Талғар ауданы Ақдала ауылы №44 жалпы білім беретін орта мектеп КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Анасын сағынған бала
Анасын сағынған бала
Талғар ауданы Ақдала ауылы №44 жалпы білім беретін орта мектеп КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
|
Педагогтің аты-жөні |
Раис Гульнур Бауржановна |
||||||||||
|
Күні: |
03.04.2025 |
||||||||||
|
Сыныбы: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Бөлім: |
4-бөлім: Отбасы құндылықтары |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Анасын сағынған бала. Танысу |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.1.1.1 әдеби шығарманың
жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын
сипаттау; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын
сипаттайды; |
||||||||||
|
Сабақ ке-зеңі /Уақыт |
Педагогтің іс әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||
|
Сабақтың басы Өткен білімді еске түсіру 7 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 20 мин Рефлексия 3 мин Бағалау. Үйге тапсырма: |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. Үй тапсырмасын «Серпілген сауал» әдісі арқылы сұрау. Тынымбай Нұрмағамбетовтың өмірі мен шығармашылығын оқып, мазмұндайды. «Анасын сағынған бала» әңгімесімен танысу. Күн реті мен сабақ тақырыбын, мақсатын таныстыру. Дәптермен жұмыс Фабула — шығарманың негізгі оқиғасы, өзегі. Сюжет-өзара жалғасқан оқиғалардың тізбегі, біртұтас желісі. Автордың бейнесі — әдеби шығармадағы жазушының өз тұлғасының көріну қалпы. «Анасын сағынған бала» әңгімесінің 1,2,3 бөлімдерін тізбекпен оқу. Топтық тапсырма: 1-топ: Әңгіменің фабуласын анықтайды 2-топ: Әңгіменің сюжеттік дамуын сипаттайды 3-топ: Автор бейнесін анықтайды 4-топ: Рөлдік ойын көрсетеді. Жұптық тапсырма. «Саралау» әдісі.
«Алақан» әдісі арқылы кері байланыс жүргізу.
10 баллдық жүйе бойынша бағалау жүргізу.
«Анасын сағынған бала» әңгімесін оқиды. |
Дескриптор: -мазмұндайды
1 балл
Күн реті мен сабақ-тың тақырыбын жазады.
Десриптор: -жатқа айтады -дәптермен жұмыс жүргізеді
2 балл
Десриптор: -Мәнерлеп оқиды -Мазмұнын түсінеді -Оқиғалар желісін ретімен айтады -автор бейнесін анықтайды
4 балл
Дескриптор: -арман сөзіне анықтама береді -Сержанның арманын анықтайды -Шешу жолын іздейді 3 балл
Дескриптор: -мазмұндайды
|
«Фишка» әдісі арқылы 1-10 балл аралығын-да бағалай-мын
«Керемет», «Тамаша», «Жарайсың» «Өте жақсы» сөздерімен ынталанды-рып отыру.
|
Фишка
№1
№2
№3
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз













