|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.2В Сақтар |
«Бітік мектеп-бөбекжай кешені» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Мухангалиева Гаухар Кабдыгалиевна |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Алтын адам» кім болды? |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
Барлығы: 5.2.3.1 қазақстандық ғалымдардың археологиялық жаңалықтарын біледі Көпшілігі: 5.2.2.4 «Алтын адам» жәдігерін өнер туындысы ретінде сипаттайды Кейбірі: 5.2.1.2 ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттайды |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дескрипторлары: |
1. Деректермен жұмыс жасап, археологтардың жаңалықтары туралы мәлімет жинап, кестені толтырады. 2.Есік қорғанын зерттеу туралы археологтан сұхбат алу үшін кем дегенде 2 сұрақ құрастырады. 3.Есік қорғанынан табылған адам неліктен «Алтын адам» деп аталды? сұрағына 2-6 дәлел келтіреді. Немесе Атажұртымыз – «Алтын адамдар» мекені» деген пікірмен келісесіз бе? сұрағына 2-6 дәлел келтіреді. 4. «Алтын адам» жәдігерінің кем дегенде 3-ін сипаттайды. 5. Сақтардың дүниетанымы туралы кем дегенде екі тұжырым жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сөз тіркестерімен жұмыс. Сөз тіркестерді қолданып, кем дегенде 5 сөйлемнен тұратын шағын оқиға құрастырады (жазылым дағдысы); Қажетті сөздер мен сөз тіркестері: көсем патша археология қорған оба/қорым «Алтын адам» «Аңдық стиль» «Дүниетаным» Есік қорғанынан табылған құнды жәдігерлер сақтардың тұрмыс тіршілігі туралы ...ақпарат береді. Берілген дерек бізге келесі мәліметтерді береді... Ең бастыжетістіктер... |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қазақстанның мәдениетін, Отанды, туған жерді сүюге баулу, ата - бабамызды құрметтеуге тәрбиелеу. Өз елінің тарихи құндылықтарын құрметтеуге үйрету. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану. Дүниежүзі тарихы. Өнер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, презентация арқылы оқушылардың шығармашылық түрде жұмыс жасауына мүмкіндік ашылып, пәнге қызығушылығы артады. Мүмкін болған жағдайда интернет желісі арқылы деректер, ақпараттар, суреттер табу. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Сақтар туралы жазбаша деректер туралы біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Қызығушылықты ояту кезеңі Қоңырау уақытында сынып оқушылары «Алтын адамның» баскиімі, камзолы, белбеу, тостағаны суреттері арқылы 4 топқа бөлінеді. Сонымен қатар тақтада осы суреттер жинағын қосып қою арқылы оқушылардың жаңа тақырыпқа қызығушылығы артады. (Б) СУРЕТТЕР ЖИНАҒЫМЕН ЖҰМЫС:
Болжамдарын негіздейді. Ықтимал жауаптар: Көпшілігі: Барлық заттар алтыннан жасалған. Алтын сапалы. құнды металл. Барлық заттар заттай деректерге жатады. Тәуелсіздік монументін жиі көреміз. Мұражай . Кейбірі: Мен Есік мұражайына бардым. Мен Алтын адамды көрдім. Ескерту: Мүмкіндік болса есік мемлекеттік тарихи-қорық мұражайы туралы https://www.youtube.com/watch?v=u97Mvq20qg8 ` бейнематериалды қосуға болады. (барлығы 3,25мин) (М) Оқушылар сабақтың тақырыбы, мақсаты және дескрипторлармен танысады. |
Қазақстан тарихы (көне заманнан бүгінге дейін). Бас ред. М.Х.Асылбеков, Қ.С.Алдажұманов, К.М.Байпақов Бес томдық. 1-том. – Алматы, 2010 ж. "Алтын адам" туралы мәлімет http://www.madenimura.kz/kk/culture-legacy/region/almaty_oblast/excavation/issyk Тарихи тағылым http://gazeta-ko.clan.su/news/tarikhi_taylym_azastanda_ansha_altyn_adam_bar/2009-10-01-154 Сақтар мәднениеті (бейнематериал) http://lms.nci.kz/history/view?f=17&id=5&lang=kaz Сақтар мадениеті (мәтін) http://e-history.kz/kz/scorm/course/147 К.А. Акишев «Курган Иссык, Искусство саков Казахстана». Москва, Искусство, 1978 ж. https://www.youtube.com/watch?v=u97Mvq20qg8 ` «Есік» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы https://www.youtube.com/watch?v=YA8jHY8oivc
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 60мин
|
Мағынаны тану кезеңі. (Ж) 1-тапсырма: Есік қорғанынан табылған «Алтын адамның» зерттелуі туралы жалпы ақпарат алу үшін оқушылар Деректермен жұмыс арқылы «Есік қорғанын қазу және зерттеу жұмыстары» туралы кесте толтырады. Бұл тапсырма арқылы оқушылар қазақстандық ғалымдардың археологиялық жаңалықтарын біледі 1-қосымша. 15-мин.
