|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 28.01.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Джунуспаева Г.А. |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Алматы мен Астана |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.5.1* тыңдаған оқиға/әңгіме бөліктерінің жалғасын болжау 4. .2.3.1* белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: тыңдаған оқиға/әңгіме бөліктерінің жалғасын болжайды, белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Оқушыларды шеңберге тұрғызып,бір-бірлеріне жақсы тілектер айтқызу
2.Оқушыларды топқа бөлу.Суреттер арқылы топқа бөлу
”Эстафета”әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды жалға -рақ,-рек,-ырақ,-ірек “Бәйтерек”тобы.Менің суретім әдемі....Менің інім кіші....Құдықтың суы салқын... “Ханшатыр”тобы-.Бұл жердің тауы биік....Шаңғы тебу қызықты....Біздің орманымыз жасыл... “Көктөбе”тобы.Сенің ағаңның бойы ұзын....Біздің көшеміз үлкен....Бұл жерге Бурабай жақын.... 4.Қызығушылықты ояту.”Суреттер сөйлейді”әдісі Суреттерге қарап жаңа сабақтың тақырыбын болжату.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Мүғаліммен сәлемдеседі.Сабақта кім бар,кім жоқ екенін айтады Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! Оқушылар тақтадағы суреттерді таңдап,сол суреттер бойынша,топқа бөлінеді
75 -бет ,5-тапсырма.Дәптерлерін тапсырады. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды қойып жазады,айтады Менің суретім әдемірек.Менің інім кішірек.Құдықтың суы салқынырақ. Тақтадағы суреттерге қарап ,жаңа сабақтың тақырыбын болжап айтады -Алматы қаласы -Астана қаласы -Үлкен қала -Қазақстанның астанасы Күн ретін,сабақ тақырыбын дәптерлеріне жазады |
Қолпаштау Дескриптор:Суреттерге қарап,жаңа сабақтың тақырыбын болжап айтады |
Суреттер Слайд Слайд, суреттер Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
1-тапсырма Суреттерге қара. Сұрақтарға жауап бер.
2.Оқылым. Айтылым 2-тапсырма Алматы қаласы туралы мәтінді оқы. Толықтыр. Көршіңмен салыстырып тексер. Алматы1...аймақта орналасқан. Сол себепті бұл аймақта 2... қатты соқпайды. Алматының ішінен Алматы өзені ағып өтеді. Алматының жазы3 ... . Табиғат аясында демалып, қыдыруға өте4 ... . Сондай-ақ жазда Алматыда5 ... жиі жауады. Алайда жер тез кебеді. Бұл аймақта бұлтты күндерге қарағанда6 ... күндер көбірек болады. Алматының қысы жылы. Бұл жерге қар7 ... түседі.. 3. Айтылым. 3-тапсырма. Суреттерге қара. Алматы қаласы туралы мәтінді басшылыққа алып, Астана қаласы туралы мәтін құрап айт. |
1.Тыңдалым,айтылым. Көрсетейік және айтайық 1-тапсырма Суреттерге қарайды. Сұрақтарға жауап береді. 1. Алматы қаласы қандай аймақта орналасқан? 2. Алматыда жаз қандай болады? Жаңбыр жиі жауа ма? 3. Алматының жазы қыдыруға қолайлы ма? Ашық күн- дер көп пе әлде бұлтты күндер көп пе? 4. Алматыда қыс қандай болады? Жылы ма әлде салқын ба? Қар қалың жауа ма?
2.Оқылым. Айтылым 2-тапсырма Алматы қаласы туралы мәтінді оқиды.Толықтырады.Көршісімен салыстырып тексереді. Алматы, таулы аймақта орналасқан. Сол себепті бұл аймақта, жел қатты соқпайды. Алматының ішінен Алматы өзені ағып өтеді. Алматының жазы ыстық. Табиғат аясында де малып, қыдыруға өте қолайлы. Сондай-ақ жазда Алматыда жаңбыр жиі жауады. Алайда жер тез кебеді. Бұл аймақта бұлтты күндерге қарағанда, ашық күндер көбірек болады. Алматының қысы жылы. Бұл жерге қар жұқа түседі.
3. Айтылым. 3-тапсырма. Суреттерге қарайды. Алматы қаласы туралы мәтінді басшылыққа алып, Астана қаласы туралы мәтін құрап айтады.
|
Дескриптор: Суреттерге қарайды. Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: Алматы қаласы туралы мәтінді оқиды. Толықтырады Көршісімен салыстырып тексереді. Дескриптор: Суреттерге қарайды. Алматы қаласы туралы мәтінді басшылыққа алып, Астана қаласы туралы мәтін құрап айтады. |
Слайд Оқулық 76- бет Слайд Оқулық 77 -бет Оқулық 77 -бет |
||
|
|
Сергіту сәті Видео роликке қарап,жаттығу жасайды |
|
||||
|
|
4. Жазылым. 5-тапсырма: суреттердің орнына тиісті сөздерді қойып, бірнеше сөйлем құрап жаз.
