|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жұбанова Шұға Аатпкелқызы |
|||||
|
Күні: |
08.04.2024ж. |
|||||
|
Сынып: |
1 Д сынып |
32 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Диктант «Қайрат» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.3.1.сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды |
|||||
|
Құндылықтар |
-Білуге,жаңаны тануға құштар болу - Дұрыс қарым-қатынас орната білу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық әзірлік Психологиялық ахуал қалыптастыру Күлімдеп күн бүгін Қарады маған да. Күлімдеп күн бүгін Қарады саған да. Сәлем деймін достарға, Сәлем деймін ұстазға. Өткенді пысықтау «Сұрақ-менен,жауап-сенен»әдісі арқылы өткен сабақты қайталау -Сөз дегеніміз не? -Сөз неден құралады? -Қарсы мәндес сөздерді көрсет. -Жазылуы бірдей,мағынасы әр басқа сөзді тап. -Мағынасы жуық сөздерді көрсет |
Татулыққа, бір-бірін сыйлауға, жақсы сөздерін арнауға үйренеді. Өткенді пысықтайды Білімалушылар өтілген материалдарды еске түсіре отырып,сұрақтарға жауа береді Wordwall арқылы оқушылар жауап береді. |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
|
Суреттер Слайдтар |
||
|
Сабақтың ортасы |
Диктант жазу ережесін еске түсірейік -мұқият тыңдау, -дауыс ырғағына көңіл бөлу, -ешкімге кедергі жасамау, -түсінбеген сұрақ болса,дер кезінде сұрау, -грамматикалық тапсырманы толық орындау, -өз-өзін тексеру. Диктант Қайрат Қайрат-оқушы.Ол сабағын жақсы оқиды.Кітап,дәптерлерін ұқыпты ұстайды.Ол үнемі таза киінеді.Қайраттың достары көп.Ол достарымен доп ойнауды ұнатады.(22сөз) Грамматикалық тапсырма: Жақсы,ұқыпты,таза.көп сөздерінің қарсы мағыналы сыңарын тауып жаз. |
Диктант жазудағы ережесін еске түсіреді. Дескрипторы:-сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды - жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады |
Мұғалімнің бағалауы. |
Слайд Жұмыс дәптері,қалам |
||
|
Сабақтың соңы |
Сыңарын тап ойыны Семіз- Қараңғы- Сұйық- Жуас- Кері байланыс |
Оқушылар берілген сөздердің сыңарын табады
Кері байланыс жасайды |
Өзін-өзі бағалау «Бас бармақ» әдісі |
Қима қағаздар |
||
Бекітілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жұбанова Ш.А |
|||||
|
Күні: |
09.04.2024ж |
|||||
|
Сынып: |
1 Д сынып |
32 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№61 сабақ. Заттың атын білдіретін сөздер. Денсаулықты сақтайық |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру. 1.4.2.1* заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап береді. -заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану - жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап құндылығы: - Білуге, жаңаны тануға құштар болу; - Салауатты өмір салтын ұстану; - Дұрыс қарым-қатынас орната білу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Күлімдеп күн бүгін Қарады маған да. Күлімдеп күн бүгін Қарады саған да. Сәлем деймін достарға, Сәлем деймін ұстазға. Өткенді пысықтау 1.сөз дегеніміз не? Сөздер неден құралады 4.Ұзын сөзінің қарсы сөзін ата 5.Алыс сөзінің қарама-қарсы мағыналы сөзін тап. Тақырыпты ашу «Блиц-турнир» сұрағы. а) Тіс тазартатын құралдар (щетка, паста). ә) Ол судан қорқады, одан кір қорқады (сабын). |
Татулыққа, бір-бірін сыйлауға, жақсы сөздерін арнауға үйренеді. Спиннерді айналдырып, түскен сұраққа жауап береді |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! |
|
||
|
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут |
б) Денсаулыққа әсері мол сабақ (денешынықтыру сабағы). в) Жалқаудың досы (еріншектік, ұйқы). г) Адам өміріне ең қажет (ауа, су, жылу, жарық, тамақ). ғ) Тазалық кепілі (денсаулық). –Балалар, денсаулық дегенді қалай түсінесіңдер? Жаңа тақырып Фс тапсырмасы 1-жаттығу Оқушыларға мәтінді тізбектей оқытады. -Мәтін неліктен «Денсаулықты сақтайық» деп аталған? –Мәтінде не туралы айтылған? –Денсаулықты күту үшін не істеу керек? –Адам, ауа сөздеріне сұрақ қойыңдар. Олардың зат атауын білдіріп тұрғанына назар аудартады. Ереже дайын түрде берілмейді. Ережені шығаруға оқушыларды жетелейді. Балалардың ойын қорытындылайды. Ереже Заттың атын білдіретін сөздерге кім? кімдер? не? нелер? сұрақтары қойылады. ЕБҚ Сыныптағы заттардың атауын ата және оларға сұрақ қой Мысалы: парта-не?, оқушы-кім? ЕҚБ Зат атауы болатын сөздердің тізбегін жаса Мысалы: Парта,оқушы,дәптер,қалам,қоңырау,ойын Дәптермен жұмыс 2-жаттығу. Жұппен жұмыс. Жеке оқушыларға оқытады. Тыныс белгісіне назар аудартады.
3-жаттығу Допта жасырынған сөздерді тап. Сол сөздерді қатыстырып, сөйлем құра. Шымыр,спорт, күшті,күрес. Шынықсаң, шымыр боларсың. Спорт-денсаулық кепілі. Денсаулықты күткен күшті болар. Жығылған күреске тоймайды Ққымбат нәрсе не екен? – Денсаулық. Мұғалім: – Денің сау болғаның үшін қай дене мүшелеріне алғыс айтар едің? Кері байланыс |
Сұрақтарға жылдам жауап береді Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді Хормен ережені жаттайды Жаңа ұғымды игеруге тырысады Жеке жұмыс жасайды Ойын ережесі бойынша қимылдар жасайды Тапсырмалар ды орындайды Ең құнды дүниені атайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Сөздердің мағынасын түсінеді Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап береді. Сұрақтарға жауап береді Денсаулық ұғымын түсінеді Дескриптор: -заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану Дескриптор: Көркем жазу емлесін сақтап жазады Тыныс белгіерін дұрыс қояды Дескриптор: Допта жасырынған сөздерді табады Сол сөздерді қатыстырып, сөйлем құрайды Біздің деніміз сау. Бақыттымыз. Сол үшін үздіксіз қызмет атқарып тұрған дене мүшелерімізге алғыс айтамыз. «бас бармақ » әдісі |
Суреттер Шеңбер Оқулық
Суреттер Сынып бөлмесіндегі заттар Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер Суреттер Кері байланыс парағы |
||
Бекітілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жубанова Ш А |
|||||
|
Күні: |
10.04.2024ж. |
|||||
|
Сынып: |
1 Д сынып |
32 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№62 сабақ. Заттың атын білдіретін сөздер. Қолыңды жу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру. 1.4.2.1* заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап береді -заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолданады -жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап құндылығы: - Білуге, жаңаны тануға құштар болу; - Салауатты өмір салтын ұстану; - Дұрыс қарым-қатынас орната білу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Күлімдеп күн бүгін Қарады маған да. Күлімдеп күн бүгін Қарады саған да. Сәлем деймін достарға, Сәлем деймін ұстазға Ақиқат не жалған әдісі -Заттың атын білдіретін сөздерге кім?кімдер? Деген сұрақтар қойылады(А) -мысық сөзіне не?деген сұрақ қойылады (А) Жапырақтар сөзі кімдер? деген сұраққа жауап береді (Ж)
Жаңа тақырып Автор туралы мағлұмат Серікбол Хасан 1987 жылы Атырау облысы Құрманғазы ауданы Нұржау ауылында дүниеге келген. «Көбелек», «Кәусар» атты жеке жинақтары жарық көрген. |
Заттың атын білдіретін сөздер тақырыбы бойынша қойылатын сұрақтарға жауап береді Автормен танысады |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! Ауызша бағалау |
Интер белсенді тақта |
||
|
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
ФС тапсырмасы Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу. Өлеңнің мазмұнына байланысты жүргізілетін жұмыстар: .Мазмұнына байланысты сұрақтар қояды. –Өлең не туралы? –Сабынның қандай пайдасы бар? –Тазалықты үнемі сақтау үшін не істеу керек? –Заттың атын білдіретін сөздерді тап. ЕБҚ Өзің тазалықты қалай сақтайсың? Сол туралы айтып бер ЕҚБ Мына сөздермен сөйлем құра. Сабын, су, монша, тазалық, денсаулық Жазылым 2-жаттығу Жұмбақты айтады. Шешуін тапқызады. Жұмбақтың әр жолы бас әріппен жазылатынына және тыныс белгілеріне назар аудартады. Шешуін тапқан оқушыға кері байланыс береді. Жуған киім тазарып, Өзі қалды тым арып.
