|
Бөлім: |
Ежелгі көшпелілер мәдениеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мектебі: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
5 «З» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алтын адам |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау; 5.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту 5.5.1.4 жіктеу, сілтеу, сұрау есімдіктерін жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
тыңдалған мәтін мазмұны бойынша нақты ақпараттарды анықтайды, төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айтады,есімдіктерді жазбаша, ауызша жұмыстарда қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі «Ыстық алақан» әдісі арқылы ынтымақтастық ахуал қалыптастыру. Түстер арқылы топқа бөлемін І топ ІІ топ Үй тапсырмасын сұрау: «Wordword» әдісі арқылы алдыңғы білімдерін жинақтаймын.
А) Кир Б) Тұмар В) Спаргап
А) 520-570жж Б) 602-700 жж В) 450-490жж
А) Сыпырдың Б) Ишпақайдың В) Мадийдің
А) Мадийдің Б) Ишпақайдың В) Сыпырдың
А) Сыпырдың Б) Мадийдің В) Ишпақайдың
А) Кир Б) Спаргап В) Ишпақай
А)Есімдік Б)Сан есім В)Етістік
А)Жіктеу Б)Сілтеу В)Болымсыздық
А) Өздік Б)Белгісіздік В)Сұрау
А) Сілтеу Б) Болымсыздық В) Жіктеу
А) өз, өзім, өзіміздің, өз-өзіне Б) барлық, күллі, барша, тегіс, бүкіл В) кейбіреу, қайсыбір, әлдеқайда Жаңа сабаққа дайындық: «Ой шақыру » әдісі арқылы алдымен тақтадан суреттерін содан кейін сабақ тақырыбына байланысты «Алтын адам » туралы бейнефильмінен үзінді көрсетемін. Сол арқылы бүгінгі сабақ тақырыбын ашамын. Тақырыпқа қатысты түрткі сұрақтар: Оқушылардан Бейнекөрсетілімнен не туралы көрдік? Алтын адам туралы білесіңдерме?
Сабақтың тақырыбын жариялап, дәптерлеріне күнді жаздырамын. |
Шеңберлеріп тұрады. Оқушылар бір-біріне ізгі тілектерін айтады Қызыл, сары түсті қағаз қиындылармен екі топқа бөлініп отырады
Оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді Оқушылар интербелсенді тақтадан Алтын адам туралы бейнефильмнен үзінді көреді, сабақтың тақырыбын болжайды. Дәптерлерін ашып күнді, тақырыпты жазады |
Мадақтау
ҚБ |
Интербел сенді тақта, суреттер, слайд,плакат. Бейнефильм |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ Сабақ мақсаты мен бағалау критерийімен таныстыру Бағалау критерийі: Мәтіннен нақты ақпараттарды анықтай отырып, төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айтады,есімдіктерді түрін ажыратады, орынды қолданады Бүгінгі сабақтың жаңа сөздерімен таныстырамын Сөздікпен жұмыс Әшекей - украшение - jewelry Бедерленген - орнаментом -decorated Құйма алтын-слиток золота - melted gold Қару-жарақ-оружие-gun Табылған бұйымдар-найденные изделия- found wares Баға жетпес олжа-бесценное наследие- priceless heritage Оба-могильник- grave Тыңдалым «Алтын адам» Аудио тыңдатамын. Жұмыстарын таратып беремін. Тыңдалым тапсырмасы «Ақиқат, жалған» әдісі Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Мәтінді тыңдай отырып, берілген ақпараттардың қайсысының ақиқат немесе жалған екенін белгілеңіз.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













