
Халиева Гулсезим Тилеккабыловна
А.Құсайынов мектеп-бөбекжай кешенінің педагог-зерттеуші санатты
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Бекітемін_________ Қысқа мерзімді сабақ жоспары Қазақ әдебиеті
|
Бөлім: |
3-бөлім: Балалар мен үлкендер |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Халиева Гулсезим Тилеккабыловна |
|||||
|
Күні: |
04.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі. Ақ қасқыр мен Көксерек |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.1.шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыра алады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Жасампаздық және жаңашылдық» айына сай құндылықтарға баулу Дәйексөз: «Шығармашыл бала-ойлы бала» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 3 минут 5 минут 5 минут |
1.Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. 2.Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады Ленталар арқылы топтастыру: лентадағы әріптер арқылы топ атын құрастырады Үй тапсармасын тексеру 1-топ: Шығарманың композициялық құрылымы 2-топ:Қасқырлар туралы қызықты деректер 3-топ: Авторға хат жаз Өткен материалды пысықтау. «Мен білемін» әдісі арқылы шеңбердегі сұрақтарға жауап береді. 1.«Көксерек»повесі қашан және қайда жазылды? 2..«Көксерек»повесін жазуға кім себепші болды? 3..«Көксерек»повесінің дәрежесі әлем әдебиетінің қай шығармаларымен тең? 4. «Көксерек» фильмі қашан түсірілді? 5. «Көксерек» повесінің негізгі идеясы ? 6. Атын «Көксерек» деп кім қойды? 7.Құрмаш Көксеректі қалай тәрбиеледі? 8.Жұмаш деген кім? 9.Көксерек пен ауыл иттерінің арасы қалай болды? 10.Көксеректің мінезі қандай еді? 11.Көксерек қай кезден бастап далаға кетуін шығарды? 12.Көксерек даладан бірінші оралғанда әжесі не деді? 13Үш күн жоқ болып қайта оралғанда әжесі мен Құрмаш қалай қарсы алды? 14.Көксерек алғаш қашан ұлыды? 15..«Көксерек»повесінде кездесетін кейіпкерлерді ата Ленталар арқылы топтастыру: лентадағы әріптер арқылы топ атын құрастырады |
1.Мұғаліммен амандасады. Кезекші есеп береді. 2.Сабақ тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийілерімен танысады. Өткен материалды пысықтау. Оқушылар кезектесіп жауап береді.
|
Ауызша мадақтау Балл ретінде қасқырдың суреті бар стикерлер беріледі(үйір жинайды) 1.Үй тапсырмасын тексеру-2 балл 2. «Мен білемін» – 2 балл 3. «Мен білгім келеді...»- 2 балл 4.Топтық жұмыс -2 балл 5. «Мен білдім...»әдісі – 2 балл
|
Оқулық 7-сынып «Арман-ПВ» баспасы 2017жыл wordwall.net платформасы |
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут
10 минут |
1.Жаңа сабақ. 1-тапсырма «Мен білгім келеді...» буккросинг әдісі. Ақ қасқыр мен Көксерек кездескен сәттен айырылысқан сәтке дейін оқиды. Екеуі бірге бастан кешкен оқиғаларды дәптерге жазады. 2-тапсырма Топтық жұмыс «Табиғат» тобы- әңгімеден табиғат бейнесі суреттелген эпизодтарды табады «Адам» тобы- адам және олардың ойлары, сөздері бар эпизодтарды жазады «Қасқыр» тобы - қасқырлардың іс-әрекеттері бар эпизодтарлы табалы
«Мен білдім»тақталарды аудару арқылы бекіту тапсырмасы |
Шығарма эпизодтарын жазып,талдау жасайды. Өзіндік пікірін білдіреді. |
|
Оқулық 7-сынып «Арман-ПВ» баспасы 2017жыл wordwall.net платформасы |
||
|
2 мин |
Үйге: Талдау бөліміндегі 3-тапсырма Рефлексия «Classroom» онлайн тақтасындағы бағдаршаммен бүгінгі сабақтары туралы пікірлерін білдіреді |
Бағалау «Үйіріндегі» қасқырларды санаймыз. Үйге тапсырма алады. |
10 балдық жүйемен ҚБ қойылады. |
Classroom» онлайн тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақ қасқыр мен Көксерек