Жұмбақтың шешуі: сабын.
3-жаттығу Көркем жазу Жұптық жұмыс 4-жаттығу Сурет атауларының алғашқы әріптерінен сөз құрап айт тарақ, айна, зымыран, алма, лақ, ыдыс, қоян. Шығатын сөз: тазалық. ҚЖ: Саралау тапсырмасы 1-деңгей Сабын сөзіне дыбыстық талдау жаса 2-деңгей Тазалықты сақтау ережесін құра 3-деңгей «Тазалық – денсаулық кепілі» тақырыбына шағын әңгіме құра Кері байланыс Бес қадам әдісі |
Жауаптары арқылы сабақтың тақырыбын табады Тамшыларға жазылған сөздерді оқып, өз тобына қосады Жұмбақ шешеді Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Сөз құрайды Саралау тапсырмасын орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: -мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап береді Дескриптор:-заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолданады -жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады «Тазалық – денсаулық кепілі» тақырыбына шағын әңгіме құрайды |
Суреттер
Тамшы кеспелері Жұмбақтар жинағы Суреттер Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ана тілі
Ана тілі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жұбанова Шұға Аатпкелқызы |
|||||
|
Күні: |
08.04.2024ж. |
|||||
|
Сынып: |
1 Д сынып |
32 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Диктант «Қайрат» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.3.1.сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды |
|||||
|
Құндылықтар |
-Білуге,жаңаны тануға құштар болу - Дұрыс қарым-қатынас орната білу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық әзірлік Психологиялық ахуал қалыптастыру Күлімдеп күн бүгін Қарады маған да. Күлімдеп күн бүгін Қарады саған да. Сәлем деймін достарға, Сәлем деймін ұстазға. Өткенді пысықтау «Сұрақ-менен,жауап-сенен»әдісі арқылы өткен сабақты қайталау -Сөз дегеніміз не? -Сөз неден құралады? -Қарсы мәндес сөздерді көрсет. -Жазылуы бірдей,мағынасы әр басқа сөзді тап. -Мағынасы жуық сөздерді көрсет |
Татулыққа, бір-бірін сыйлауға, жақсы сөздерін арнауға үйренеді. Өткенді пысықтайды Білімалушылар өтілген материалдарды еске түсіре отырып,сұрақтарға жауа береді Wordwall арқылы оқушылар жауап береді. |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
|
Суреттер Слайдтар |
||
|
Сабақтың ортасы |
Диктант жазу ережесін еске түсірейік -мұқият тыңдау, -дауыс ырғағына көңіл бөлу, -ешкімге кедергі жасамау, -түсінбеген сұрақ болса,дер кезінде сұрау, -грамматикалық тапсырманы толық орындау, -өз-өзін тексеру. Диктант Қайрат Қайрат-оқушы.Ол сабағын жақсы оқиды.Кітап,дәптерлерін ұқыпты ұстайды.Ол үнемі таза киінеді.Қайраттың достары көп.Ол достарымен доп ойнауды ұнатады.(22сөз) Грамматикалық тапсырма: Жақсы,ұқыпты,таза.көп сөздерінің қарсы мағыналы сыңарын тауып жаз. |