Дескриптор: суреттердің орнына тиісті сөздерді қойып, бірнеше сөйлем құрап жазады. Орфографиялық нормаларды сақтайды. 5.Сабақты бекіту. |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 78 -бет 4-тапсырма Оқушыларды бағалау.Асықтар арқылы бағалау 4-5 асық-”Өте жақсы” 2-3 асық-”Жақсы” 1асық-”Талпын”
|
|
||||
|
|
Рефлексия «Табыс сатысы: қорытынды». |
«Мен ........................................білемін», «Мен....................................түсінемін», «Мен ..........................жасай аламын». |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алматы мен Астана 4 орыс сынып қазақ тілі ашық сабақ
Алматы мен Астана 4 орыс сынып қазақ тілі ашық сабақ
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 28.01.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Джунуспаева Г.А. |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Алматы мен Астана |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.5.1* тыңдаған оқиға/әңгіме бөліктерінің жалғасын болжау 4. .2.3.1* белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: тыңдаған оқиға/әңгіме бөліктерінің жалғасын болжайды, белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Оқушыларды шеңберге тұрғызып,бір-бірлеріне жақсы тілектер айтқызу
2.Оқушыларды топқа бөлу.Суреттер арқылы топқа бөлу
”Эстафета”әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды жалға -рақ,-рек,-ырақ,-ірек “Бәйтерек”тобы.Менің суретім әдемі....Менің інім кіші....Құдықтың суы салқын... “Ханшатыр”тобы-.Бұл жердің тауы биік....Шаңғы тебу қызықты....Біздің орманымыз жасыл... “Көктөбе”тобы.Сенің ағаңның бойы ұзын....Біздің көшеміз үлкен....Бұл жерге Бурабай жақын.... 4.Қызығушылықты ояту.”Суреттер сөйлейді”әдісі Суреттерге қарап жаңа сабақтың тақырыбын болжату.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Мүғаліммен сәлемдеседі.Сабақта кім бар,кім жоқ екенін айтады Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! Оқушылар тақтадағы суреттерді таңдап,сол суреттер бойынша,топқа бөлінеді
75 -бет ,5-тапсырма.Дәптерлерін тапсырады. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды қойып жазады,айтады Менің суретім әдемірек.Менің інім кішірек.Құдықтың суы салқынырақ. Тақтадағы суреттерге қарап ,жаңа сабақтың тақырыбын болжап айтады -Алматы қаласы -Астана қаласы -Үлкен қала -Қазақстанның астанасы Күн ретін,сабақ тақырыбын дәптерлеріне жазады |
Қолпаштау Дескриптор:Суреттерге қарап,жаңа сабақтың тақырыбын болжап айтады |
Суреттер Слайд Слайд, суреттер Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
1-тапсырма Суреттерге қара. Сұрақтарға жауап бер.
2.Оқылым. Айтылым 2-тапсырма Алматы қаласы туралы мәтінді оқы. Толықтыр. Көршіңмен салыстырып тексер. Алматы1...аймақта орналасқан. Сол себепті бұл аймақта 2... қатты соқпайды. Алматының ішінен Алматы өзені ағып өтеді. Алматының жазы3 ... . Табиғат аясында демалып, қыдыруға өте4 ... . Сондай-ақ жазда Алматыда5 ... жиі жауады. Алайда жер тез кебеді. Бұл аймақта бұлтты күндерге қарағанда6 ... күндер көбірек болады. Алматының қысы жылы. Бұл жерге қар7 ... түседі.. 3. Айтылым. 3-тапсырма. Суреттерге қара. Алматы қаласы туралы мәтінді басшылыққа алып, Астана қаласы туралы мәтін құрап айт. |
1.Тыңдалым,айтылым. Көрсетейік және айтайық 1-тапсырма Суреттерге қарайды. Сұрақтарға жауап береді. 1. Алматы қаласы қандай аймақта орналасқан? 2. Алматыда жаз қандай болады? Жаңбыр жиі жауа ма? 3. Алматының жазы қыдыруға қолайлы ма? Ашық күн- дер көп пе әлде бұлтты күндер көп пе? 4. Алматыда қыс қандай болады? Жылы ма әлде салқын ба? Қар қалың жауа ма?
2.Оқылым. Айтылым 2-тапсырма Алматы қаласы туралы мәтінді оқиды.Толықтырады.Көршісімен салыстырып тексереді. Алматы, таулы аймақта орналасқан. Сол себепті бұл аймақта, жел қатты соқпайды. Алматының ішінен Алматы өзені ағып өтеді. Алматының жазы ыстық. Табиғат аясында де малып, қыдыруға өте қолайлы. Сондай-ақ жазда Алматыда жаңбыр жиі жауады. Алайда жер тез кебеді. Бұл аймақта бұлтты күндерге қарағанда, ашық күндер көбірек болады. Алматының қысы жылы. Бұл жерге қар жұқа түседі.
3. Айтылым. 3-тапсырма. Суреттерге қарайды. Алматы қаласы туралы мәтінді басшылыққа алып, Астана қаласы туралы мәтін құрап айтады.
|
Дескриптор: Суреттерге қарайды. Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: Алматы қаласы туралы мәтінді оқиды. Толықтырады Көршісімен салыстырып тексереді. Дескриптор: Суреттерге қарайды. Алматы қаласы туралы мәтінді басшылыққа алып, Астана қаласы туралы мәтін құрап айтады. |
Слайд Оқулық 76- бет Слайд Оқулық 77 -бет Оқулық 77 -бет |
||
|
|
Сергіту сәті Видео роликке қарап,жаттығу жасайды |
|
||||
|
|
4. Жазылым. 5-тапсырма: суреттердің орнына тиісті сөздерді қойып, бірнеше сөйлем құрап жаз.
Дескриптор: суреттердің орнына тиісті сөздерді қойып, бірнеше сөйлем құрап жазады. Орфографиялық нормаларды сақтайды. 5.Сабақты бекіту. |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 78 -бет 4-тапсырма Оқушыларды бағалау.Асықтар арқылы бағалау 4-5 асық-”Өте жақсы” 2-3 асық-”Жақсы” 1асық-”Талпын”
|
|
||||
|
|
Рефлексия «Табыс сатысы: қорытынды». |
«Мен ........................................білемін», «Мен....................................түсінемін», «Мен ..........................жасай аламын». |
|
|||
шағым қалдыра аласыз

















