«Тексерілді»
МДОЖЖО:_________Дүзелбаев А.
|
Мектеп: "Бейнеу ауданының әкімдігінің "Ә.Жанкелдин атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|
Пәні: Қазақ әдебиеті |
|||||||||
|
Күні: 9.04.2024ж. |
|
Пән мұғалімі: Анесова Алия Умирбековна |
|||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
|
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Бөлім: |
|
Отбасы құндылықтары |
|||||||||
|
`Сабақтың тақырыбы |
|
«Анасын сағынған бала» (Тынымбай Нұрмағанбетов) әңгімесі. Бақытты сәт /1,2/ |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
5.1.2.1.-әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. |
|||||||||
|
Сабақ Сабақтың мақсаты |
|
әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. |
|||||||||
|
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|||||||||
|
Жоспарлан-ған уақыт |
|
Жоспарланған жаттығулар |
|||||||||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Басталуы минут |
Амандасу,түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру |
Ширату жаттығуларын жасайды. |
|
Сұрақ-жауап |
|||||||
|
Ортасы |
«1 минут» әдісі. Оқушылар шеңбер құрап тұрады. Оқушылар өтілетін тақырып бойынша не білетінін 1 минут тоқтамай айтып шығуы керек.
ҚБ. «Бас бармақ»
Оқылым алды тапсырма Түрткі сұрақтары: • Бала неліктен ана туралы ән айтып отыр?
Мәтінмен танысу (1,2-бөлімдері ) Бөлімдерге ат қою Бөлім мазмұны бойынша сұрақтар қою: 1.Баланың көздерінде неліктен бұршақтай жас тамшылары пайда болды? 2.Есмағанбет неге іштей састы? 3.Бала неліткен еш себепсіз Есмағанбетті құшақтап,сықылықтай күлді? 4.Бала неліктен Есмағанбетке шын сырын айтты? 5.Сержан Аязбай атасын неліктен жақсы көреді? 6.Балмағанбет атасын ше? 7.Есмағанбет атасын дүкенге қарай бастап келе жатқан Сержан неліктен өте көңілді? 8.Дүкеннен қайтар кездегі көңіл күйін автор қалай сипаттайды? 9.Бала Есмағанбеттің өзіне берген уәдесін қалай нақтылып қайта бір сұрап қойды? 10.Сержан балмұздақты кіммен бөліскісі келді? Неліктен Сағынай досына бір бүйрегі бұрып тұрды? Тапсырма: бөлімдердің тақырыбы мен идеясын анықтау Мәтіннен диалогты табу |
Оқушылар өтілетін тақырып бойынша не білетінін 1 минут тоқтамай айтып шығады. Ойтүрткі сұрақтарына жауап береді,тақырыпты болжайды. Мәтін мазмұнымен танысады. Бөлімдерге ат қояды. Сұраққа жауап береді. Бөлімдердің тақырыбы мен идеясын анықтайды. Мәтіннен диалогты табады. |
Дескрипторы: -Өтілген тақырып бойынша не білеті-нін 1 минут тоқта-май айтып шығады. (2 ұпай) Дескрипторы: -Ойтүрткі сұрақта-рына жауап бере отырып, тақырыпты болжайды (2 ұпай) Дескрипторы: -Мәтін мазмұнымен танысады (1 ұпай) Дескрипторы: -Бөлімдерге ат қояды (2 ұпай) Дескрипторы: Бөлім мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді (1 ұпай) Дескрипторы: -Бөлімдердің тақы-рыбы мен идеясын анықтайды (1 ұпай) -Мәтіннен диалог-тарды табады (1 ұпай) |
«1 минут»әдісі Сұрқтар Оқулық,127-130-бет аралығы Оқулық Оқулық, 127-130-бет аралығы |
|||||||
|
Сабақтың аяғы Оқу тапсырмасы Рефлекция |
Рефлексия «Бес саусақ» |
Т Таратылған параққа өз әсерін жазып бөліседі. |
|
А4 қағазы, маркерлер |
|||||||
|
Үйге тапсырма: Т.Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала»1,2-бөлімдерінің мазмұны және оқиға желісі бойынша сурет салу. |
Үй тапсырмасына шығарманын мазмұнын оқып келеді,оқыған шығарма желісі бойынша сурет салу. |
|
Оқулық,127-130-бет аралағы |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Анасын сағынған бала» (Тынымбай Нұрмағанбетов) әңгімесі. Бақытты сәт /1,2/
«Анасын сағынған бала» (Тынымбай Нұрмағанбетов) әңгімесі. Бақытты сәт /1,2/
«Тексерілді»
МДОЖЖО:_________Дүзелбаев А.
