Тексерілді:
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Ана тілің – арың бұл» |
|
|
Құндылық |
«Тәуелсіздік және Отаншылдық» |
|
|
Мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сәлемдесу. “Амандасу” тренингі Ұйымдастыру кезеңі
Эпиграф: Қазақ тілі өз тілім, ана тілім Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім Қастерлейді ұл-қызың мәңгі сені Қуанышым, бақытым, дара тілім дей отырып бүгінгі шеберлік сабағымызды бастаймыз «Дүниеде түрлі-түрлі байлық бар. Солардың таңдауын берсе мен тіл байлығын таңдар едім. Өйткені тіл байлығы – бәрінен де сенімді байлық. 1 тапсырма. Кім тапқыр әдісі бойынша мақал-мәтелдердің жалғасын табамыз.
Тілден асқан қасиет жоқ
Тілде тиек жоқ
Қасиеті сөзінде
Ана тілі ой өсіреді
«Ретін тап» әдісі бойынша берілген уақыт ішінде сөзжұмбақтың шешімін табамыз. Тіл – деген бізге өткен дәуірлерден қалған асыл мұра. Ол тіл атамыздың ақылынан, анамыздың сүтімен жаралған қазақтың өз тілі – қазақ үшін алтын бесік. Кубик-рубик» әдісі бойынша 1-2--3-4-5-6 дәрежелі сұрақтарға жауап береміз. «Пікірлер базары» әдісі бойынша берілген сөз тіркестерін пайдаланып, әңгіме құраймыз. «Құмсағат» әдісі бойынша «көңілді аударма» ойынын ойнаймыз. Сергіту сәті. Жел сога бастады. Жаңбыр жауа бастады Жаңбыр үдете бастады. Жаңбыр қатты жауып бұршақ жауып жатыр.Найзағай соқты. Жаңбыр қатты жауып жатыр.Жаңбыр үдете бастады.Жаңбыр бәсеңдеді. Күн ашылды. «Ойлау» әдісі бойынша «Жасырын есік ойынын ойнаймыз. «Пирамида» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береміз. Енді саясат есігіне кіріп шығайық. Тіл туралы заң қашан қабылданды? «Фортуна» әдісі бойынша мақал-мәтелді жалғастыр.
.Кері байланыс: Бүгінгі сабақта қандай жаңалық аштың? Осы тапсырмалардан қайсысы көбірек ұнады? Сабақ сенде қандай әсер қалдырды? Өз пікірің... Рефлексия. «Білім шыңы» әдісі. Өте жақсы түсіндім. Мен үшін қызықты болды Мен сабақты жақсы түсіндім Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек. |
Оқушылар орнынан тұрады Бүгінгі күн терезеден Бізге міне қарап тұр Сондай жақсы көңіл-күймен Басталады бұл сабақ
Мақал мәтелдерді жалғастырады Сөзжұмбақты шешеді Сұрақтарға жауап береді Әңгіме құрайды Сөздердің аудармасын табады Жұмбақтардың шешімін табады Сұрақтарға жауап береді Мақал-мәтелдерді жалғастырады |
Презентация Өлеңдер Өлеңдер Плакаттар Түрлі- түсті қарандаштар Слайд Слайд Слайд Слайд Слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ана тілің арың бұл
Ана тілің арың бұл
Тексерілді:
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Ана тілің – арың бұл» |
|
|
Құндылық |
«Тәуелсіздік және Отаншылдық» |
|
|
Мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сәлемдесу. “Амандасу” тренингі Ұйымдастыру кезеңі
Эпиграф: Қазақ тілі өз тілім, ана тілім Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім Қастерлейді ұл-қызың мәңгі сені Қуанышым, бақытым, дара тілім дей отырып бүгінгі шеберлік сабағымызды бастаймыз «Дүниеде түрлі-түрлі байлық бар. Солардың таңдауын берсе мен тіл байлығын таңдар едім. Өйткені тіл байлығы – бәрінен де сенімді байлық. 1 тапсырма. Кім тапқыр әдісі бойынша мақал-мәтелдердің жалғасын табамыз.
Тілден асқан қасиет жоқ
Тілде тиек жоқ
Қасиеті сөзінде
Ана тілі ой өсіреді
«Ретін тап» әдісі бойынша берілген уақыт ішінде сөзжұмбақтың шешімін табамыз. Тіл – деген бізге өткен дәуірлерден қалған асыл мұра. Ол тіл атамыздың ақылынан, анамыздың сүтімен жаралған қазақтың өз тілі – қазақ үшін алтын бесік. Кубик-рубик» әдісі бойынша 1-2--3-4-5-6 дәрежелі сұрақтарға жауап береміз. «Пікірлер базары» әдісі бойынша берілген сөз тіркестерін пайдаланып, әңгіме құраймыз. «Құмсағат» әдісі бойынша «көңілді аударма» ойынын ойнаймыз. Сергіту сәті. Жел сога бастады. Жаңбыр жауа бастады Жаңбыр үдете бастады. Жаңбыр қатты жауып бұршақ жауып жатыр.Найзағай соқты. Жаңбыр қатты жауып жатыр.Жаңбыр үдете бастады.Жаңбыр бәсеңдеді. Күн ашылды. «Ойлау» әдісі бойынша «Жасырын есік ойынын ойнаймыз. «Пирамида» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береміз. Енді саясат есігіне кіріп шығайық. Тіл туралы заң қашан қабылданды? «Фортуна» әдісі бойынша мақал-мәтелді жалғастыр.
.Кері байланыс: Бүгінгі сабақта қандай жаңалық аштың? Осы тапсырмалардан қайсысы көбірек ұнады? Сабақ сенде қандай әсер қалдырды? Өз пікірің... Рефлексия. «Білім шыңы» әдісі. Өте жақсы түсіндім. Мен үшін қызықты болды Мен сабақты жақсы түсіндім Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек. |
Оқушылар орнынан тұрады Бүгінгі күн терезеден Бізге міне қарап тұр Сондай жақсы көңіл-күймен Басталады бұл сабақ
Мақал мәтелдерді жалғастырады Сөзжұмбақты шешеді Сұрақтарға жауап береді Әңгіме құрайды Сөздердің аудармасын табады Жұмбақтардың шешімін табады Сұрақтарға жауап береді Мақал-мәтелдерді жалғастырады |
Презентация Өлеңдер Өлеңдер Плакаттар Түрлі- түсті қарандаштар Слайд Слайд Слайд Слайд Слайд |
шағым қалдыра аласыз













