Сабақтың
тақырыбы:
Ақ Орда
мемлекеті
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Байсакалова
А.И.
Күні: 30.01.2017.
|
СЫНЫП:
7
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Оқу
мақсаттары:
|
6.3.1.6 – картаны қолдану арқылы
XIII-XV ғасырлардағы мемлекеттердегі саяси үдерістерді
түсіндіру;
6.1.1.2 – XIII-XV
ғасырлардағы мемлекеттердің этноәлеуметтік
құрылымын анықтау
6.3.2.5 – тарихи оқиғалардың өзара
байланысын анықтап, Қазақстан аумағында XIII –
XV ғасырларда құрылған мемлекеттердің сыртқы
саясатын түсіндіру
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұрақтарға жауап береді.
Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі
мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс
берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша
мәліметтер мен дәлелдер келтіре
алады.
|
Бағалау
критерийі:
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Тілдік
құзіреттілік:
|
Ақ
Орда
Диалогқа арналған
сұрақтар.
|
Ресурстар
|
Оқулық,тақырыптық
карта, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар
және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, түсіндіру, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Орта ғасырлардағы
дүниежүзі тарихы, қазақ әдебиеті,
география
|
Алдыңғы
білім
|
Алтын Орда.Моңғол
шапқыншылығының салдарлары
|
Сабақтың
барысы:
|
Жоспарланған
уақыт
кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
-
Сәлемдесу. Оқушыларды
түгелдеу.
-
Тренинг. «Көңіл
күй»
-
Топқа
бөлу.
-
Ой
қозғау.
Бағалау.
«Бағдаршам»
|
1-топ:
Жошы
ұлысы
2-топ: Үгедей
ұлысы
3-топ: Шағатай
ұлысы
Тақырыптық
карта
|
Жаңа
білім
|
Білу және
түсіну
Зерттеу
сұрағы: Қазақ мемлекеттілігінің
қалыптасуындағы Ақ Орданың рөлі қандай
болды?
|
Бейнежазба.
Тақырыптық
карта.
|
Сабақтың
ортасы
|
Қолдану
1.Мәтінмен
жұмыс
2.Топтық
жұмыс. Тұжырымдамалық карта
құру.
Бағалау.
«Бағдаршам»
3.Жеке
жұмыс.
Оқулықтағы
тапсырмалар
Қалыптастырушы бағалау
тапсырмалары (дескриптор
беріледі)
Бағалау.
«Бағдаршам»
4.«Бізден сұрақ, сізден
жауап»
Форматтивті бағалау
ауызша мұғалімнің мадақтауы
|
Оқулық,
қабырғаға ілінген ватмандар,
түрлі-түсті маркерлер
«Ұлытау»
күй
|
Сергіту
сәті
|
Би
билеу
|
Аудио
жазба
|
Сабақтың
соңы
|
Кері
байланыс. «Білім
ағашы»
Сабақтан алған
әсерлерін стикерге жазып, ағашқа
жабыстырады.
|
Сурет
Рефлексиялық
шеңбер
|