Диктант жазудағы ережесін еске түсіреді. Дескрипторы:-сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды - жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады |
Мұғалімнің бағалауы. |
Слайд Жұмыс дәптері,қалам |
||
|
Сабақтың соңы |
Сыңарын тап ойыны Семіз- Қараңғы- Сұйық- Жуас- Кері байланыс |
Оқушылар берілген сөздердің сыңарын табады
Кері байланыс жасайды |
Өзін-өзі бағалау «Бас бармақ» әдісі |
Қима қағаздар |
||
Бекітілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жұбанова Ш.А |
|||||
|
Күні: |
09.04.2024ж |
|||||
|
Сынып: |
1 Д сынып |
32 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№61 сабақ. Заттың атын білдіретін сөздер. Денсаулықты сақтайық |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру. 1.4.2.1* заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап береді. -заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану - жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап құндылығы: - Білуге, жаңаны тануға құштар болу; - Салауатты өмір салтын ұстану; - Дұрыс қарым-қатынас орната білу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Күлімдеп күн бүгін Қарады маған да. Күлімдеп күн бүгін Қарады саған да. Сәлем деймін достарға, Сәлем деймін ұстазға. Өткенді пысықтау 1.сөз дегеніміз не? Сөздер неден құралады 4.Ұзын сөзінің қарсы сөзін ата 5.Алыс сөзінің қарама-қарсы мағыналы сөзін тап. Тақырыпты ашу «Блиц-турнир» сұрағы. а) Тіс тазартатын құралдар (щетка, паста). ә) Ол судан қорқады, одан кір қорқады (сабын). |
Татулыққа, бір-бірін сыйлауға, жақсы сөздерін арнауға үйренеді. Спиннерді айналдырып, түскен сұраққа жауап береді |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! |
|
||
|
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут |
б) Денсаулыққа әсері мол сабақ (денешынықтыру сабағы). в) Жалқаудың досы (еріншектік, ұйқы). г) Адам өміріне ең қажет (ауа, су, жылу, жарық, тамақ). ғ) Тазалық кепілі (денсаулық). –Балалар, денсаулық дегенді қалай түсінесіңдер? Жаңа тақырып Фс тапсырмасы 1-жаттығу Оқушыларға мәтінді тізбектей оқытады. -Мәтін неліктен «Денсаулықты сақтайық» деп аталған? –Мәтінде не туралы айтылған? –Денсаулықты күту үшін не істеу керек? –Адам, ауа сөздеріне сұрақ қойыңдар. Олардың зат атауын білдіріп тұрғанына назар аудартады. Ереже дайын түрде берілмейді. Ережені шығаруға оқушыларды жетелейді. Балалардың ойын қорытындылайды. Ереже Заттың атын білдіретін сөздерге кім? кімдер? не? нелер? сұрақтары қойылады. ЕБҚ Сыныптағы заттардың атауын ата және оларға сұрақ қой Мысалы: парта-не?, оқушы-кім? ЕҚБ Зат атауы болатын сөздердің тізбегін жаса Мысалы: Парта,оқушы,дәптер,қалам,қоңырау,ойын Дәптермен жұмыс 2-жаттығу. Жұппен жұмыс. Жеке оқушыларға оқытады. Тыныс белгісіне назар аудартады.
