Алгоритмдеу және программалау 10 сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Алгоритмдеу және программалау 10 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Алгоритмдеу және программалау
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Алгоритмдеу және программалау

Педагогтың аты-жөні

Арай 87751750706

Күні


Сынып 10

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Сұрыптау әдістері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


10.5.1.4 практикалық есептерді шешу үшін сұрыптау алгоритмдерін іске асыру

Сабақтың мақсаты

Практикалық есептерді шешу үшін сұрыптау алгоритмдерін іске асырады

Бірлік және ынтымақ құндылығы

Басқа адамдармен қарым-қатынас кезінде өз мінез-

құлқыңызды сыни тұрғыдан бағалау және түзету

Өзара сыйластық пен ынтымақтастықты көрсете отырып,

өз көзқарастарын білдіре алу

Ортақ мақсаттарға қол жеткізуге ықпал ете отырып,

командада тиімді жұмыс істей білу


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

1 Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.

2.Психалогиялық ахуалл.

«Арқаға массаж жасау»

Оқушылар шеңбер құрып тұрады да, мұғалімнің айтуы бойынша оңға бұрылып, ілгері қарай жүреді. Әр оқушы алдында

тұрған жолдасының арқасына массаж жасауы керек. Бір минуттан кейін шеңбер теріс айналып, қайтадан алдында тұрған

сыныптастарына массаж жасайды

3.Топқа бөлу

«Мозайка» әдісі бойынша 3-топқа бөлінеді

Қағаз қиындысын құрау

Өткен сабақты пысықтау

«Шеринг» әдісі арқылы үй тапсырманы қайталау

Барлығы шеңберде отырады, жүргізуші бастап, кезекпен барлығы тақырып бойынша түйінді ойды қорытындылайды. Идеялар қайталанбау керек.

Мысалы: Түйінді ой

Файл дегеніміз –компьютердің тұрақты жадысында жазылған символдар тізбегі

1.Мұғаліммен амандасады.

2. Бір-бірінің көңілдерін көтереді

3. топқа бөлінеді




Үй тапсырмасын қайталайды










Дескриптор:

-Үй тапсырмасы бойынша түйінді ойларын айтады.

2балл

Оқулық

«Арман ПВ»



Қағаз қиындылары










Сабақтың ортасы

  1. мин

Жаңа сабақты түсіндіру


Топтық жұмыс. Практикалық жұмыс

1 тапсырма

«Еркін талқылау» әдісі

1 топ:

Көпіршікті сұрыптау не үшін қажет?

2 топ:

Не себепті көпіршікті сұрыптауда жеңіл элементтер жоғарыда орналасқан?

3 топ:

Берілген сұрыптау әдістеріне цикл не үшін қажет?

Жұптық жұмыс

2-тапсырма

«Вен диаграммасы» әдісі

Жұптасып орындайды

Компьютермен жұмыс

Жеке жұмыс

3-тапсырма

«Миға шабуыл» әдісі

Сергіту сәті:

«Телетайп»

Қатысушылар бір-бірінің қолынан ұстап шеңберде тұрады. Бір қатысушы адресін айтып телеграмма жібереді. Телеграмма

айтылған адамның адресіне байқатпай қол қысу арқылы жіберіледі. Ортада тұрған жүргізушінің міндеті - белгі арқылы кетіп бара жатқан телеграмма кімнің қолында екенін табу. Ұсталып қалған ойыншы

ортаға тұрады.

EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма

Жылдам сұрыптау әдісінің негізгі идеясы неде ?

Сабақты қорытындылау.

4 тапсырма

«Wordwall» платформасы арқылы сұрақтарға ждауап береді

Мұғалімді тыңдайды











































































1-тапсырманы орындайды










2-тапсырманы орындайды










3- тасырманы орындайды










Сергіту сәтін орындайды









Сұраққа жауап береді


4- тапсырманы орындайды

















































































Дескриптор

- Көпіршікті сұрыптау не үшін қажет екенін айтады

- көпіршікті сұрыптауда жеңіл элементтер жоғарыда орналасқанын айтады

2 балл

Дескриптор:

Жылдам сұрыптау мен көпіршікті сұрыптаудың айырмашылығын айтады.

Таңдау әдісі мен көпіршік әдісін вен диаграммасын арқылы салыстырады

2 балл

Дескриптор:

-Жиынды сұрыптайтын программа жазады

2 балл


















Дескриптор:

Сұраққа жауап береді


Дескриптор:

Сұарқтарға жауап береді

2 балл


















































































Оқулық , А-4 парақшасы, марке, стикер












Вен диаграммасы








Ноутбук, оқулық
























https://wordwall.net/ru/resource/83148747




Сабақтың соңы

5 мин







Бағалау


Үй тапсырмасы

«Рефлексия Менің сабақтан кейінгі әсерім.


Сабақ 10 балдық жүйемен бағаланады


&29-30оқу. 104-108 беттер

Өзін-өзі бағалайды











Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.03.2025
161
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі