|
Бөлім атауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлін білмеген - әлек |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1 сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру; 5.4.4.4 сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау, сан мағыналық түрлерін ажырату; Көптеген оқушылар:тірек сөздер мен иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау, сан есімдердің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау, сан есімдердің мағыналық түрлерін үрлендіріп қолдану. |
||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тыңдалым, айтылым мақсаты бойынша: сұраққа жауап береді; көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді; Әдеби тілдік норма бойынша: сан есімдердің мағыналық түрлерін үрлендіріп қолданады; |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Астрономия, әдебиет |
||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Адамның сырт келбеті мен мінезі туралы білімдерін тереңдетеді. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық.
Қызығушылықты ояту
Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар сурет арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату. |
ҚБ
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Мағынаны тану
3-тапсырма. Мәтінді тыңдаймыз. Берілген тірек сөздер арқылы тақырыпқа болжам жасаңыз. Жасаған болжамыңыздың себебін түсіндіріңіз. Шығарма қандай тақырыпта жазылған? Анықтаңыз. Шама-шарық, күш, Алланың сыйы, күншілдік.
ҚБ
Тапсырма.
Бағалау. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. |
Берілген тірек сөздер арқылы тақырыпқа болжам жасаңыз. Жасаған болжамыңыздың себебін түсіндіріңіз. Тірек сөздерді анықтап ой тұжырымдайды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Жеке тапсырма орындайды. |
ҚБ
ҚБ
|
5-сынып қазақ тілі оқулығы. https://bilim-all.kz/olen/1468-Ogiz-ben-baqa (Ахмет Байтұрсынұлы) |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлекторлық экран Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әлін білмеген әлек
Әлін білмеген әлек
|
Бөлім атауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлін білмеген - әлек |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1 сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру; 5.4.4.4 сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау, сан мағыналық түрлерін ажырату; Көптеген оқушылар:тірек сөздер мен иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау, сан есімдердің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау, сан есімдердің мағыналық түрлерін үрлендіріп қолдану. |
||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тыңдалым, айтылым мақсаты бойынша: сұраққа жауап береді; көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді; Әдеби тілдік норма бойынша: сан есімдердің мағыналық түрлерін үрлендіріп қолданады; |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Астрономия, әдебиет |
||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Адамның сырт келбеті мен мінезі туралы білімдерін тереңдетеді. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық.
Қызығушылықты ояту
Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар сурет арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату. |
ҚБ
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Мағынаны тану
3-тапсырма. Мәтінді тыңдаймыз. Берілген тірек сөздер арқылы тақырыпқа болжам жасаңыз. Жасаған болжамыңыздың себебін түсіндіріңіз. Шығарма қандай тақырыпта жазылған? Анықтаңыз. Шама-шарық, күш, Алланың сыйы, күншілдік.
ҚБ
Тапсырма.
Бағалау. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. |
Берілген тірек сөздер арқылы тақырыпқа болжам жасаңыз. Жасаған болжамыңыздың себебін түсіндіріңіз. Тірек сөздерді анықтап ой тұжырымдайды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Жеке тапсырма орындайды. |
ҚБ
ҚБ
|
5-сынып қазақ тілі оқулығы. https://bilim-all.kz/olen/1468-Ogiz-ben-baqa (Ахмет Байтұрсынұлы) |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлекторлық экран Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз



















