11- сыныпқа арналған “Алгебра және анализ бастамалары» пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
ҰМЖ бөлімі:Тарау - І Алғашқы функция және интеграл |
Мектебі: № 19 |
||||||
|
Күні 26. 09. 2017 |
Мұғалімнің аты-жөні:Исмагуллова мирамкуль Айтугановна |
||||||
|
Сынып 11 |
Қатысқандар -11 |
Қатыспағандар -0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Анықталған интеграл.Ньютон- Лейбниц формуласы. |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Анықталған интеграл ұғымымен танысады..Ньютон- Лейбниц формуласын есептер шығаруда қолданады. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлығы оқушылар: Анықталған интеграл ұғымын түсінеді.Ньютон Лейбниц формуласын А деігейлі тапсырмаларды орындауда қолданады. Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыптық А, В деңгейлі тапсырмаларды орындайды. Кейбір оқушылар: Тақырыптық С деңгейлі тапсырмаларды орындауға қадам жасайды. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
1 Ньютон Лейбниц формуласын біледі. 2 Тақырыптық А,В деңгейлі есептерді шығара алады; |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Топ ішінде өзара ынтымақтастықта жұмыс жасау мен пікірлерін құрметтеу. |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылардың математикалық терминдерді дұрыс айтуы мен анықтама ,теоремаларды жеткізе алуы,формулаларды оқи алуы дағдылары қалыптасады |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Геометрия 8 –сынып, тарихи шолу |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Қисықсызықты трапецияның ауданы. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт 40 минут |
Жоспарланған әрекеттер (Ж-жеке; Жт-жұптық; Т – топтық; Ұ – ұжымдық; |
Ресурстар |
|||||
|
Басталуы |
1 минут |
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу,сынып оқушыларын түгендеу,оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар аудару.) |
Топтық бағалау парақтары, смайликтер |
||||
|
2 минут |
(Ұ) «Шаттық шеңбері» тренингі арқылы сабақты жақсы көңіл күймен бастаймын. |
||||||
|
2 минут |
Оқушыларды «Ұқсастыққа сәйкес» аралас 3 топқа бөлу. «Синус», «Косинус», «Тангенс».Топ ережесін еске түсіремін. |
||||||
|
ортасы
|
15 минут |
(Т) ДЖИГСО әдісі арқылы топтарға тақырып бөлініп беріледі. Мақсаты :жаңа тақырыпты топта талқылау,келесі топтарға түсіндіру. 1-топ;Анықталған интеграл туралы 19 бет, Ньютон Лейбниц формуласы 20 бет 2-топ: Мысалдар 1,2 3-топ: Мысалдар 3,4 |
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалау |
||||
|
3 минут |
(Т) Тұжырымдамалық карта;Мақсаты :негізгіні сызбаға түсіру |
Кеспе қағаздар,маркерлер, бағдаршамдар арқылы бағалау |
|||||
|
2 минут |
«Қызыл гүлім» сергіту сәті .Музыка әуенімен қимыл қозғалыс |
|
|||||
|
10 минут |
(Жт) «Мен -саған, сен -маған» әдісі; Мақсаты :серіктестік арқылы А,В деңгейлі есептерді үйретеді. №31,32,33,35,36 |
Жеке жұмыс парағы.бағалау шкаласы |
|||||
|
|
3 минут |
(Т) «Автобустық аялдама» әдісі . Мақсаты:сүрақ,оған келесісі жауап жазу арқылы сағат тілімен тізбек құру арқылы бекіту |
Кеспе қағаздар |
||||
|
Аяқталуы |
2 минут |
(Ж) Рефлексия. ББҮ кестесін толтыру |
кесте |
||||
|
Саралау – сіз қандай тәсіл мен көбірек қолдау көрсет пексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Оқушылар «Ұқсастыққа сәйкес» аралас топта жұмыс жасайды.Тақырыптың бірінші сағаты болғандықтан деңгейлері әртүрлі оқушылар бір топта жұмыс жасау арқылы бір біріне қолдау көрсетеді. «ДЖИГСО» кезінде оқушының оқылым айтылым,тыңдалым дағдысы жақсы дамиды. Талқыланған мәлімет есте ұзақ сақталады. Топтық жұмыста оқушылар пікірлерін ашық ортаға салады,ортақ шешім қабылдауға үйренеді. Жұптық жұмыста оқушылар өздерін еркін ұстайды,білмегенін құрдастарынан сұрау олар үшін жеңілірек болады |
Бағалау – сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? 1. Топтық жұмыс «Екі тілек, бір ұсыныс»,«бағдаршам» және смайликтер арқылы бағаланады. 2.Жұптық жұмыста жұптар бірін бірі бағалау шкаласы арқылы бағалайды. 3. Кері байланыс (жазбаша) ББҮ кестесін толтырады. 4. Әр оқушының оқу мақсатына жеткендігін анықтау үшін жеке жұмыс парағы жинақталады. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау «Шаттық шеңбері» психологиялық тренингі. Сергіту сәтінд «Қызыл гүлім» |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Анықталған интеграл.Ньютон- Лейбниц формуласы