Саралау: Кем дегенде 3 бағанды толтырады. 1-тапсырманы бекіту: Жұптар әрқайсысы 2 сұрақтан құрастырып бір-біріне қояды.
ЖҰППЕН. 2-тапсырма. Мәтінмен жұмыс
2-қосымша.10мин. Ескерту: жұптар екі сұрақтың бірін таңдайды. САРАЛАУ: Бағалау критерийлері: Барлық оқушылар- кем дегенде 2 дәлел Көпшілік оқушылар- 4 дәлел Кейбір оқушылар - 6 дәлел келтіреді.
(Т)3-тапсырма. Жәдігер
сөйлейді. 3-қосымша.15-мин. Топтар өздерінің атауларына сәйкес жәдігерді сипаттайды немесе жарнамалайды. Соңында сынып алдында қорғайды. Бұл тапсырманы орындауда тапсырма мазмұны ның толық ашылуы, креативтілік және ұйымшылдық талаптарын ескеріңіз. Оқушылар қойылым, сурет, постер, слайдты көрсетілім, және т.б түрде жарнамаларын дайындаулары мүмкін. Топтар бір-біріне баға береді. Бұдан соң барлық сынып оқушыларынан қай жәдігерді сатып алатынын қол көтеру арқылы анықтаңыз. Қай жәдігерді сатып алушылар көп болса сол топ жеңіске жеткенін атап өтеді. (Ж)4-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. 4-қосымша.10-мин Зерттеу сұрақтары:
(Д) 4-тапсырманы бекіту: сәйкестендіріп, дұрыс жауапты көрсетеді:
А-Аңдық стиль дамыды. В-Заттарын бірге жерлеу. С-Жылқыны құрбандыққа шалды. D-Алтын киіммен жерленді. Е-биік қорғандар тұрғызды. Ғ-Алтын адам бас киімі. О-Патша билігі кеңістігі Ескерту: Дұрыс жауапты көрсетіп, оқушылар өз жауаптарын бағалайды:
(М) Осы слайд арқылы аңдық стиль , дүниетаным мәселелері бойынша қателіктерін анықтап, түсіндіру:
Ескерту: Мүмкіндік болса https://www.youtube.com/watch?v=YA8jHY8oivc«Алтын адам» бейнематериалындағы сақтардың дүниетанымын сипаттайтын үзіндісін қосуға болады.
(Д) Бекіту тапсырмаларының бірін таңдап орындаңыз. 5-қосымша . 10мин. A-тапсырмасы: Жалғастырыңыз.
