|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Е.СМАН |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 А |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№68 сабақ.Антоним,синоним, омоним туралы не білдім? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1* синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Омоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 22 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 13-жаттығу. Ребусты шеш. Шешуіндегі сөздің синонимін тап. Ребустың шешуі : алыс . Синоним: Алыс –жақын Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс.ФС тапсырмасы 14-жаттығу. Мәтінді түсініп оқы. Мәтінге ат қой. Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой және жауап бер. «Қарлы кесек» әдісі Ертай мен Алпамыс не істеді ? Кім жеңіске жетті ? Алпамыс неге ұялды ? Алпамыс қандай бала ? Мәтіннің аты –Намысқой бала ЕБҚ Мәтінді Алпамыстың көңіл күйіне салып оқы. ЕҚБ Мәтіндегі омоним сөздерді тақтаға жаз. Мағынасын түсіндір. ФС тапсырмасы 15-жаттығу Түс сөзінің әр мағынасына сөйлем құрап жаз. 1) Түс – заттың сипаты. 2) Түс – қимыл атауы. Түс – заттың сипатын жазады . Асыл түрлі түстерді жақсы ажыратады 2) Түс – қимыл атауын жазады Айша, суға түс. «Нейрожаттығу» әдісімен қимылдар жасайды 16-жаттығу. Сөздердің мағынасын түсіндір. Олардың әрқайсысына екі түрлі мағынаны білдіретіндей сөйлемдер құра. Бас, өкпе, ат, жүз. Үлгі: Аяқпен бас- Басыңды жылы ұста Таза ауа өкпеге ем- Досыңа өкпе артпа Бекзат-адам аты- Атшауып келеді Жүз-үш таңбалы сан- Суда малтып жүз.
Көркем жазу минуты 17-жаттығу. Көркем жазып, қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндір.
Үй тапсырмасы 18-жаттығу Ойлан, тап. Қарамен жазылған сөздің омонимін тап.
Кері байланыс
|
Амандасады.Жақсы тілектер айтады
Ребусты шешеді
Мәтінді оқып ат қояды Сұрақтар дайындайды
Жеке жұмыс жүргізеді
Сөйлем құрап жазады
Жаттығу жасайды
Сөйлем құрайды
Көркем жазады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Киіз үй әдісі
Дескриптор Ребусты шешеді-1б Шешуіндегі сөздің синонимін табады -1б
Дескриптор: Мәтінді оқып, ат қояды-1б Мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды- 1б
Мақтау, мадақтау арқылы бағалау.
Керемет!
Дескриптор : Заттың сипатын жазады (түс)-1б Қимыл атауын жазады (түс)-1б
Дескриптор: Бас, өкпе, ат, жүз.сөздеріне сөйлем құрайды-1б Омоним сөздерді ажырата алады-1б
Дескриптор: Көркем жазу емлесін асақтап жазады-1б Қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндіреді-1б
Дескриптор: Қарамен жазылған сөздің омонимін табады-1б
«Көңіл күй құмырасы» әдісі |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Антоним, синоним, омоним туралы не білдім?
Антоним, синоним, омоним туралы не білдім?
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Е.СМАН |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 А |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№68 сабақ.Антоним,синоним, омоним туралы не білдім? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1* синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Омоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 22 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 13-жаттығу. Ребусты шеш. Шешуіндегі сөздің синонимін тап. Ребустың шешуі : алыс . Синоним: Алыс –жақын Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс.ФС тапсырмасы 14-жаттығу. Мәтінді түсініп оқы. Мәтінге ат қой. Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой және жауап бер. «Қарлы кесек» әдісі Ертай мен Алпамыс не істеді ? Кім жеңіске жетті ? Алпамыс неге ұялды ? Алпамыс қандай бала ? Мәтіннің аты –Намысқой бала ЕБҚ Мәтінді Алпамыстың көңіл күйіне салып оқы. ЕҚБ Мәтіндегі омоним сөздерді тақтаға жаз. Мағынасын түсіндір. ФС тапсырмасы 15-жаттығу Түс сөзінің әр мағынасына сөйлем құрап жаз. 1) Түс – заттың сипаты. 2) Түс – қимыл атауы. Түс – заттың сипатын жазады . Асыл түрлі түстерді жақсы ажыратады 2) Түс – қимыл атауын жазады Айша, суға түс. «Нейрожаттығу» әдісімен қимылдар жасайды 16-жаттығу. Сөздердің мағынасын түсіндір. Олардың әрқайсысына екі түрлі мағынаны білдіретіндей сөйлемдер құра. Бас, өкпе, ат, жүз. Үлгі: Аяқпен бас- Басыңды жылы ұста Таза ауа өкпеге ем- Досыңа өкпе артпа Бекзат-адам аты- Атшауып келеді Жүз-үш таңбалы сан- Суда малтып жүз.
Көркем жазу минуты 17-жаттығу. Көркем жазып, қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндір.
Үй тапсырмасы 18-жаттығу Ойлан, тап. Қарамен жазылған сөздің омонимін тап.
Кері байланыс
|
Амандасады.Жақсы тілектер айтады
Ребусты шешеді
Мәтінді оқып ат қояды Сұрақтар дайындайды
Жеке жұмыс жүргізеді
Сөйлем құрап жазады
Жаттығу жасайды
Сөйлем құрайды
Көркем жазады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Киіз үй әдісі
Дескриптор Ребусты шешеді-1б Шешуіндегі сөздің синонимін табады -1б
Дескриптор: Мәтінді оқып, ат қояды-1б Мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды- 1б
Мақтау, мадақтау арқылы бағалау.
Керемет!
Дескриптор : Заттың сипатын жазады (түс)-1б Қимыл атауын жазады (түс)-1б
Дескриптор: Бас, өкпе, ат, жүз.сөздеріне сөйлем құрайды-1б Омоним сөздерді ажырата алады-1б
Дескриптор: Көркем жазу емлесін асақтап жазады-1б Қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндіреді-1б
Дескриптор: Қарамен жазылған сөздің омонимін табады-1б
«Көңіл күй құмырасы» әдісі |
|
||
шағым қалдыра аласыз

















