Пән: қазақ тілі | Мектеп: №2 Шұбарқұдық қазақ- орыс орта мектебі. |
Күні: 05.06.2017 | Мұғалімнің аты –жөні: Коптлеуова Кунсулу Сабитовна |
Сынып:5 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақ тақырыбы | Алтын сақа |
Осы сабақта қол жеткізі -летін оқу мақсаттары | (5.О1), (5Ж1).Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтауБерілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру |
Ойлау дағдылары-ның деңгейі | Білу және түсіну. Қолдану |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады:Мәтіндегі ақпаратты түсінедіБерілген мәтінге жоспар құрады |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Мәтіндегі негізгі ақпаратты түсінеді, анықтайдыБерілген мәтінге қарапайым жоспар құрады |
| Кейбір оқушылар орындай алады:Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді, анықтайдыМәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын жоспар қарапайым құрады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: |
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: жанр,қиял, әсірелеу,теңеу |
| Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Асық түрлері, ұшқыр қиял, қиял әлемі |
| Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Асық ойнау білесің бе?2.Асықтың қандай түрлерін білесің3. Сенде алтын асық болса не істер едің? |
| Ишара: Асық ойнау,шапалақ, |
Пәнаралықбайланыстар | Әдебиет,дене шынықтыру, |
Алдыңғы оқу | Бос уақыт. Шахмат |
|
|
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Алдыңғы оқу
Басы7 минут | «Ойын -білім»әдісі.Оқушылар ретпен санау. 1,2.1,2.Екі санын айтқандар алға шығады. СәлемдеседіБос уақытты қалай тиімді пайдалануға болады?Шахмат ойыны неге үйретеді?Бос уақытта тағы қандай ойындар ойнауға болады?Бой сергіту жаттығуын жүргізу.
Оқушылар асықпен ойналатын ойындар ойнайды.Ойыннан алған әсерін айту.Сұрақ:Асық ойыны неге үйретеді?ҚБ«Бас бармақ» арқылы бағалау
Топқа бөлу: Ітоп-Алшы,Тәйке ІІтоп-Бүк,Шүк | Асықтар,асық түрлерінің суреттеріYandex.ks /images сайты |
Ортасы
15минут
3 минут
10 мин |
Ертегі екі топқа бөліп беріледі.Бағалау критерийіМәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді, анықтайды.Тапсырма:Ертегіні оқып, ертегі желісін хикая картасына орналастыр.І-топ«Хикая картасы» әдісі бойынша ертегінің мән-жайын түсіндіру.
Тапсырма:Ертегіні оқып, ертегіні сурет арқылы түсіндіріңіз, ертегінің желісін анықтаңыз ІІ-топ «Ментальды карта » арқылы ертегітүсіндіредіДескриптор: Ертегіні оқып мазмұнын түсінеді -1Ертегі мазмұнын түсініп орналастыруға талпынады-2Мазмұнын түсініп, ертегі желісін картаға орналастырады -3
Сергіту сәті «Бес тас» ойыны
«Торлы диаграмма» Ертегіге жоспар құрыңыз.Жоспар жүйесін сақтаңыз.Деңгейлік тапсырма.Жоспардың құрылымын сақталуыЖоспардағы ой нақты болуыОйдың қорытындылауыБағалау критерийіЕртегідегі кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру
Дескриптор:Ертегіге жүйесіз жоспар құрады-1Ертегіге қарапайым жоспар құрады-2Кіріспе ,негізгі және қорытынды бөлімді жоспар құрады,ойын нақты көрсетеді-3 |
https://www.zharar.com
Графикалық органайзерлер түрлері |
Соңы
5 мин |
«Тамаша идеялар» әдісі бойынша әр оқушы « Сенде алтын асық болса не істер едің?» сұраққа өз идеяларын стикерлерге жазып жапсырадыҚалыптастырушы бағалау: « Бас бармақ» |
|
Бағалау
| Қорытынды бағалау10-12ұпай-55-10 ұпай-43-5 ұпай-3 |
|
Кері байланыс:2 минут
| «Сиқырлы асық»*Егер сабақ ұнаса және тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң, асықты жасыл түске боя;*Егер сен сабақта белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, асықты сары түске боя;*Егер сабақ барысынды тапсырмаларды орындау қиын болып, мұғалімнің көмегі қажет болса асықты қызыл түске боя; |
|
Рефлексия
|
| Денсаулық және қауіпсіздік,АКТ-мен байланыс,Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементтері) |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?Мақсатқа жету үшін дарынды оқушыларға әдіс-тәсілдер арқылы деңгейлік тапсырмалар бердім. Ойын арқылы білімді ұштастырдым. | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?Оқушы білімі қалыптастырушы бағалау және критералды бағалау арқылы жүзеге асады. | Ұлттық ойын түрін қолдану, озық технология түрлерін қолдану,сабақ барысында ойын тәртібін сақтау |