ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: |
Желі және қауіпсіздік |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы |
||||
|
Күні: |
27.10.2022ж |
||||
|
Сынып: |
7 сынып |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Антивирустық қауіпсіздік |
||||
|
Оқу мақсаты: |
7.4.2.1 компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғау |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Вирус жұққан компьютерлердің белгілерін ажыратады. Компьютерлік вирустарды жіктейді. Компьютерлік вирустан қорғану жолдарын ұсыну. |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығы қалыптасады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 5 минут Жаңа білім 5 минут 4 минут 5 минут |
Амандасу, сыныпты түгендеу Үй тапсырмасын тексеру (29 бет «Үй тапсырмасы») Алдың білімді еске түсіру үшін. Word wall бағдарламасы арқылы топтар ұяшықты таңдап «Миға шабуыл» сұрақтарына жауап береді. Үй тапсырмасы - Open the box (wordwall.net) Топқа бөлу «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу Сәйкес суреттер бойынша оқушылар , топ атына жинақталады. 1 топ – «Вирус қақпан» 2 топ –«Логикалық бомбалар» 3 топ- «Троян аттары» Мұғалім: оқушылар топ атаулары нені білдіреді? « Ортақ сөз » әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу Жаңа тақырыпты және оқу мақсаттарын оқушыларға айту Оқушылар бүгінгі сабақта біз бірлесіп, ізденіспен, біліммен мақсатқа жетеміз. Бейнеролик арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру Антивирустық қауіпсіздік және вирус қандай мамандықтарда қолданылады 1 тапсырма Learning apps қосымшасымен жұптық тапсырма беріледі. https://learningapps.org/view27014052 1топ https://learningapps.org/view27014373 2 топ https://learningapps.org/view27014700 3 топ
2 тапсырма Топтарға : «биологиялық және компьютерлік вирустардың ұқсатықтарымен айырмашылығын» тақырыпшасына класстер құрастыру ұсынылады
|
- Оқушылар амандасады - Кезекші оқушы қатысушылар санын айтады - Оқушылар топқа бөлінеді. топ атаулары - топ атының бойынша қойылғанын айтады. Бейнеролик немесе слайд арқылы жаңа тақырыпты түсінеді «Миға шабуыл» әдісіндегі сұрақтарға жауап береді 1 тапсырма Дескриптор : - Вирус жұққан компьютерлердің белгілерін ажыру. - Компьютерлік вирустарды жіктелуін түсіну. - Компьютерлік вирустан қорғану жолдарын анықтау 2 тапсырма Дескриптор: –вирус түрлерін анықтайды
|
«Жарайсың», «Жақсы», «керемет» мадақтау сөздерімен бағаланады Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды |
Презентация (1-2 слайдтар) |
|
|
Практикум 4 минут 5 минут |
3 Тапсырма. Практикалық жұмыс
Дескриптор: Компьютерлік вирустан қорғану жолдарын қолдану
Оқулықпен жұмыс 35 бет бағалау тапсырмалары |
Оқушылар қосымша арқылы «Жұптық » тапсырмасын орындайды Оқушылар:
|
Жұптар бір бірін бағалайды 10 баллдық жүйемен бағалау |
Презентация (10-12 слайдтар) |
|
|
Бекіту 3 минут |
Бекіту сұрақтары |
|
|
Презентация (13-17 слайдтар) |
|
|
Қорытынды 3 минут |
Сабақты қорытындылау, рефлексия Падлет тақтасы арқылы кері байланыс жасайды
Үй тапсырмасы 35 бет ойлануға берілген сұрақтар |
Сабақты қорытындылап, өз ойларын жазады |
|
Презентация (18 слайд) |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Антивирустық қауіпсіздік 7 сынып ашық сабақ
Антивирустық қауіпсіздік 7 сынып ашық сабақ
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: |
Желі және қауіпсіздік |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы |
||||
|
Күні: |
27.10.2022ж |
||||
|
Сынып: |
7 сынып |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Антивирустық қауіпсіздік |
||||
|
Оқу мақсаты: |
7.4.2.1 компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғау |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Вирус жұққан компьютерлердің белгілерін ажыратады. Компьютерлік вирустарды жіктейді. Компьютерлік вирустан қорғану жолдарын ұсыну. |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығы қалыптасады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 5 минут Жаңа білім 5 минут 4 минут 5 минут |
Амандасу, сыныпты түгендеу Үй тапсырмасын тексеру (29 бет «Үй тапсырмасы») Алдың білімді еске түсіру үшін. Word wall бағдарламасы арқылы топтар ұяшықты таңдап «Миға шабуыл» сұрақтарына жауап береді. Үй тапсырмасы - Open the box (wordwall.net) Топқа бөлу «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу Сәйкес суреттер бойынша оқушылар , топ атына жинақталады. 1 топ – «Вирус қақпан» 2 топ –«Логикалық бомбалар» 3 топ- «Троян аттары» Мұғалім: оқушылар топ атаулары нені білдіреді? « Ортақ сөз » әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу Жаңа тақырыпты және оқу мақсаттарын оқушыларға айту Оқушылар бүгінгі сабақта біз бірлесіп, ізденіспен, біліммен мақсатқа жетеміз. Бейнеролик арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру Антивирустық қауіпсіздік және вирус қандай мамандықтарда қолданылады 1 тапсырма Learning apps қосымшасымен жұптық тапсырма беріледі. https://learningapps.org/view27014052 1топ https://learningapps.org/view27014373 2 топ https://learningapps.org/view27014700 3 топ
2 тапсырма Топтарға : «биологиялық және компьютерлік вирустардың ұқсатықтарымен айырмашылығын» тақырыпшасына класстер құрастыру ұсынылады
|
- Оқушылар амандасады - Кезекші оқушы қатысушылар санын айтады - Оқушылар топқа бөлінеді. топ атаулары - топ атының бойынша қойылғанын айтады. Бейнеролик немесе слайд арқылы жаңа тақырыпты түсінеді «Миға шабуыл» әдісіндегі сұрақтарға жауап береді 1 тапсырма Дескриптор : - Вирус жұққан компьютерлердің белгілерін ажыру. - Компьютерлік вирустарды жіктелуін түсіну. - Компьютерлік вирустан қорғану жолдарын анықтау 2 тапсырма Дескриптор: –вирус түрлерін анықтайды
|
«Жарайсың», «Жақсы», «керемет» мадақтау сөздерімен бағаланады Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды |
Презентация (1-2 слайдтар) |
|
|
Практикум 4 минут 5 минут |
3 Тапсырма. Практикалық жұмыс
Дескриптор: Компьютерлік вирустан қорғану жолдарын қолдану
Оқулықпен жұмыс 35 бет бағалау тапсырмалары |
Оқушылар қосымша арқылы «Жұптық » тапсырмасын орындайды Оқушылар:
|
Жұптар бір бірін бағалайды 10 баллдық жүйемен бағалау |
Презентация (10-12 слайдтар) |
|
|
Бекіту 3 минут |
Бекіту сұрақтары |
|
|
Презентация (13-17 слайдтар) |
|
|
Қорытынды 3 минут |
Сабақты қорытындылау, рефлексия Падлет тақтасы арқылы кері байланыс жасайды
Үй тапсырмасы 35 бет ойлануға берілген сұрақтар |
Сабақты қорытындылап, өз ойларын жазады |
|
Презентация (18 слайд) |
|
шағым қалдыра аласыз





















