Материалдар / Аңдар 1- сынып Қазақ тілі Т2
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Аңдар 1- сынып Қазақ тілі Т2

Материал туралы қысқаша түсінік
1.1.2.1. Күнделікті қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.1.4.1.Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну. Жаңа сөздерге үйрету Арыстан- лев - Керік – жираф Піл – слон - Түлкі – лиса Қасқыр – волк - Қоян – заяц Кірпі – ежик
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Мамыр 2023
147
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

4-БӨЛІМ: БІЗДІ ҚОРШАҒАН ӘЛЕМ 2-САБАҚ

Тақырыбы: Аңдар

Мектебі: «3 орта мектебі» КММ

Күні, айы: 5.12.

Мұғалімнің аты-жөні:

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.1. Күнделікті қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.1.4.1.Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну.

1.2.3.1.Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.

1.5.1.4. Мұғалімнің көмегімен сөйлеу барысында сілтеу есімдіктерін дұрыс қолдану.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Аңдарды атай алады, өзінің қандай сурет салатынын айта алады. 20-ға дейін санауды үйренеді.

Оқушылардың басым бөлігі:

Өзінің суреті бойынша ақпарат бере алады. Қандай аң салғанын, оның санын айта алады. Тақырып көлемінде өзара сұрақ-жауапқа қатыса алады.

Кейбір оқушылар:

Басқа да аң атауларын біледі, олардың атауларын өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

  1. (МК)Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.

..

Сәлеметсіңдер ме, балалар!
- Қалдарың қалай?
- Көңіл - күйлерің қалай?
- ...
Өте жақсы, балалар!

Енді осындай тамаша көңіл - күймен шаттық шеңберін құрайық:
Шеңберді біз құрайық,
Алақанды ашайық.
Күннің нұрын алайық,
Бір-бірімізге шашайық.
- Жарайсыңдар балалар, отыра қойыңдар!

  1. Сабақ тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.

(Интербелсенді тақтада оқушыларға арналған сабақ тақырыбы, оқу мақсаты жазылады.)

Сабақтың тақырыбы: Аңдар

Бүгінгі сабақтың мақсаттары:

  • Аңдардың атауларын білеміз

  • 20-ға дейін санай аламыз

  • Аңдардың аз, көбін айыра аламыз.



Шаттық шеңбер























презентация

Сабақтың ортасы

    1. минут
























































































СЕРГІТУ СӘТІ


  1. Блум таксономиясының деңгейлері бойынша тапсырмаларды орындау:


1-деңгей «Білу»

Дескрипторы:

  • үй жануарларының атауларын біледі


  • Балалар біз көңіл-күйіміздің әрқашан көтеріңкі болғанын қалаймыз.Көңілімізді ешқашан кірбің, бұлт шалмаса екен деп ойлаймыз. Аспандағы күніміз де әрқашан жарқырап тұрсын. Бірақ күніміздің бетін бұлт шалыпты. Күн көзінен бұлтты сейілту үшін мына бұлттардың артында үй жануарлардың атаулары берілген.Сол сұрақтарға жауап бере отырып күнімізге көмектесейік.


Бұлттардың артында жазылған сөздер:

Сиыр, түйе, ешкі, қой, жылқы, ит, мысық


(Қалыптастырушы бағалау)

  • Өте жақсы, балалар! Жарайсыңдар!Үй жануарлардың атауларын жақсы білеміз. Енді біздің күніміз жарқырап тұр, қараңдаршы!


2-деңгей «Түсіну»

Дескрипторы:

  • үй жануарларының пайдасы туралы түсінеді, үй жануарларын айта алады

(МК, Ұ) оқулықтағы 1-тапсырмада оқушылардың назары суретке аударылады, сурет бойынша оқушылар аң атауларымен танысады.

  • Балалар, үй жануарларына адам қамқор болады, оларды бағады. Үй жануарларын адам не үшін ұстайды? (ет, сүт, жүн т.б.) Ал орманда кездестін жануарларын біз аңдар дейміз.


Жаңа сөздерге үйрету

Арыстан- лев -

Керік – жираф

Піл – слон -

Түлкі – лиса

Қасқыр – волк -

Қоян – заяц

Кірпі – ежик

  1. Мұғалім дауыстап оқиды

  2. Мұғалім оқушыларды тізбектеп сұрайды, дұрыс айтуларын қадағалайды.

  3. Доппен ойын жүргізеді. Оқушыларға доп лақтырып, жаңа сөзді сұрайды.

  4. Сөздерді пайдалана отырып, сөз тіркестер, сөйлемдер құрастыру

3-деңгей «Қолдану

Дескрипторлары:

- сөйлесу үлгісі бойынша өз суреті туралы сөйлей алады

- тыңдаған сандарды дұрыс қайталайды

- сөз тіркестер, сөйлемдер құрастырады

(Ж) 2-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді. Берілген сөйлесу үлгісі бойынша өздерінің қандай сурет салатындары туралы сөйлеседі. Мысалы:

- Мен сурет саламын

- Сен не саласың?

- Мен қоян саламын.

- Сен неше қоян саласың?

-Мен екі қоян саламын.



(МК, Ұ) 3-тапсырмада оқушылар 10-ға дейінгі сандарды қайталайды және мұғалім 11-ден 20-ға дейін санауды үйретеді.

жұптық жұмыс

Оқушыларға цифрлар жазылған постер беремін, қасында сөздермен жазылған сандарды дұрыс орналастыруы керек


4-деңгей –«Талдау»

Дескрипторлары:

  • аңдардың суретін салады

  • тыңдаған тақпақтағы аңдарды санайды

(ОТ) оқушылар ақ қағазға тақпақта кездесетін аңдардың суретін салады (керік, піл, түлкі, кірпі) суреттегі андардың санын әр бала өзі шешеді. Содан кейін әр бала өзінің суретін көрсетіп тұрып тақпақты айтады. Ал оқушылар оның суретіндегі аңдарды санайды




5-деңгей «Жинақтау»

Дескрипторы:

  • дәптерлерде тапсырмаларды дұрыс орындайды


(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.


6-деңгей «Бағалау»

Дескрипторы:

  • аңдарды бір-бірімен салыстырады (үлкен/ кішкентай, аз/көп)



«Балықшы» ойын арқылы білімдерін бекіту. Суреттердегі балықтардың артында сұрақтар жаздым

1. Арыстан үлкен бе? (Иә, арыстан үлкен)

2. Қоян үлкен бе? (Жоқ, қоян кішкентай)

3. Кірпі кішкентай ма? (Иә, кірпі кішкентай)

4. Піл кішкентай ма? (Жоқ, піл үлкен)

5. 2 кірпі + 1 түлкі – неше аң болады?


  • Ал, балалар, ойын ойнауды ұнатасыңдар ма? Қазір біз қармақпен балық аулаймыз.













Күн, бұлттардың суреттері




















Оқулық









Аудиодиск

4.2.1
























Аудиодиск

4.2.2










Аудиодиск

4.2.3






Постер

Кеспе қағаздар

желім






188тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!