1.Алтын адамды 1969 - 1970
жылдары... 3. Алтын адам ерекше ..........туындысы... 4. Алтын адам сақтардың дүниетанымын.... 5. Алтын адамда ......... стиль....... 6. Алтын адам қазіргі кезде..... В-тапсырмасы:Есік обасынан табылған маңызды үш заттың тізімін жасап, сипаттаңыз. 1-зат.......................................................................... 2-зат.......................................................................... 3-зат......................................................................... С-тапсырмасы: Академик Досмұхамед Кішібеков: “1969 жылы Алматы облысының Есік қаласына жақын жерден бұдан 2,5 мың жыл бұрын өмір сүрген “Алтын адам” табылды. Бұл, әлем ғалымдарының пікірінше, Египеттегі Тутанхамоннан кейінгі екінші үлкен ғылыми жетістікке жататын жаңалық еді” (“Егемен Қазақстан”31.10.07). Академиктің осы пікірімен келісесіз бе? Ия. Жоқ. 1-дәлел..................................................................... 2-дәлел..................................................................... 3-дәлел...................................................................... Ескерту : Бекіту тапсырмаларын ұсынуда саралау жүзеге асырылған. Яғни А,В,С тапсырмалары жеңілден күрделіге қарай жасалған. Оқушы өзінің деңгейіне сай таңдайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
(Д) Тақырыпты бекіту: Иә-1. Жоқ-0
ДҰРЫС ЖАУАП:111001
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Қабілеті жоғары оқушылар:
1-тапсырмада : Кем дегенде 3 бағанды толтырады. 2-тапсырмада:Жұптар 2 тақырыптың 1-ін таңдайды. Барлық оқушылар- кем дегенде 2 дәлел Көпшілік оқушылар- 4 дәлел Кейбір оқушылар - 6 дәлел келтіреді. Бекіту тапсырмасында оқушылар А,В,С деңгейлі тапсырмаларының бірін таңдап орындайды. Жоғары деңгейлі немесе тапсырмаларды ерте аяқтаған оқушыларға «Алтын адам туралы аңызды» оқуға ұсынуға болады. |
1-тапсырма: Жұптар әрқайсысы 2 сұрақтан құрастырып бір-біріне қояды. 2-тапсырма: Барлық оқушылар- кем дегенде 2 дәлел Көпшілік оқушылар- 4 дәлел Кейбір оқушылар - 6 дәлел келтіреді. 3-тапсырма: Қай жәдігерді сатып алушылар көп болса сол топ жеңіске жетеді. 4-тапсырма: кем дегенде 4 дұрыс сәйкестендіру Бекіту тапсырмаларын толық орындаулары қажет. Иә немесе Жоқ тапсырмасында кем дегенде 4 дұрыс жауап.
|
Жас ерекшеліктер ескерілген. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ. бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Алтын адам" кім болды?
"Алтын адам" кім болды?
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.2В Сақтар |
«Бітік мектеп-бөбекжай кешені» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Мухангалиева Гаухар Кабдыгалиевна |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Алтын адам» кім болды? |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
Барлығы: 5.2.3.1 қазақстандық ғалымдардың археологиялық жаңалықтарын біледі Көпшілігі: 5.2.2.4 «Алтын адам» жәдігерін өнер туындысы ретінде сипаттайды Кейбірі: 5.2.1.2 ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттайды |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дескрипторлары: |
