|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||
|
Пәні: |
|
|
||||
|
Бөлім: |
|
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Буын/Туған жер |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.1.2.мәтін бөліктерін анықтап, жоспар құру; 1.2.9.1.дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін бөліктерін анықтап, жоспар құрады. Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, буын санын анықтайды |
|
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут 2 мин Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Рефлексия 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын тексереді; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алу; Алақанды ашайық Күннің нұрын салайық Мейірімділік шоғын алайық Жүрекке жылу сыйлайық Жылыған жылу шуақты Қонақтарға шашайық Ең алдымен сабағымызды бастамас бұрын өткен сабақты еске түсірейік. Қандай ақпаратты білгендеріңді тексеру үшін сендерге тапсырмалар алып келдім: «Сиқырлы қалам» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтаймыз Жарайсыңдар, балалар! Сабақтың тақырыбы: Буын/Туған жер Сабақтың мақсаты: Мәтін бөліктерін анықтап, жоспар құрады. Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, буын санын анықтайды Жаңа сабаққа кіріспе: ҰЖ. Жаңа тақырып Оқылым 1-жаттығу. Мәтінмен жұмыс. 1.Мұғалім мәтінді оқып береді. 2.Оқушылармен бірге мәтін бөліктерін анықтайды. 3.Сұрақтар қояды. –Дархан қайда барды? –Қалада қанша уақыт болды? «Попс формуласы» әдісі Менің ойымша............ Себебі........................... 2-жаттығу Дәптермен жұмыс «Мнмотехника» әдісі арқылы өлеңді оқып, көшіріп жаз Ұлы дала ұланымын, Күліп аққан бұлағымын. Самғайтұғын зеңгір көкке Мен елімнің қыранымын. Серік Ақсұңқарұлы Тек дауысты дыбыстар ғана буын құрайтынын ұғынады және сөзде қанша дауысты дыбыс болса, сонша буын болатыны туралы білімдері бекиді. СЕРГІТУ СӘТІ ҰЖ. «Сандықтағы гауһар» әдісі 3-жаттығу Буындардан сөз құрау Көк түспен жазылған буындардан бірнеше сөз құрауға болады. Мысалы: қайық, қала, қара, балық, бала, бата. Марат: «қайық», – деді. Сәуле: «қала», – деді. Жандос: «қара», – деді. Кестедегі үлгіге сәйкес бір, екі, үш буынды сөздер қатарын толықтырып жазады Сабақты қорытуға арналған «Әжемнің әңгімесі» ойыны арқылы сұрақтарға жауап береді Жарайсыңдар, балалар! Кері байланыс: «Білім шыңы» арқылы Үйге: 37-бет өлеңді жаттау |
Амандасады Өткен сабақтағы білетін білімдерін пысықтайды Сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мақсатымен танысады Мәтінмен жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Сергіту сәтін жасайды Буындардан сөз құрайды Сұрақтарға жауап береді Сабаққа кері байланыс береді |
Ынталандыру әдісі бойынша «Жарайсың!» Жарайсыңдар! Жарайсыңдар, керемет! Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді Мадақтау әдісі арқылы Дескриптор: Оқушылар мәтінді түсініп оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Жоспар бойынша мәтін бөліктерін анықтайды. ҚБ: «Ою» Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады Дескриптор: Сөзде қанша буын, неше дауысты және дауыссыз дыбыс бар екенін айтады Өткен ережелерді естеріне түсіреді. Көркем жазу емлесін сақтап жазады Сергіту жаттығуын жасайды Жарайсыңдар! Дескриптор: Буындардан сөз құрайды Мадақтау әдісін қолдану Дескриптор: Сөз құрап жазады Жарайсыңдар! Мадақтау әдісін қолдану |
Презентация оқулық Оқулық Суреттер Қима қағаздар Сандықтағы гауһар Білім шыңы |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ана тілі 24 сабақ
