|
Бөлім |
Отбасы құндылықтары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің А.Ә.Т. |
Хайрушева Мира шайхуллиевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
13.04.2023 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
5 «ә» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Т.Нұрмағанбетов «Анасын сағынған бала» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.3.1.1 – шығармадағы кейіпкерлерді өзіндік құндылығы тұрғысынана талдап, әдеби эссе жазу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Шығармадағы кейіпкерлерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап әдеби эссе жазады ЕБҚ: шығармадағы кейіпкерлерді өзіндік құндылығы тұрғысынан көмекші сұрақтар арқылы талдайды, алгоритмге сүйене отырып әдеби эссе жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың уақыты/кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 3 мин Сабақтың басы 7 мин |
Оқушылармен амандасып, Миға шабуыл «Иә, жоқ» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру.
|
Иә, жоқ әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқулық 5-сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма. Кейіпкерлерге сипаттама. Кестеге кейіпкерлердің іс-әрекетін жазып толтырыңыздар. Іс- әрекеттері арқылы образын ашып жазыңдар.
Тапсырманы орындауға қосымша көмекші сұрақтар: 1. Сержанның анасы қандай? 2. Баласын ұзақ мерзімге тастап кеткені дұрыс па? 3. Бала кімді қатты сағынды? 4. Есмағамбет қандай ? 5. Есмағамбет Сержанға қандай жақсылық жасағысы келді? 6. Балмағамбет атасы Сержанға мейірім көрсете ме? Тапсырманы әңгімені оқып отырып орында.
2-тапсырма. Оқулықтың 134- бетіндегі 4- тапсырма. Берілген үзінділерде кейіпкердің қандай көңіл күйі білінеді? (қобалжу мен қуану, баланың сағынышы, ішкі сырын ақтаруы, бар ықыласымен қызмет етуі және жақсы көруі). Кестені толтыр. Өз ойыңды нақты мысалмен келтір.
3-тапсырма. Оқу мақсатына сай әдеби эссе жазады.
Эссе жазудың алгоритмі:
Эссе тақырыбы: «Анадан асқан жан бар ма?» |
Кейіпкерлерге сипаттама жасайды, образын, іс әрекетін жазады
Кейіпкерлердің көңіл күйін анықтап, өз пікірлерін білдіреді
эссе жазады, кейін дәптерлерін алмастыра отырып, бір бірлерінің эссесін өзара бағалайды |
ЕБҚ оқушысына тапсырманы орындай мақсатында көмекші сұрақтар ұсынылады
|
Оқулық 5-сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «3 Қ әдісі» Мен үшін құнды ... Мен үшін қиын ... мен үшін қызық ... |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Анасын сағынған бала 2-сабақ
Анасын сағынған бала 2-сабақ
|
Бөлім |
Отбасы құндылықтары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің А.Ә.Т. |
Хайрушева Мира шайхуллиевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
13.04.2023 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
5 «ә» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Т.Нұрмағанбетов «Анасын сағынған бала» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.3.1.1 – шығармадағы кейіпкерлерді өзіндік құндылығы тұрғысынана талдап, әдеби эссе жазу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Шығармадағы кейіпкерлерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап әдеби эссе жазады ЕБҚ: шығармадағы кейіпкерлерді өзіндік құндылығы тұрғысынан көмекші сұрақтар арқылы талдайды, алгоритмге сүйене отырып әдеби эссе жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың уақыты/кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 3 мин Сабақтың басы 7 мин |
Оқушылармен амандасып, Миға шабуыл «Иә, жоқ» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру.
|
Иә, жоқ әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқулық 5-сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма. Кейіпкерлерге сипаттама. Кестеге кейіпкерлердің іс-әрекетін жазып толтырыңыздар. Іс- әрекеттері арқылы образын ашып жазыңдар.
Тапсырманы орындауға қосымша көмекші сұрақтар: 1. Сержанның анасы қандай? 2. Баласын ұзақ мерзімге тастап кеткені дұрыс па? 3. Бала кімді қатты сағынды? 4. Есмағамбет қандай ? 5. Есмағамбет Сержанға қандай жақсылық жасағысы келді? 6. Балмағамбет атасы Сержанға мейірім көрсете ме? Тапсырманы әңгімені оқып отырып орында.
2-тапсырма. Оқулықтың 134- бетіндегі 4- тапсырма. Берілген үзінділерде кейіпкердің қандай көңіл күйі білінеді? (қобалжу мен қуану, баланың сағынышы, ішкі сырын ақтаруы, бар ықыласымен қызмет етуі және жақсы көруі). Кестені толтыр. Өз ойыңды нақты мысалмен келтір.
3-тапсырма. Оқу мақсатына сай әдеби эссе жазады.
Эссе жазудың алгоритмі:
Эссе тақырыбы: «Анадан асқан жан бар ма?» |
Кейіпкерлерге сипаттама жасайды, образын, іс әрекетін жазады
Кейіпкерлердің көңіл күйін анықтап, өз пікірлерін білдіреді
эссе жазады, кейін дәптерлерін алмастыра отырып, бір бірлерінің эссесін өзара бағалайды |
ЕБҚ оқушысына тапсырманы орындай мақсатында көмекші сұрақтар ұсынылады
|
Оқулық 5-сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «3 Қ әдісі» Мен үшін құнды ... Мен үшін қиын ... мен үшін қызық ... |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













