26-сабақ
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарманова К.А |
|||||
|
Күні: |
07.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: 1 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұсаукесер жыры. Тасымал |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.2 мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу; 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің қолдауымен өлеңде кім туралы айтылғанын анықтайды. Сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді біледі. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: Шығармашыл бала ойлы бала Апта дәйексөзі: Жасампаздық бәрімізге өнеге
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Психологиялық дайындық Арайлап бүгін атты күн, Шашып бізге шапағын. Тілейміз сізге ақ таңның Қуанышын, шаттығын. Қайырлы таң, қайырлы күн! Қуанышты күн бүгін. «Сиқырлы шаттық» шеңбері: – Алдарыңда сиқырлы дөңгелектер жатыр, оларды алып, артын аударып қараңдар. Одан бір-біріңмен қалай сәлемдесу керектігінің сиқырын көресіңдер. Егер күлкі бейнеленсе, онда бір-бірімізге күлімдей қарайық, алақан суреттелсе, қолымызды қысып амандасайық, жүрек бейнеленген болса, құшақтасайық, Күн бейнеленген болса, жақсы сөз айтып сәлемдесейік. |
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды. Таныстырылымда жазылған өлеңді хормен оқып, көңіл күйлерін көтереді. Ойынның шартына сай бір- бірімен амандасып, жақсы сөз айтып, көңілдерін көтереді. |
|
|
||
|
Ортасы |
Тұсау кесу деген сөзді естігендерің бар ма? Олай болса, мына бейнетаспаға назар аударайық, кәне, бәріміз бірге қарайық. (Бейнетаспаға көрініс түсірілген: киіз үйдің іші. Үйдің төрінде әже мен немересі отыр.) Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу. «Тұсаукесер жыры» өлеңін мұғалім мәнерлеп оқиды. Оқушыларға жеке оқытады. |
Өлеңді барлық оқушы дауыстап, тізбектей оқып шығады. Түсінбеген сөздерін |
ҚБ. «Бас бармақ» арқылы бағалайды. |
|
||
|
|
Сөздік жұмысын жүргізеді. Балақ сөзінің мағынасын түсіндіреді.
Өзіңнің тұсауыңды кім кескенін білесің бе? Дәптермен жұмыс Мұнда мұғалім т дыбысының сөздің басында, ортасында және сөз соңында келетінін айтады. 2-жаттығу ауызша орындалады. Сергіту сәті 3-жаттығу. Өлеңді көшіріп жаз. Жұмыс дәптеріндегі шығармашылық тапсырманы орындау.
|
мұғалімнен сұрайды. Сөздік жұмысы жүргізіледі. Көркем жазу Т Т Т Т Т Т Т Т т т т т т т т 2-жаттығуды ауызша орындай- ды. Екі қатарда берілген буындардан сөз құрап айтады. Мысалы: дала, қала, кітап, дәптер, қазақ. Сергіту жаттығуын жасайды. 3-жаттығуды жазбаша орындайды. Өлеңді көшіріп жазады. Қарамен берілген сөздердің қалай тасымалданатынын айтады. Шығармашылық тапсырма. Жұмбақ Кезікті бір жануар,
|
ҚБ. «Отшашу» арқылы бағалайды. |
Бейнетаспадағы көрініс https://youtu. be/tYRILY0zllY Сергіту сәті |
||
|
Соңы |
«Кім жылдам?» ойыны Мұғалім й, ң, у дыбыстарына байланысты сөздер айтады. Балалар сол сөздерді ауызша тасымалдайды. Мұнда оқушылардың жылдамдықтары шыңдалады. |
Жа-йық, қа-уырт, да-уылпаз, жа-уынгер, қа-йық, жа-ңа, ... |
|
|
||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Білім ағашы» арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды. |
Сабаққа, бір-бірінің іс- әрекетіне кері байланыс береді. Стикерлерге жазып, жапсырады. |
|
«Білім ағашы» |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ана тілі Тұсаукесер жыры. Тасымал
