|
Күні: Сынып: 5 |
Мектеп: Майлин атындағы орта мектеп КММ Мұғалім – Нұртаева Құралай Мұратқызы Қатысқандар саны: Қатыспапағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Алгоритмді сөз түрінде ұсыну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
5.3.2.2 алгоритмді сөз түрінде ұсыну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәндік лексик мен терминология: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог/жазюаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сөздік алгоритмның артықшылығы мен кемшілігін талқылау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сөздік алгоритм және графикалық алгоритмді салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» идеясын жүзеге асыруда патриотизм, азаматтық жауапкершілік және ынтымақтастықты қалыптастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, сурет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Алгоритм орындаушысы, орындаушы команда жүйесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 2 минут 1 минут 5 минут 2 минут |
«Қозғалыстағы сурет» оқушылар қолдарына дәптер мен қаламсаптарын алып, шеңберлене тұрады, сол жаққа бұрылып, сынып ішінде шеңберді бұзбай жүре бастайды. Олар алдында тұрғанның арқасына дәптерін қойып, арттағы оқушының суретін салуға салады. Сурет салған парақтарға өз қолдарын қойып, суреті салынғандарға тарту етеді. Алгоритм түрлері арқылы топқа бөлінеді. «Кубизм» әдіс бойынша үй тапсырмасын қайталау. Бағалау: Бағдаршам Қызығушылық ояту. «Көпір тапсырмасы»
|
Қағаз, қалам Қима қағаздар Куб, ДК, проектор |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 8 минут 2 минут 5 минут |
«ЖИГСО» әдісімен тақырыпты оқып, топта талқылап, постер қорғау арқылы басқа топтарға түсіндіреді. Бағалау: Басбармақ Топтық жұмыс: І топ: «Сөздік» және «Графикалық» алгоритмді Венн диаграммасында салыстыру ІІ топ: «Сөзжұмбақ» шешеді ІІІ топ: «Техникалық диктан» бос орында толықтырады. Бағалау: Фигуралар Сергіту сәті Бейнероликтен көзге арналған жаттығулар орынадйды |
Оқулық, қағаз, маркер ДК, проектор, калонка Таратпа материалдар, маркер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 15 минут 1 минут 2 минут 2 минут |
А, В, С деңгейлік тапсырмаларды орындайды Бағалау: Балдық жүйе
Деңгейлік тапсырмаларды бағалау парағы Оқушының аты-жөні___________________________________
Бағалау Өзін-өзі бағалау парағы Оқушының аты-жөні:_______________________________
«Блок-сызба» кері байланыс. Оқушы өзінің қай деңгейде екенін белгілейді.
|
Таратпа материал, дәптер Бағалау парағы Бағалау парағы Блок-сызба таратпа материал |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Келесі оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы): - деңгейлік тапсырмаларды аяқтау. - келесі тақырыптың «Көпір тапсырм» тапсырмасын орындау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
Интернет ресурстары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделіндіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқулықтағы келесі тақырып бойынша «Лабиринт» туралы қызықты ақпарат жинау |
Бағдаршам, басбармақ, фигуралар, деңгейлік тапсырма бойынша бағалау парағы, өзін-өзі бағалай парағы |
Информатика сабағында оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіліп, ақпарат өлшем бірліктерін қолдана отырып, мазмұнды сызбаны түсінікті етіп дайындау айтылады. АКТ-мен байланыс. Бір-бірін топта тыңдау, сыйласытқ таныту. Бірлескен жұмыс нәтижесіне қол жеткізу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгоритмді сөз түрінде ұсыну
Алгоритмді сөз түрінде ұсыну
|
Күні: Сынып: 5 |
Мектеп: Майлин атындағы орта мектеп КММ Мұғалім – Нұртаева Құралай Мұратқызы Қатысқандар саны: Қатыспапағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Алгоритмді сөз түрінде ұсыну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
5.3.2.2 алгоритмді сөз түрінде ұсыну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәндік лексик мен терминология: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог/жазюаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сөздік алгоритмның артықшылығы мен кемшілігін талқылау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сөздік алгоритм және графикалық алгоритмді салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» идеясын жүзеге асыруда патриотизм, азаматтық жауапкершілік және ынтымақтастықты қалыптастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, сурет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Алгоритм орындаушысы, орындаушы команда жүйесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 2 минут 1 минут 5 минут 2 минут |
«Қозғалыстағы сурет» оқушылар қолдарына дәптер мен қаламсаптарын алып, шеңберлене тұрады, сол жаққа бұрылып, сынып ішінде шеңберді бұзбай жүре бастайды. Олар алдында тұрғанның арқасына дәптерін қойып, арттағы оқушының суретін салуға салады. Сурет салған парақтарға өз қолдарын қойып, суреті салынғандарға тарту етеді. Алгоритм түрлері арқылы топқа бөлінеді. «Кубизм» әдіс бойынша үй тапсырмасын қайталау. Бағалау: Бағдаршам Қызығушылық ояту. «Көпір тапсырмасы»
|
Қағаз, қалам Қима қағаздар Куб, ДК, проектор |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 8 минут 2 минут 5 минут |
«ЖИГСО» әдісімен тақырыпты оқып, топта талқылап, постер қорғау арқылы басқа топтарға түсіндіреді. Бағалау: Басбармақ Топтық жұмыс: І топ: «Сөздік» және «Графикалық» алгоритмді Венн диаграммасында салыстыру ІІ топ: «Сөзжұмбақ» шешеді ІІІ топ: «Техникалық диктан» бос орында толықтырады. Бағалау: Фигуралар Сергіту сәті Бейнероликтен көзге арналған жаттығулар орынадйды |
Оқулық, қағаз, маркер ДК, проектор, калонка Таратпа материалдар, маркер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 15 минут 1 минут 2 минут 2 минут |
А, В, С деңгейлік тапсырмаларды орындайды Бағалау: Балдық жүйе
Деңгейлік тапсырмаларды бағалау парағы Оқушының аты-жөні___________________________________
Бағалау Өзін-өзі бағалау парағы Оқушының аты-жөні:_______________________________
«Блок-сызба» кері байланыс. Оқушы өзінің қай деңгейде екенін белгілейді.
|
Таратпа материал, дәптер Бағалау парағы Бағалау парағы Блок-сызба таратпа материал |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Келесі оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы): - деңгейлік тапсырмаларды аяқтау. - келесі тақырыптың «Көпір тапсырм» тапсырмасын орындау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
Интернет ресурстары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделіндіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқулықтағы келесі тақырып бойынша «Лабиринт» туралы қызықты ақпарат жинау |
Бағдаршам, басбармақ, фигуралар, деңгейлік тапсырма бойынша бағалау парағы, өзін-өзі бағалай парағы |
Информатика сабағында оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіліп, ақпарат өлшем бірліктерін қолдана отырып, мазмұнды сызбаны түсінікті етіп дайындау айтылады. АКТ-мен байланыс. Бір-бірін топта тыңдау, сыйласытқ таныту. Бірлескен жұмыс нәтижесіне қол жеткізу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