Ақ қасқыр мен Көксерек

Халиева Гулсезим Тилеккабыловна
А.Құсайынов мектеп-бөбекжай кешенінің педагог-зерттеуші санатты
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Бекітемін_________ Қысқа мерзімді сабақ жоспары Қазақ әдебиеті
|
Бөлім: |
3-бөлім: Балалар мен үлкендер |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Халиева Гулсезим Тилеккабыловна |
|||||
|
Күні: |
04.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі. Ақ қасқыр мен Көксерек |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.1.шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыра алады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Жасампаздық және жаңашылдық» айына сай құндылықтарға баулу Дәйексөз: «Шығармашыл бала-ойлы бала» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 3 минут 5 минут 5 минут |
1.Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. 2.Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады Ленталар арқылы топтастыру: лентадағы әріптер арқылы топ атын құрастырады Үй тапсармасын тексеру 1-топ: Шығарманың композициялық құрылымы 2-топ:Қасқырлар туралы қызықты деректер 3-топ: Авторға хат жаз Өткен материалды пысықтау. «Мен білемін» әдісі арқылы шеңбердегі сұрақтарға жауап береді. 1.«Көксерек»повесі қашан және қайда жазылды? 2..«Көксерек»повесін жазуға кім себепші болды? 3..«Көксерек»повесінің дәрежесі әлем әдебиетінің қай шығармаларымен тең? 4. «Көксерек» фильмі қашан түсірілді? 5. «Көксерек» повесінің негізгі идеясы ? 6. Атын «Көксерек» деп кім қойды? 7.Құрмаш Көксеректі қалай тәрбиеледі? 8.Жұмаш деген кім? 9.Көксерек пен ауыл иттерінің арасы қалай болды? 10.Көксеректің мінезі қандай еді? 11.Көксерек қай кезден бастап далаға кетуін шығарды? 12.Көксерек даладан бірінші оралғанда әжесі не деді? 13Үш күн жоқ болып қайта оралғанда әжесі мен Құрмаш қалай қарсы алды? 14.Көксерек алғаш қашан ұлыды? 15..«Көксерек»повесінде кездесетін кейіпкерлерді ата Ленталар арқылы топтастыру: лентадағы әріптер арқылы топ атын құрастырады |
1.Мұғаліммен амандасады. Кезекші есеп береді. 2.Сабақ тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийілерімен танысады. Өткен материалды пысықтау. Оқушылар кезектесіп жауап береді.
|
Ауызша мадақтау Балл ретінде қасқырдың суреті бар стикерлер беріледі(үйір жинайды) 1.Үй тапсырмасын тексеру-2 балл 2. «Мен білемін» – 2 балл 3. «Мен білгім келеді...»- 2 балл 4.Топтық жұмыс -2 балл 5. «Мен білдім...»әдісі – 2 балл
|
Оқулық 7-сынып «Арман-ПВ» баспасы 2017жыл wordwall.net платформасы |
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут
10 минут |
1.Жаңа сабақ. 1-тапсырма «Мен білгім келеді...» буккросинг әдісі. Ақ қасқыр мен Көксерек кездескен сәттен айырылысқан сәтке дейін оқиды. Екеуі бірге бастан кешкен оқиғаларды дәптерге жазады. 2-тапсырма Топтық жұмыс «Табиғат» тобы- әңгімеден табиғат бейнесі суреттелген эпизодтарды табады «Адам» тобы- адам және олардың ойлары, сөздері бар эпизодтарды жазады «Қасқыр» тобы - қасқырлардың іс-әрекеттері бар эпизодтарлы табалы
«Мен білдім»тақталарды аудару арқылы бекіту тапсырмасы |
Шығарма эпизодтарын жазып,талдау жасайды. Өзіндік пікірін білдіреді. |
|
Оқулық 7-сынып «Арман-ПВ» баспасы 2017жыл wordwall.net платформасы |
||
|
2 мин |
Үйге: Талдау бөліміндегі 3-тапсырма Рефлексия «Classroom» онлайн тақтасындағы бағдаршаммен бүгінгі сабақтары туралы пікірлерін білдіреді |
Бағалау «Үйіріндегі» қасқырларды санаймыз. Үйге тапсырма алады. |
10 балдық жүйемен ҚБ қойылады. |
Classroom» онлайн тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз













