Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Анимация мен ауысу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бөлім: |
Ұзақмерзімді жоспар тарауы: 4-бөлім. «Презентациялар» (ортақ тақырыбы: «Су – өмірдің қайнар көзі») |
||||
Сабақ тақырыбы: |
Анимация мен ауысу |
||||
Педагогтың аты- жөні |
Шыныбаева Нұржақұт Нұрланқызы |
||||
Күні: |
14.05.23 ж |
||||
Сынып: 3 Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Анимация мен ауысу |
||||
Оқу мақсаты: |
3.2.3.2 слайдтар арасында ауысуды қолдану; |
||||
Сабақ мақсаты: |
Слайдтар арасында ауысулар қолдануды үйренеді Әртүрлі анимациялық әсер мен дыбысты жүктеуді уйренеді. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: 2 мин. |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, оқушы назарын сабаққа аудару І. Қызығушылықты ояту: «Көңіл-күй сағаты » әдісі Топка біріктіру 1-топ: «Power» 2-топ «Point» |
Оқушылар көңіл-күйлерін қолдарындағы «Көңіл-күй сағатында» белгіленген смайликтер арқылы білдіреді.
Тақтада арнайы ұяшықтарға орналастырылған шеңберлер арқылы топтасады |
Жарайсыңдар! |
||
Үй тапсырмасы 5 мин |
«Рулетка» әдісі арқылы жұзеге асады. 1.Презентацияны құру үшін қандай батырмаларды басамыз? 2.Жаңа презентация слайдтарын безендіруге қандай команда орындаймыз? 3..Презентацияның көркемдігі тек түскеғана емес, онда қолданылған шрифтке де байланысты.Осы мақсатта Дизаин мәзірін дегі нені қолданамыз? 4.Призентация дегеніміз не ? 5.Ыстық пернелер дегеніміз не ? 6.Мәзірдің қызметін ата ? 7.Таңдап алынған тақырыптың фонын өзіміз 8.Презентацияны безендіру неліктен маңызды ? өзгерте аламыз . ОЛ үшін не қолданамыз? |
Таңдаған рулеткадағы сандарға сәйкес оқылған сұрақтарға жауап береді. Дескриптор:
|
«Бәйге» әдісі арқылы тақтада ілінген аттардың суретін жылжыта отырып бағалайды.
|
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе. «Миға шабуыл» әдісі. 3 мин |
Жаңа тақырыпты ашу. Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді
(1-сурет)
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырып өтеді. |
Оқушылар «Мен дайынмын» белгісін көтеру арқылы төмендегі сұрақтарға жауап береді.
|
«Бәйге» әдісі арқылы бағалайды |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 10 мин |
Мұғалім анимация мен ауысуды слайд арқылы түсіндіреді.
Дәптермен жұмыс: Ауысулар (переходы)- презентацияны кқрсету режимінде бір слайдтан екіншісін ауысу кезінде қолданылатын анимациялық әсерлер. Слайдты ауыстырудың 3 түрі бар. 1.Қарапайым 2. Күрделі 3. Өзгермелі мазмұн |
Оқушылар жаңа сабақты меңгереді, оқулықтағы мәтінге көз жүгірте отырып, мұғалім ұсынған жерлерді оқиды. Оқушылар жаңа сабаққа қатысты ережелерді дәптерге жазады. Дескриптор
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушылардың жазу жұмысын бақылай отырып «Смайликтер» әдісі арқылы бағалайды. |
Интерактивті тақта 3Д презентация Оқулық Жұмыс дәптерлері |
|
І тапсырма 5 мин |
Топтық жұмыс 1-тапсырма Критерий: Өздерің тұратын аймақтағы су көздерінің (өзен, көл ) бірін таңдап, параққа 3 слайдтан тұратын презентацияның схемасын ұсыныңдар. 1-парақта: Су көзі жайлы жалпы ақпарат. 2-парақта: Су туралы мақал немесе өлең жолдары, жұмбақтар. 3-парақта: Су көзінің суреті. Слайдтан слайдқа ауысу әсерінің түрі, көрсету уақыты, дыбыс таңдауы сияқты параметрлерді жоспарлаңдар. |
Дескриптор
слайдтан тұратын презентацияның схемасын ұсынады. |
«Смайликтер» әдісі арқылы бағалайды. |
Интерактивті тақта Оқулық Жұмыс дәптерлері |
|
ІІ тапсырма 3 мин |
Жұптық жұмыс 2-тапсырма Критерий: Время показа слайдов бөліміндегі командалардың атауын жазып, қызметін анықтаңдар |
Дескриптор
|
«Смайликтер» әдісі арқылы бағалайды. |
Интерактивті тақта Оқулық Жұмыс дәптерлері |
|
Сергіту сәті 2 мин |
Би жатығулары . |
Балалар видеодағы қимылдарды қайталайды. |
Интерактивті тақта |
||
ІІІ тапсырма 5 мин (Сабақты бекіту алдындағы тапсырма) |
Жеке жұмыс Критерий: «Wordwall» бағдарламасы арқылы сұрақтарға жауап беру. Мұғалім балалардан «Балмұздақ таяқшалары» әдісі арқылы сұрайды |
Дескриптор
|
«Бәйге» әдісі арқылы бағалайды |
Интерактивті тақта Қоржындағы балмұздақ таяқшалары |
|
Жаңа сабақты бекіту. 5 мин |
«Сұрақ – жауап» әдісі Слайдтар арасында ауысулар қолдануды үйрендік пе? Әртүрлі анимациялық әсер мен дыбысты жүктеуге нелерді қолданамыз? |
Оқушылар бұгінгі өткен тақырыпка байланысты қойылған сұрақтарға жауап беріп,сабақты қортындылайды |
Интерактивті тақта |
||
Кері байланыс 2 мин |
Кері байланыс «БББ» әдісі. НЕ білемін? Не білдім? Не білгім келеді? |
«БББ» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. |
Мұғалім оқушылардың «Бәйге» әдісі бойынша жеткен жетістіктерін атап өтеді |
|
|
Рефлексия 1 мин |
«Себет» әдісі арқылы
|
Балалар өздері таңдаған жемістерді себеттерге салады. |
|
|
|
Үй тапсырма 1 мин |
109 бет 3-тапсырма |
Критерий: Берілген сұрақтарға жауап беру. |
|
|
|
Білу керек |
Ауысулар (переходы)- презентацияны кқрсету режимінде бір слайдтан екіншісін ауысу кезінде қолданылатын анимациялық әсерлер. Слайдты ауыстырудың 3 түрі бар. 1.Қарапайым 2. Күрделі 3. Өзгермелі мазмұн |
|
|
|
Алматы облысы Талғар ауданы
«Мектеп жасына дейінгі орталығы бар №40 жалпы білім беретін орта мектебі» мемлекеттік коммуналдық мекемесі
«Б Е К І Т Е М І Н» «К Е Л І С Е М І Н »
Мектеп директоры: МД ОӘІЖ орынбасары:
___________Мухамадиева Ж.К. _________Диханбаева Ғ.Б.
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Анимация мен ауысу »
Информатика пәні мұғалімі: Шыныбаева Н.Ж.
Сынып: 3«Г»
2022-2023 оқу жылы