|
Мектеп: "Бейнеу ауданының әкімдігінің "Ә.Жанкелдин атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|
Пәні: Қазақ әдебиеті |
|||||||||
|
Күні: 9.04.2024ж. |
|
Пән мұғалімі: Анесова Алия Умирбековна |
|||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
|
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Бөлім: |
|
Отбасы құндылықтары |
|||||||||
|
`Сабақтың тақырыбы |
|
«Анасын сағынған бала» (Тынымбай Нұрмағанбетов) әңгімесі. Бақытты сәт /1,2/ |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
5.1.2.1.-әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. |
|||||||||
|
Сабақ Сабақтың мақсаты |
|
әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. |
|||||||||
|
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|||||||||
|
Жоспарлан-ған уақыт |
|
Жоспарланған жаттығулар |
|||||||||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Басталуы минут |
Амандасу,түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру |
Ширату жаттығуларын жасайды. |
|
Сұрақ-жауап |
|||||||
|
Ортасы |
«1 минут» әдісі. Оқушылар шеңбер құрап тұрады. Оқушылар өтілетін тақырып бойынша не білетінін 1 минут тоқтамай айтып шығуы керек.
ҚБ. «Бас бармақ»
Оқылым алды тапсырма Түрткі сұрақтары: • Бала неліктен ана туралы ән айтып отыр?
Мәтінмен танысу (1,2-бөлімдері ) Бөлімдерге ат қою Бөлім мазмұны бойынша сұрақтар қою: 1.Баланың көздерінде неліктен бұршақтай жас тамшылары пайда болды? 2.Есмағанбет неге іштей састы? 3.Бала неліткен еш себепсіз Есмағанбетті құшақтап,сықылықтай күлді? 4.Бала неліктен Есмағанбетке шын сырын айтты? 5.Сержан Аязбай атасын неліктен жақсы көреді? 6.Балмағанбет атасын ше? 7.Есмағанбет атасын дүкенге қарай бастап келе жатқан Сержан неліктен өте көңілді? 8.Дүкеннен қайтар кездегі көңіл күйін автор қалай сипаттайды? 9.Бала Есмағанбеттің өзіне берген уәдесін қалай нақтылып қайта бір сұрап қойды? 10.Сержан балмұздақты кіммен бөліскісі келді? Неліктен Сағынай досына бір бүйрегі бұрып тұрды? Тапсырма: бөлімдердің тақырыбы мен идеясын анықтау Мәтіннен диалогты табу |
Оқушылар өтілетін тақырып бойынша не білетінін 1 минут тоқтамай айтып шығады. Ойтүрткі сұрақтарына жауап береді,тақырыпты болжайды. Мәтін мазмұнымен танысады. Бөлімдерге ат қояды. Сұраққа жауап береді. Бөлімдердің тақырыбы мен идеясын анықтайды. Мәтіннен диалогты табады. |
Дескрипторы: -Өтілген тақырып бойынша не білеті-нін 1 минут тоқта-май айтып шығады. (2 ұпай) Дескрипторы: -Ойтүрткі сұрақта-рына жауап бере отырып, тақырыпты болжайды (2 ұпай) Дескрипторы: -Мәтін мазмұнымен танысады (1 ұпай) Дескрипторы: -Бөлімдерге ат қояды (2 ұпай) Дескрипторы: Бөлім мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді (1 ұпай) Дескрипторы: -Бөлімдердің тақы-рыбы мен идеясын анықтайды (1 ұпай) -Мәтіннен диалог-тарды табады (1 ұпай) |
«1 минут»әдісі Сұрқтар Оқулық,127-130-бет аралығы Оқулық Оқулық, 127-130-бет аралығы |
|||||||
|
Сабақтың аяғы Оқу тапсырмасы Рефлекция |
Рефлексия «Бес саусақ» |
Т Таратылған параққа өз әсерін жазып бөліседі. |
|
А4 қағазы, маркерлер |
|||||||
|
Үйге тапсырма: Т.Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала»1,2-бөлімдерінің мазмұны және оқиға желісі бойынша сурет салу. |
Үй тапсырмасына шығарманын мазмұнын оқып келеді,оқыған шығарма желісі бойынша сурет салу. |
|
Оқулық,127-130-бет аралағы |
||||||||
шағым қалдыра аласыз