1. Деректермен жұмыс жасап, археологтардың жаңалықтары туралы мәлімет жинап, кестені толтырады. 2.Есік қорғанын зерттеу туралы археологтан сұхбат алу үшін кем дегенде 2 сұрақ құрастырады. 3.Есік қорғанынан табылған адам неліктен «Алтын адам» деп аталды? сұрағына 2-6 дәлел келтіреді. Немесе Атажұртымыз – «Алтын адамдар» мекені» деген пікірмен келісесіз бе? сұрағына 2-6 дәлел келтіреді. 4. «Алтын адам» жәдігерінің кем дегенде 3-ін сипаттайды. 5. Сақтардың дүниетанымы туралы кем дегенде екі тұжырым жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сөз тіркестерімен жұмыс. Сөз тіркестерді қолданып, кем дегенде 5 сөйлемнен тұратын шағын оқиға құрастырады (жазылым дағдысы); Қажетті сөздер мен сөз тіркестері: көсем патша археология қорған оба/қорым «Алтын адам» «Аңдық стиль» «Дүниетаным» Есік қорғанынан табылған құнды жәдігерлер сақтардың тұрмыс тіршілігі туралы ...ақпарат береді. Берілген дерек бізге келесі мәліметтерді береді... Ең бастыжетістіктер... |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қазақстанның мәдениетін, Отанды, туған жерді сүюге баулу, ата - бабамызды құрметтеуге тәрбиелеу. Өз елінің тарихи құндылықтарын құрметтеуге үйрету. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану. Дүниежүзі тарихы. Өнер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, презентация арқылы оқушылардың шығармашылық түрде жұмыс жасауына мүмкіндік ашылып, пәнге қызығушылығы артады. Мүмкін болған жағдайда интернет желісі арқылы деректер, ақпараттар, суреттер табу. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Сақтар туралы жазбаша деректер туралы біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Қызығушылықты ояту кезеңі Қоңырау уақытында сынып оқушылары «Алтын адамның» баскиімі, камзолы, белбеу, тостағаны суреттері арқылы 4 топқа бөлінеді. Сонымен қатар тақтада осы суреттер жинағын қосып қою арқылы оқушылардың жаңа тақырыпқа қызығушылығы артады. (Б) СУРЕТТЕР ЖИНАҒЫМЕН ЖҰМЫС:
Болжамдарын негіздейді. Ықтимал жауаптар: Көпшілігі: Барлық заттар алтыннан жасалған. Алтын сапалы. құнды металл. Барлық заттар заттай деректерге жатады. Тәуелсіздік монументін жиі көреміз. Мұражай . Кейбірі: Мен Есік мұражайына бардым. Мен Алтын адамды көрдім. Ескерту: Мүмкіндік болса есік мемлекеттік тарихи-қорық мұражайы туралы https://www.youtube.com/watch?v=u97Mvq20qg8 ` бейнематериалды қосуға болады. (барлығы 3,25мин) (М) Оқушылар сабақтың тақырыбы, мақсаты және дескрипторлармен танысады. |
Қазақстан тарихы (көне заманнан бүгінге дейін). Бас ред. М.Х.Асылбеков, Қ.С.Алдажұманов, К.М.Байпақов Бес томдық. 1-том. – Алматы, 2010 ж. "Алтын адам" туралы мәлімет http://www.madenimura.kz/kk/culture-legacy/region/almaty_oblast/excavation/issyk Тарихи тағылым http://gazeta-ko.clan.su/news/tarikhi_taylym_azastanda_ansha_altyn_adam_bar/2009-10-01-154 Сақтар мәднениеті (бейнематериал) http://lms.nci.kz/history/view?f=17&id=5&lang=kaz Сақтар мадениеті (мәтін) http://e-history.kz/kz/scorm/course/147 К.А. Акишев «Курган Иссык, Искусство саков Казахстана». Москва, Искусство, 1978 ж. https://www.youtube.com/watch?v=u97Mvq20qg8 ` «Есік» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы https://www.youtube.com/watch?v=YA8jHY8oivc
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 60мин
|
Мағынаны тану кезеңі. (Ж) 1-тапсырма: Есік қорғанынан табылған «Алтын адамның» зерттелуі туралы жалпы ақпарат алу үшін оқушылар Деректермен жұмыс арқылы «Есік қорғанын қазу және зерттеу жұмыстары» туралы кесте толтырады. Бұл тапсырма арқылы оқушылар қазақстандық ғалымдардың археологиялық жаңалықтарын біледі 1-қосымша. 15-мин.
Саралау: Кем дегенде 3 бағанды толтырады. 1-тапсырманы бекіту: Жұптар әрқайсысы 2 сұрақтан құрастырып бір-біріне қояды.
ЖҰППЕН. 2-тапсырма. Мәтінмен жұмыс
2-қосымша.10мин. Ескерту: жұптар екі сұрақтың бірін таңдайды. САРАЛАУ: Бағалау критерийлері: Барлық оқушылар- кем дегенде 2 дәлел Көпшілік оқушылар- 4 дәлел Кейбір оқушылар - 6 дәлел келтіреді.
(Т)3-тапсырма. Жәдігер
сөйлейді. 3-қосымша.15-мин. Топтар өздерінің атауларына сәйкес жәдігерді сипаттайды немесе жарнамалайды. Соңында сынып алдында қорғайды. Бұл тапсырманы орындауда тапсырма мазмұны ның толық ашылуы, креативтілік және ұйымшылдық талаптарын ескеріңіз. Оқушылар қойылым, сурет, постер, слайдты көрсетілім, және т.б түрде жарнамаларын дайындаулары мүмкін. Топтар бір-біріне баға береді. Бұдан соң барлық сынып оқушыларынан қай жәдігерді сатып алатынын қол көтеру арқылы анықтаңыз. Қай жәдігерді сатып алушылар көп болса сол топ жеңіске жеткенін атап өтеді. (Ж)4-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. 4-қосымша.10-мин Зерттеу сұрақтары:
(Д) 4-тапсырманы бекіту: сәйкестендіріп, дұрыс жауапты көрсетеді:
А-Аңдық стиль дамыды. В-Заттарын бірге жерлеу. С-Жылқыны құрбандыққа шалды. D-Алтын киіммен жерленді. Е-биік қорғандар тұрғызды. Ғ-Алтын адам бас киімі. О-Патша билігі кеңістігі Ескерту: Дұрыс жауапты көрсетіп, оқушылар өз жауаптарын бағалайды:
(М) Осы слайд арқылы аңдық стиль , дүниетаным мәселелері бойынша қателіктерін анықтап, түсіндіру:
Ескерту: Мүмкіндік болса https://www.youtube.com/watch?v=YA8jHY8oivc«Алтын адам» бейнематериалындағы сақтардың дүниетанымын сипаттайтын үзіндісін қосуға болады.
(Д) Бекіту тапсырмаларының бірін таңдап орындаңыз. 5-қосымша . 10мин. A-тапсырмасы: Жалғастырыңыз.
1.Алтын адамды 1969 - 1970
жылдары... 3. Алтын адам ерекше ..........туындысы... 4. Алтын адам сақтардың дүниетанымын.... 5. Алтын адамда ......... стиль....... 6. Алтын адам қазіргі кезде..... В-тапсырмасы:Есік обасынан табылған маңызды үш заттың тізімін жасап, сипаттаңыз. 1-зат.......................................................................... 2-зат.......................................................................... 3-зат......................................................................... С-тапсырмасы: Академик Досмұхамед Кішібеков: “1969 жылы Алматы облысының Есік қаласына жақын жерден бұдан 2,5 мың жыл бұрын өмір сүрген “Алтын адам” табылды. Бұл, әлем ғалымдарының пікірінше, Египеттегі Тутанхамоннан кейінгі екінші үлкен ғылыми жетістікке жататын жаңалық еді” (“Егемен Қазақстан”31.10.07). Академиктің осы пікірімен келісесіз бе? Ия. Жоқ. 1-дәлел..................................................................... 2-дәлел..................................................................... 3-дәлел...................................................................... Ескерту : Бекіту тапсырмаларын ұсынуда саралау жүзеге асырылған. Яғни А,В,С тапсырмалары жеңілден күрделіге қарай жасалған. Оқушы өзінің деңгейіне сай таңдайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
(Д) Тақырыпты бекіту: Иә-1. Жоқ-0
ДҰРЫС ЖАУАП:111001
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Қабілеті жоғары оқушылар:
1-тапсырмада : Кем дегенде 3 бағанды толтырады. 2-тапсырмада:Жұптар 2 тақырыптың 1-ін таңдайды. Барлық оқушылар- кем дегенде 2 дәлел Көпшілік оқушылар- 4 дәлел Кейбір оқушылар - 6 дәлел келтіреді. Бекіту тапсырмасында оқушылар А,В,С деңгейлі тапсырмаларының бірін таңдап орындайды. Жоғары деңгейлі немесе тапсырмаларды ерте аяқтаған оқушыларға «Алтын адам туралы аңызды» оқуға ұсынуға болады. |
1-тапсырма: Жұптар әрқайсысы 2 сұрақтан құрастырып бір-біріне қояды. 2-тапсырма: Барлық оқушылар- кем дегенде 2 дәлел Көпшілік оқушылар- 4 дәлел Кейбір оқушылар - 6 дәлел келтіреді. 3-тапсырма: Қай жәдігерді сатып алушылар көп болса сол топ жеңіске жетеді. 4-тапсырма: кем дегенде 4 дұрыс сәйкестендіру Бекіту тапсырмаларын толық орындаулары қажет. Иә немесе Жоқ тапсырмасында кем дегенде 4 дұрыс жауап.
|
Жас ерекшеліктер ескерілген. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ. бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