3-жаттығу Допта жасырынған сөздерді тап. Сол сөздерді қатыстырып, сөйлем құра. Шымыр,спорт, күшті,күрес. Шынықсаң, шымыр боларсың. Спорт-денсаулық кепілі. Денсаулықты күткен күшті болар. Жығылған күреске тоймайды Ққымбат нәрсе не екен? – Денсаулық. Мұғалім: – Денің сау болғаның үшін қай дене мүшелеріне алғыс айтар едің? Кері байланыс |
Сұрақтарға жылдам жауап береді Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді Хормен ережені жаттайды Жаңа ұғымды игеруге тырысады Жеке жұмыс жасайды Ойын ережесі бойынша қимылдар жасайды Тапсырмалар ды орындайды Ең құнды дүниені атайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Сөздердің мағынасын түсінеді Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап береді. Сұрақтарға жауап береді Денсаулық ұғымын түсінеді Дескриптор: -заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану Дескриптор: Көркем жазу емлесін сақтап жазады Тыныс белгіерін дұрыс қояды Дескриптор: Допта жасырынған сөздерді табады Сол сөздерді қатыстырып, сөйлем құрайды Біздің деніміз сау. Бақыттымыз. Сол үшін үздіксіз қызмет атқарып тұрған дене мүшелерімізге алғыс айтамыз. «бас бармақ » әдісі |
Суреттер Шеңбер Оқулық
Суреттер Сынып бөлмесіндегі заттар Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер Суреттер Кері байланыс парағы |
||
Бекітілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жубанова Ш А |
|||||
|
Күні: |
10.04.2024ж. |
|||||
|
Сынып: |
1 Д сынып |
32 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№62 сабақ. Заттың атын білдіретін сөздер. Қолыңды жу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру. 1.4.2.1* заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап береді -заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолданады -жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап құндылығы: - Білуге, жаңаны тануға құштар болу; - Салауатты өмір салтын ұстану; - Дұрыс қарым-қатынас орната білу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Күлімдеп күн бүгін Қарады маған да. Күлімдеп күн бүгін Қарады саған да. Сәлем деймін достарға, Сәлем деймін ұстазға Ақиқат не жалған әдісі -Заттың атын білдіретін сөздерге кім?кімдер? Деген сұрақтар қойылады(А) -мысық сөзіне не?деген сұрақ қойылады (А) Жапырақтар сөзі кімдер? деген сұраққа жауап береді (Ж)
Жаңа тақырып Автор туралы мағлұмат Серікбол Хасан 1987 жылы Атырау облысы Құрманғазы ауданы Нұржау ауылында дүниеге келген. «Көбелек», «Кәусар» атты жеке жинақтары жарық көрген. |
Заттың атын білдіретін сөздер тақырыбы бойынша қойылатын сұрақтарға жауап береді Автормен танысады |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! Ауызша бағалау |
Интер белсенді тақта |
||
|
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
ФС тапсырмасы Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу. Өлеңнің мазмұнына байланысты жүргізілетін жұмыстар: .Мазмұнына байланысты сұрақтар қояды. –Өлең не туралы? –Сабынның қандай пайдасы бар? –Тазалықты үнемі сақтау үшін не істеу керек? –Заттың атын білдіретін сөздерді тап. ЕБҚ Өзің тазалықты қалай сақтайсың? Сол туралы айтып бер ЕҚБ Мына сөздермен сөйлем құра. Сабын, су, монша, тазалық, денсаулық Жазылым 2-жаттығу Жұмбақты айтады. Шешуін тапқызады. Жұмбақтың әр жолы бас әріппен жазылатынына және тыныс белгілеріне назар аудартады. Шешуін тапқан оқушыға кері байланыс береді. Жуған киім тазарып, Өзі қалды тым арып.
Жұмбақтың шешуі: сабын.
3-жаттығу Көркем жазу Жұптық жұмыс 4-жаттығу Сурет атауларының алғашқы әріптерінен сөз құрап айт тарақ, айна, зымыран, алма, лақ, ыдыс, қоян. Шығатын сөз: тазалық. ҚЖ: Саралау тапсырмасы 1-деңгей Сабын сөзіне дыбыстық талдау жаса 2-деңгей Тазалықты сақтау ережесін құра 3-деңгей «Тазалық – денсаулық кепілі» тақырыбына шағын әңгіме құра Кері байланыс Бес қадам әдісі |
Жауаптары арқылы сабақтың тақырыбын табады Тамшыларға жазылған сөздерді оқып, өз тобына қосады Жұмбақ шешеді Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Сөз құрайды Саралау тапсырмасын орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: -мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап береді Дескриптор:-заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолданады -жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады «Тазалық – денсаулық кепілі» тақырыбына шағын әңгіме құрайды |
Суреттер
Тамшы кеспелері Жұмбақтар жинағы Суреттер Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз



















