырмаға- 1 балл - Топтық жұмысты қорғаған оқушыға-1 балл
Мадақтау «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет»
Дұрыс орындалған тапсырма үшін 1 баллдан беріледі. |
ДК экраны Жұмыс дәптері Слайд
ДК экраны Жалпы білім беретін мектеп-тің 7–сыны-бына арналған оқулық, жұмыс дәптері Слайд
А3 плакаты, маркер, жетон
https://quizizz.com/join?gc=85533234 |
|
|
Сабақтың соңы |
Өтілген тақырыпты ауызша қорытындылау. Үй жұмысы: №39.3 /2, 4, 6, 8/ Рефлексия. «Торсық» Торсық – сүт, айран, қымыз, шұбат құюға арналған ежелгі ыдыс. Торсық түйенің, бұғының, өгіздің мойын терісінен жасалады. Торсықтың сыртына арнаулы мүйізшапқымен әртүрлі оюлар салынады. Оқушыларға кеселер таратылады. Әр оқушы бүгінгі сабақтан не алғанын, не үйренгенін, не білгісі келетінін стикерге жазады.
|
Бөлімдері бірдей рационал бөлшектерді қосу және азайту ережелерін айтады Үй тапсырмасын жазып алады Оқушылар кері байланыс жасайды |
Мадақтау «Жарайсың», «Өте жақсы», «Керемет» |
Оқулық, Торсық, Кесе |
|
шағым қалдыра аласыз







=
=























