Б

Зеленов ЖОББ мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі, педагог-зерттеуші
Габдулова Кульжиян Каиргалиевна
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
5.12.2023 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Габдулова К.К. |
||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны: 4 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ө дыбысы және әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды,оларды бір – бірімен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады |
||||
|
Құндылықтар |
өмір бойы оқуға дайын болу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) «Дауысынан тап» жаттығуы. Төрт түліктің дауысын ести отырып, атауын табады. |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді Тамаша! Керемет! Ғажап! Атауларын табады. |
|
https://www. youtube.com/watch?v |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Өрмекші» әдісі 1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріп дегеніміз не? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Сөйлем нелерден құралады? 5.Сөздер нелерден құралады? 6.Сөйлем қандай әріптен басталып жазылады? 7.Сөйлемнің соңында қандай белгі қойылады? 8.Қолдарыңдағы жіптен не құрдыңдар? 9.Өрмекші сөзінде таныс емес қандай дыбыс бар? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Спиральді оқыту» әдісі Суретке назар аудар. Сурет бойынша сөйлем құрастыр. Сөздерді буындап, қосып оқы. Мәтінді оқы. Дескриптор: - сурет бойынша сөйлем құрастырады -сөйлемнен мәтін құрастырады - сөздерді буындап, қосып оқиды -мәтінді буындап, қосып оқиды |
Жіпті бір –біріне сұрақ қою және жауап беру арқылы лақтырып, тор құрады. Сұраққа жауап береді Сабақ тақырыбы мен мақсатын ашады. 1. сурет бойынша сөйлем құрастырады 2.сөйлемнен мәтін құрастырады 3.сөздерді буындап, қосып оқиды 4.мәтінді буындап, қосып оқиды |
Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) |
Жіп Өрмекші мен торының суреті Оқулық 76 бет Ө әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты, дауыссыз дыбыстар үйлердің суреті А4 Қатты қағаздан жасалған әріптер |
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Ө әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс) Ө нің үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады Ө әрпін жіптен жасап көрсет
Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. |
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Жіптен Ө әрпін жасайды |
«Комментарий» арқылы |
Дәптер қаламсап Жіп |
|
Сабақтыңсоңы 10 мин |
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Сурет бойынша сөзді тап Мақалды тыңда, мағынасын біліп ал. Дескриптор: -сурет бойынша сөзді табады - мақалдың мағынасын түсіндіреді |
1. сурет бойынша сөзді табады 2.мақалдың мағынасын түсіндіреді |
«От шашу» арқылы бір-бірін бағалау |
Таратпа қаламсап Дәптер https://atamuraweb.kz/?page_id=32762 |
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған доптарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалардың аттары жазылған ұяшықтар доптар |
|
Қосымша деңгейлік тапсырмалар |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әліппе Ө дыбысы мен әріпі
Әліппе Ө дыбысы мен әріпі
Б

Зеленов ЖОББ мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі, педагог-зерттеуші
Габдулова Кульжиян Каиргалиевна
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
5.12.2023 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Габдулова К.К. |
||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны: 4 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ө дыбысы және әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды,оларды бір – бірімен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады |
||||
|
Құндылықтар |
өмір бойы оқуға дайын болу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) «Дауысынан тап» жаттығуы. Төрт түліктің дауысын ести отырып, атауын табады. |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді Тамаша! Керемет! Ғажап! Атауларын табады. |
|
https://www. youtube.com/watch?v |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Өрмекші» әдісі 1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріп дегеніміз не? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Сөйлем нелерден құралады? 5.Сөздер нелерден құралады? 6.Сөйлем қандай әріптен басталып жазылады? 7.Сөйлемнің соңында қандай белгі қойылады? 8.Қолдарыңдағы жіптен не құрдыңдар? 9.Өрмекші сөзінде таныс емес қандай дыбыс бар? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Спиральді оқыту» әдісі Суретке назар аудар. Сурет бойынша сөйлем құрастыр. Сөздерді буындап, қосып оқы. Мәтінді оқы. Дескриптор: - сурет бойынша сөйлем құрастырады -сөйлемнен мәтін құрастырады - сөздерді буындап, қосып оқиды -мәтінді буындап, қосып оқиды |
Жіпті бір –біріне сұрақ қою және жауап беру арқылы лақтырып, тор құрады. Сұраққа жауап береді Сабақ тақырыбы мен мақсатын ашады. 1. сурет бойынша сөйлем құрастырады 2.сөйлемнен мәтін құрастырады 3.сөздерді буындап, қосып оқиды 4.мәтінді буындап, қосып оқиды |
Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) |
Жіп Өрмекші мен торының суреті Оқулық 76 бет Ө әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты, дауыссыз дыбыстар үйлердің суреті А4 Қатты қағаздан жасалған әріптер |
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Ө әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс) Ө нің үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады Ө әрпін жіптен жасап көрсет
Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. |
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Жіптен Ө әрпін жасайды |
«Комментарий» арқылы |
Дәптер қаламсап Жіп |
|
Сабақтыңсоңы 10 мин |
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Сурет бойынша сөзді тап Мақалды тыңда, мағынасын біліп ал. Дескриптор: -сурет бойынша сөзді табады - мақалдың мағынасын түсіндіреді |
1. сурет бойынша сөзді табады 2.мақалдың мағынасын түсіндіреді |
«От шашу» арқылы бір-бірін бағалау |
Таратпа қаламсап Дәптер https://atamuraweb.kz/?page_id=32762 |
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған доптарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалардың аттары жазылған ұяшықтар доптар |
|
Қосымша деңгейлік тапсырмалар |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