11- сыныпқа арналған “Алгебра және анализ бастамалары» пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
ҰМЖ бөлімі:Тарау - І Алғашқы функция және интеграл |
Мектебі: № 19 |
||||||
|
Күні 26. 09. 2017 |
Мұғалімнің аты-жөні:Исмагуллова мирамкуль Айтугановна |
||||||
|
Сынып 11 |
Қатысқандар -11 |
Қатыспағандар -0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Анықталған интеграл.Ньютон- Лейбниц формуласы. |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Анықталған интеграл ұғымымен танысады..Ньютон- Лейбниц формуласын есептер шығаруда қолданады. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлығы оқушылар: Анықталған интеграл ұғымын түсінеді.Ньютон Лейбниц формуласын А деігейлі тапсырмаларды орындауда қолданады. Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыптық А, В деңгейлі тапсырмаларды орындайды. Кейбір оқушылар: Тақырыптық С деңгейлі тапсырмаларды орындауға қадам жасайды. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
1 Ньютон Лейбниц формуласын біледі. 2 Тақырыптық А,В деңгейлі есептерді шығара алады; |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Топ ішінде өзара ынтымақтастықта жұмыс жасау мен пікірлерін құрметтеу. |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылардың математикалық терминдерді дұрыс айтуы мен анықтама ,теоремаларды жеткізе алуы,формулаларды оқи алуы дағдылары қалыптасады |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Геометрия 8 –сынып, тарихи шолу |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Қисықсызықты трапецияның ауданы. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт 40 минут |
Жоспарланған әрекеттер (Ж-жеке; Жт-жұптық; Т – топтық; Ұ – ұжымдық; |
Ресурстар |
|||||
|
Басталуы |
1 минут |
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу,сынып оқушыларын түгендеу,оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар аудару.) |
Топтық бағалау парақтары, смайликтер |
||||
|
2 минут |
(Ұ) «Шаттық шеңбері» тренингі арқылы сабақты жақсы көңіл күймен бастаймын. |
||||||
|
2 минут |
Оқушыларды «Ұқсастыққа сәйкес» аралас 3 топқа бөлу. «Синус», «Косинус», «Тангенс».Топ ережесін еске түсіремін. |
||||||
|
ортасы
|
15 минут |
(Т) ДЖИГСО әдісі арқылы топтарға тақырып бөлініп беріледі. Мақсаты :жаңа тақырыпты топта талқылау,келесі топтарға түсіндіру. 1-топ;Анықталған интеграл туралы 19 бет, Ньютон Лейбниц формуласы 20 бет 2-топ: Мысалдар 1,2 3-топ: Мысалдар 3,4 |
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалау |
||||
|
3 минут |
(Т) Тұжырымдамалық карта;Мақсаты :негізгіні сызбаға түсіру |
Кеспе қағаздар,маркерлер, бағдаршамдар арқылы бағалау |
|||||
|
2 минут |
«Қызыл гүлім» сергіту сәті .Музыка әуенімен қимыл қозғалыс |
|
|||||
|
10 минут |
(Жт) «Мен -саған, сен -маған» әдісі; Мақсаты :серіктестік арқылы А,В деңгейлі есептерді үйретеді. №31,32,33,35,36 |
Жеке жұмыс парағы.бағалау шкаласы |
|||||
|
|
3 минут |
(Т) «Автобустық аялдама» әдісі . Мақсаты:сүрақ,оған келесісі жауап жазу арқылы сағат тілімен тізбек құру арқылы бекіту |
Кеспе қағаздар |
||||
|
Аяқталуы |
2 минут |
(Ж) Рефлексия. ББҮ кестесін толтыру |
кесте |
||||
|
Саралау – сіз қандай тәсіл мен көбірек қолдау көрсет пексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Оқушылар «Ұқсастыққа сәйкес» аралас топта жұмыс жасайды.Тақырыптың бірінші сағаты болғандықтан деңгейлері әртүрлі оқушылар бір топта жұмыс жасау арқылы бір біріне қолдау көрсетеді. «ДЖИГСО» кезінде оқушының оқылым айтылым,тыңдалым дағдысы жақсы дамиды. Талқыланған мәлімет есте ұзақ сақталады. Топтық жұмыста оқушылар пікірлерін ашық ортаға салады,ортақ шешім қабылдауға үйренеді. Жұптық жұмыста оқушылар өздерін еркін ұстайды,білмегенін құрдастарынан сұрау олар үшін жеңілірек болады |
Бағалау – сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? 1. Топтық жұмыс «Екі тілек, бір ұсыныс»,«бағдаршам» және смайликтер арқылы бағаланады. 2.Жұптық жұмыста жұптар бірін бірі бағалау шкаласы арқылы бағалайды. 3. Кері байланыс (жазбаша) ББҮ кестесін толтырады. 4. Әр оқушының оқу мақсатына жеткендігін анықтау үшін жеке жұмыс парағы жинақталады. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау «Шаттық шеңбері» психологиялық тренингі. Сергіту сәтінд «Қызыл гүлім» |
|||||
шағым қалдыра аласыз


