|
|
Қазақстан ресбуликасы және білім минстрлігі №10 жалпы білім беретін мектебі |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Таза, мінсіз асыл сөз |
||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Кульмагамбетова Гульжазира Сериккалиевна |
||||||||||||||
|
Күні: |
7-9 қазан |
||||||||||||||
|
Сынып: |
5 |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Аңыз әңгімелер және батырлар жыры |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау
|
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды.
|
||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және патриотизм: орындалатын тапсырмалар арқылы өскелең ұрпақты отанын құрметтеуге, патриоттыққа тәрбиелеу. Апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!» |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу, психологиялық ахуал орнату. Назарларын сабаққа аудару. Үй жұмысын сұрау. Жаңа сабақ. Аңыз әңгімелер-тарихта болған танымал адамдар туралы тарихи шындыққа негізделген көркем шығарма.
|
Назарларын сабаққа аударады Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Қолдау сөздері
1-10 балл |
Оқулық слайд
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Сұрақ-жауап.
2-тапсырма. Аңыз әңгімелер мен ертегілерді салыстырыңдар.
3-тапсырма. « Аңыз әңгімелер» тақырыбы бойынша тірек сызба құрып баяндаңдар.
Бекіту. «Синквейн» әдісін қолданып, «Аңыз» сөзіне қатысты бесжолды өлең құрастырыңдар. 1.Затесім 2. Сын есім 3. Етістік 4. 4 сөзден тұратын сөйлем 5. Синоним |
Сұрақтарға жауап береді
Аңыз әңгімелер мен ертегілерді салыстырады
« Аңыз әңгімелер» тақырыбы бойынша тірек сызба құрып баяндайды
«Синквейн» әдісін қолданып, «Аңыз» сөзіне қатысты бесжолды өлең құрастыр |
Дескриптор: 1. Мәтін мазмұнына сай дұрыс жауап береді. 2. Нақты дәлелдермен жауаптарын негіздейді. 3. Сұрақтағы түйінді ойды түсініп, толық жауап береді. Дескриптор: 1. Аңыз әңгіме мен ертегінің жанрлық ерекшелігін ажыратады. 2. Екі жанрдың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын дұрыс көрсетеді.
Дескриптор: 1. Аңыз әңгімелердің мазмұнын түсінеді, тірек сызбаға негізгі ақпараттарды енгізеді. 2. Сызба бойынша ауызша немесе жазбаша мазмұндап баяндайды. 3. Тарихи кейіпкерлер мен оқиғаларға байланысты нақты мысалдар келтіреді. Дескриптор: 1. «Аңыз» сөзіне қатысты мағынасы терең синквейн құрайды. 2. Тиісті сөз таптарын орынды қолданады. 3. Тақырыппен байланысты сөздік қорын қолдана біледі.
|
Слайд «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: Үйге: Өлең құрылысына талдау |
Кері байланыс береді |
Ауызша қолдау, мадақтау, бағалау |
Презентация |
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аңыз әнгімелер және батырлар жыры. қмж 5 сынып қазақ әдебиеті
Аңыз әнгімелер және батырлар жыры. қмж 5 сынып қазақ әдебиеті
|
|
Қазақстан ресбуликасы және білім минстрлігі №10 жалпы білім беретін мектебі |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Таза, мінсіз асыл сөз |
||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Кульмагамбетова Гульжазира Сериккалиевна |
||||||||||||||
|
Күні: |
7-9 қазан |
||||||||||||||
|
Сынып: |
5 |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Аңыз әңгімелер және батырлар жыры |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау
|
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды.
|
||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және патриотизм: орындалатын тапсырмалар арқылы өскелең ұрпақты отанын құрметтеуге, патриоттыққа тәрбиелеу. Апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!» |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу, психологиялық ахуал орнату. Назарларын сабаққа аудару. Үй жұмысын сұрау. Жаңа сабақ. Аңыз әңгімелер-тарихта болған танымал адамдар туралы тарихи шындыққа негізделген көркем шығарма.
|
Назарларын сабаққа аударады Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Қолдау сөздері
1-10 балл |
Оқулық слайд
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Сұрақ-жауап.
2-тапсырма. Аңыз әңгімелер мен ертегілерді салыстырыңдар.
3-тапсырма. « Аңыз әңгімелер» тақырыбы бойынша тірек сызба құрып баяндаңдар.
Бекіту. «Синквейн» әдісін қолданып, «Аңыз» сөзіне қатысты бесжолды өлең құрастырыңдар. 1.Затесім 2. Сын есім 3. Етістік 4. 4 сөзден тұратын сөйлем 5. Синоним |
Сұрақтарға жауап береді
Аңыз әңгімелер мен ертегілерді салыстырады
« Аңыз әңгімелер» тақырыбы бойынша тірек сызба құрып баяндайды
«Синквейн» әдісін қолданып, «Аңыз» сөзіне қатысты бесжолды өлең құрастыр |
Дескриптор: 1. Мәтін мазмұнына сай дұрыс жауап береді. 2. Нақты дәлелдермен жауаптарын негіздейді. 3. Сұрақтағы түйінді ойды түсініп, толық жауап береді. Дескриптор: 1. Аңыз әңгіме мен ертегінің жанрлық ерекшелігін ажыратады. 2. Екі жанрдың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын дұрыс көрсетеді.
Дескриптор: 1. Аңыз әңгімелердің мазмұнын түсінеді, тірек сызбаға негізгі ақпараттарды енгізеді. 2. Сызба бойынша ауызша немесе жазбаша мазмұндап баяндайды. 3. Тарихи кейіпкерлер мен оқиғаларға байланысты нақты мысалдар келтіреді. Дескриптор: 1. «Аңыз» сөзіне қатысты мағынасы терең синквейн құрайды. 2. Тиісті сөз таптарын орынды қолданады. 3. Тақырыппен байланысты сөздік қорын қолдана біледі.
|
Слайд «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: Үйге: Өлең құрылысына талдау |
Кері байланыс береді |
Ауызша қолдау, мадақтау, бағалау |
Презентация |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз















