Материалдар / Анасын сағынған бала
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Анасын сағынған бала

Материал туралы қысқаша түсінік
"Анасын сағынған бала" шығармасына арналған сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Сәуір 2024
153
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

«Отбасы құндылықтары»

Педагогтің А.Ә.Т.:

Хайрушева Мира Шайхуллиевна

Күні:

11.04.2023 ж.

Сынып:

5-сынып

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақ тақырыбы:

Т. Нұрмағанбетов « Анасын сағынған бала». Алданған арман

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

5.3.1.1 шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу

Сабақтың мақсаты:

  • Кейіпкерлерді талдай отырып, әдеби эссе жазады

  • ЕБҚ: Мұғалімнің қолдауы, жұбының қолдауы арқылы, арнайы тірек сөздер әдебби эссе жазады.

Сабақтың кезеңі / уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


2 мин







Сабақтың басы

8 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

«Шаттық шеңбері» әдісі

Дөңгеленіп тұрайық,

Керегені құрайық.

Уықтар боп иіліп,

Шаңыраққа киіліп,

Киіз үйді құрайық.

Үй тапсырмасын сұрау. Оқушылардың оқып келген үй тапсырмаларын сұраймын.

1-тапсырма Сыныптық жұмыс. «Зымыран сұрақтар» әдісі

1.Тынымбай Нұрмағанбетов қай жылы дүниеге келді?

1 Отбасы деген сөзді қалай түсінесің?

2 Ата-ана мен баланың арасындағы қарым –қатынас қандай болу керек?

4.Әңгімедегі кейіпкерлерді ата? Сержан, Балмағамбет,есмағамбет,Күміскүл

5.Сержанның досы кім?

6.Есмағанбет Сержанға қандай туысы болады?

7.Сержанға неше балмұздақ алып берді?

8.Қай атасын жақсы көреді?

9.Есмағанбет неге іштей састы?

10.Сержан қай атасын жақсы көреді? Аязбай

11.Сержанның анасы кім? Күміскүл

Амандасады, шаттық шеңберіне тұрады.










Сұрақтарға жауап береді





Қалыптастырушы бағалау:

Мадақтау. Жарайсыңдар,балалар !

Мұғалімнің кері байланысы



Сабақтың ортасы

25 мин











































Жұптық жұмыс. «Концептуалдық кесте» әдісі бойынша кестені толтыру.


Топ

Кейіпкер

Іс –әрекеті

Мінезі

1

Есмағамбет



2

Сержан



3

Күміскүл



4

Мейіркүл



5

Балмағамбет




2 -тапсырма.


3-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Сиқырлы айна» әдісі бойынша оқушылар бір-біріне қарап баланың арманын , Есмағамбеттің мейірімі, диалог, рөлге бөліп айтады т.б

1.Баланың арманы.

2.Есмағамбеттің мейірімі.

3.Есмағамбет пен Сержанның әжесінің арасындағы диалог.


4-тапсырма: Кейіпкерлердің бейнесін жинақтай келе, әдеби эссе жазу (эссе жазу қадамдары ұсынылады)

Кестені толтырады

















Шығарма идеясы мен тақырыбын анықтайды

















Бір-бірімен диалогке түседі







Әдеби эссе жазады

Қалыптастырушы бағалау: Сағат тілімен дәптерлерін ауыстырып , бір-бірінің жұмысын оқу, бағалау критерийлеріне сәйкес дескрипторларға сүйеніп, өзара бағалау.












Дескриптор арқылы
















Өзара бағалау








Дескриптор арқылы

Сабақтың соңы

3 мин.

«3Қ» әдісі арқылы кері байланыс орнатылады






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!