ана тілі 24 сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||
|
Пәні: |
|
|
||||
|
Бөлім: |
|
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Буын/Туған жер |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.1.2.мәтін бөліктерін анықтап, жоспар құру; 1.2.9.1.дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін бөліктерін анықтап, жоспар құрады. Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, буын санын анықтайды |
|
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут 2 мин Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Рефлексия 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын тексереді; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алу; Алақанды ашайық Күннің нұрын салайық Мейірімділік шоғын алайық Жүрекке жылу сыйлайық Жылыған жылу шуақты Қонақтарға шашайық Ең алдымен сабағымызды бастамас бұрын өткен сабақты еске түсірейік. Қандай ақпаратты білгендеріңді тексеру үшін сендерге тапсырмалар алып келдім: «Сиқырлы қалам» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтаймыз Жарайсыңдар, балалар! Сабақтың тақырыбы: Буын/Туған жер Сабақтың мақсаты: Мәтін бөліктерін анықтап, жоспар құрады. Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, буын санын анықтайды Жаңа сабаққа кіріспе: ҰЖ. Жаңа тақырып Оқылым 1-жаттығу. Мәтінмен жұмыс. 1.Мұғалім мәтінді оқып береді. 2.Оқушылармен бірге мәтін бөліктерін анықтайды. 3.Сұрақтар қояды. –Дархан қайда барды? –Қалада қанша уақыт болды? «Попс формуласы» әдісі Менің ойымша............ Себебі........................... 2-жаттығу Дәптермен жұмыс «Мнмотехника» әдісі арқылы өлеңді оқып, көшіріп жаз Ұлы дала ұланымын, Күліп аққан бұлағымын. Самғайтұғын зеңгір көкке Мен елімнің қыранымын. Серік Ақсұңқарұлы Тек дауысты дыбыстар ғана буын құрайтынын ұғынады және сөзде қанша дауысты дыбыс болса, сонша буын болатыны туралы білімдері бекиді. СЕРГІТУ СӘТІ ҰЖ. «Сандықтағы гауһар» әдісі 3-жаттығу Буындардан сөз құрау Көк түспен жазылған буындардан бірнеше сөз құрауға болады. Мысалы: қайық, қала, қара, балық, бала, бата. Марат: «қайық», – деді. Сәуле: «қала», – деді. Жандос: «қара», – деді. Кестедегі үлгіге сәйкес бір, екі, үш буынды сөздер қатарын толықтырып жазады Сабақты қорытуға арналған «Әжемнің әңгімесі» ойыны арқылы сұрақтарға жауап береді Жарайсыңдар, балалар! Кері байланыс: «Білім шыңы» арқылы Үйге: 37-бет өлеңді жаттау |
Амандасады Өткен сабақтағы білетін білімдерін пысықтайды Сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мақсатымен танысады Мәтінмен жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Сергіту сәтін жасайды Буындардан сөз құрайды Сұрақтарға жауап береді Сабаққа кері байланыс береді |
Ынталандыру әдісі бойынша «Жарайсың!» Жарайсыңдар! Жарайсыңдар, керемет! Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді Мадақтау әдісі арқылы Дескриптор: Оқушылар мәтінді түсініп оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Жоспар бойынша мәтін бөліктерін анықтайды. ҚБ: «Ою» Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады Дескриптор: Сөзде қанша буын, неше дауысты және дауыссыз дыбыс бар екенін айтады Өткен ережелерді естеріне түсіреді. Көркем жазу емлесін сақтап жазады Сергіту жаттығуын жасайды Жарайсыңдар! Дескриптор: Буындардан сөз құрайды Мадақтау әдісін қолдану Дескриптор: Сөз құрап жазады Жарайсыңдар! Мадақтау әдісін қолдану |
Презентация оқулық Оқулық Суреттер Қима қағаздар Сандықтағы гауһар Білім шыңы |
|
|
шағым қалдыра аласыз