Ана тілі Тұсаукесер жыры. Тасымал
26-сабақ
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарманова К.А |
|||||
|
Күні: |
07.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: 1 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұсаукесер жыры. Тасымал |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.2 мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу; 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің қолдауымен өлеңде кім туралы айтылғанын анықтайды. Сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді біледі. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: Шығармашыл бала ойлы бала Апта дәйексөзі: Жасампаздық бәрімізге өнеге
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Психологиялық дайындық Арайлап бүгін атты күн, Шашып бізге шапағын. Тілейміз сізге ақ таңның Қуанышын, шаттығын. Қайырлы таң, қайырлы күн! Қуанышты күн бүгін. «Сиқырлы шаттық» шеңбері: – Алдарыңда сиқырлы дөңгелектер жатыр, оларды алып, артын аударып қараңдар. Одан бір-біріңмен қалай сәлемдесу керектігінің сиқырын көресіңдер. Егер күлкі бейнеленсе, онда бір-бірімізге күлімдей қарайық, алақан суреттелсе, қолымызды қысып амандасайық, жүрек бейнеленген болса, құшақтасайық, Күн бейнеленген болса, жақсы сөз айтып сәлемдесейік. |
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды. Таныстырылымда жазылған өлеңді хормен оқып, көңіл күйлерін көтереді. Ойынның шартына сай бір- бірімен амандасып, жақсы сөз айтып, көңілдерін көтереді. |
|
|
||
|
Ортасы |
Тұсау кесу деген сөзді естігендерің бар ма? Олай болса, мына бейнетаспаға назар аударайық, кәне, бәріміз бірге қарайық. (Бейнетаспаға көрініс түсірілген: киіз үйдің іші. Үйдің төрінде әже мен немересі отыр.) Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу. «Тұсаукесер жыры» өлеңін мұғалім мәнерлеп оқиды. Оқушыларға жеке оқытады. |
Өлеңді барлық оқушы дауыстап, тізбектей оқып шығады. Түсінбеген сөздерін |
ҚБ. «Бас бармақ» арқылы бағалайды. |
|
||
|
|
Сөздік жұмысын жүргізеді. Балақ сөзінің мағынасын түсіндіреді.
Өзіңнің тұсауыңды кім кескенін білесің бе? Дәптермен жұмыс Мұнда мұғалім т дыбысының сөздің басында, ортасында және сөз соңында келетінін айтады. 2-жаттығу ауызша орындалады. Сергіту сәті 3-жаттығу. Өлеңді көшіріп жаз. Жұмыс дәптеріндегі шығармашылық тапсырманы орындау.
|
мұғалімнен сұрайды. Сөздік жұмысы жүргізіледі. Көркем жазу Т Т Т Т Т Т Т Т т т т т т т т 2-жаттығуды ауызша орындай- ды. Екі қатарда берілген буындардан сөз құрап айтады. Мысалы: дала, қала, кітап, дәптер, қазақ. Сергіту жаттығуын жасайды. 3-жаттығуды жазбаша орындайды. Өлеңді көшіріп жазады. Қарамен берілген сөздердің қалай тасымалданатынын айтады. Шығармашылық тапсырма. Жұмбақ Кезікті бір жануар,
|
ҚБ. «Отшашу» арқылы бағалайды. |
Бейнетаспадағы көрініс https://youtu. be/tYRILY0zllY Сергіту сәті |
||
|
Соңы |
«Кім жылдам?» ойыны Мұғалім й, ң, у дыбыстарына байланысты сөздер айтады. Балалар сол сөздерді ауызша тасымалдайды. Мұнда оқушылардың жылдамдықтары шыңдалады. |
Жа-йық, қа-уырт, да-уылпаз, жа-уынгер, қа-йық, жа-ңа, ... |
|
|
||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Білім ағашы» арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды. |
Сабаққа, бір-бірінің іс- әрекетіне кері байланыс береді. Стикерлерге жазып, жапсырады. |
|
«Білім ағашы» |
||
шағым қалдыра аласыз













