|
Ақиқат – А Жалған - Ж Ақиқат – А Жалған – Ж 1. 2. Ақиқат – А Жалған – Ж Ақиқат – А Жалған – Ж Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлімі: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Күні: |
2025 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Алиева Хулькар Абдужамиловна |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.3. Жиындар мен олардың элементтерін диаграммада белгілеу, элементтердің жиынға жиындардың бірігуіне және қиылысуына тиістілігін анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Пікірлердің ақиқат не жалған екенін анықтау және оларды құру |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ- тың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ- тың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
|
||
|
Сабақ- тың ортасы ( 5 мин)
12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 6, 119- бет Берілген жиындардың бірігу және қиылысу нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін жаз. А - 6, 7, 8, 9 В – 8, 9, 20,30,40 А ∩ В = 6,7,8,9,20,30,40 А ∪ В = 8,9 «Ой қозғау» әдісі Пікірлерді оқы. Ақиқат па, әлде жалған ба? Жауап жаз Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Топтық жұмыс «Біз зерттеушіміз» әдісі 1 –топ Ақиқат пікірлерді тап. Ондықтар жиынын пайдаланып, бір ақиқат, бір жалған пікір құрастыр.
Жалған пікірлерді тап.
Сандар жиынына қара. Пікірлер ақиқат па әлде жалған ба? |
А және В жиындардың бірігу және қиылысу нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін жазады
Берілген пікірлердің ақиқат, жалғанын анықтайды.
|
Дескриптор:
Мадақтау
Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор:
-ондықтар жиынын пайдаланып, бір ақиқат, бір жалған пікір құрастырады(1б) Дескриптор: -жалған пікірлерді анықтайды(1б) -себебін түсіндіреді(1б) Дескриптор: -ақиқат пікірлерді анықтайды(1б |
Таратпа қаламсап
Таратпа А3 маркер |
|
|
|
|
|
-жалған пікірлерді анықтайды(1б) |
|
|
7 мин |
2 – тапсырма Жеке жұмыс
« А Ж |
|
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -ақиқат пікірлерді анықтайды(1б -жалған пікірлерді анықтайды(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
Сергіту сәті 2 минут |
ЕББҚ Ж Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары 1. Тапсырма орындау барысында не білдің? «Көңіл күй» Бейнекөрініс ұсынылады |
Сұраққа жауап береді Балалар жаттығу жасайды |
Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
|
|
Сабақ-тың соңы 10 мин |
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Есепті шығар.
А
Ш 38 – 10 = 28 Ж: Арша ағашының биіктігі қарағай ағашының биіктігінен 28 метрге кем ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары
|
Сұраққа жауап береді |
«Комментарий»арқылы Дескриптор: -есептің шартын жазады(1б) -сұрағын анықтайды(1б) -шешу амал таңбасын таңдап, өрнек құрастырады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №6, 121 бет Дәптер Қаламсап |
|
Рефлек- сия |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) |
Бүгінгі сабақтан |
«Комментарий» |
«Баскетбо |
|
|
Бүгінгі сабақты толық |
алған білімдерін |
арқылы |
л» |
|
7 мин |
түсіндім (9,10 доп) |
жинаған білім |
|
тақтасы |
|
|
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым |
зарядтарының саны |
|
Балалар |
|
|
бар(7,8 доп) |
арқылы анықтайды. |
|
дың |
|
|
Бүгінгі сабақты түсінбедім |
|
|
аттары |
|
|
(5,6 доп) |
|
|
жазылған |
|
|
Үйге тапсырма |
|
|
ұяшықтар |
|
|
.№8, 121 бет |
|
|
доптар таратпасы |
-
-
-
Пікрлер
Ақиқат (V)
Жалған (V)
40 саны 50 санынан кем
600 саны 500 санының алдында болады
3 саны 4 санынан кейін тұрады
7 саны 6 мен 8 сандарының арасында тұрады
-
-




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақиқат және жалған пікірлер
Ақиқат және жалған пікірлер
|
Ақиқат – А Жалған - Ж Ақиқат – А Жалған – Ж 1. 2. Ақиқат – А Жалған – Ж Ақиқат – А Жалған – Ж Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлімі: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Күні: |
2025 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Алиева Хулькар Абдужамиловна |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.3. Жиындар мен олардың элементтерін диаграммада белгілеу, элементтердің жиынға жиындардың бірігуіне және қиылысуына тиістілігін анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Пікірлердің ақиқат не жалған екенін анықтау және оларды құру |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ- тың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ- тың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
|
||
|
Сабақ- тың ортасы ( 5 мин)
12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 6, 119- бет Берілген жиындардың бірігу және қиылысу нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін жаз. А - 6, 7, 8, 9 В – 8, 9, 20,30,40 А ∩ В = 6,7,8,9,20,30,40 А ∪ В = 8,9 «Ой қозғау» әдісі Пікірлерді оқы. Ақиқат па, әлде жалған ба? Жауап жаз Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Топтық жұмыс «Біз зерттеушіміз» әдісі 1 –топ Ақиқат пікірлерді тап. Ондықтар жиынын пайдаланып, бір ақиқат, бір жалған пікір құрастыр.
Жалған пікірлерді тап.
Сандар жиынына қара. Пікірлер ақиқат па әлде жалған ба? |
А және В жиындардың бірігу және қиылысу нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін жазады
Берілген пікірлердің ақиқат, жалғанын анықтайды.
|
Дескриптор:
Мадақтау
Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор:
-ондықтар жиынын пайдаланып, бір ақиқат, бір жалған пікір құрастырады(1б) Дескриптор: -жалған пікірлерді анықтайды(1б) -себебін түсіндіреді(1б) Дескриптор: -ақиқат пікірлерді анықтайды(1б |
Таратпа қаламсап
Таратпа А3 маркер |
|
|
|
|
|
-жалған пікірлерді анықтайды(1б) |
|
|
7 мин |
2 – тапсырма Жеке жұмыс
« А Ж |
|
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -ақиқат пікірлерді анықтайды(1б -жалған пікірлерді анықтайды(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
Сергіту сәті 2 минут |
ЕББҚ Ж Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары 1. Тапсырма орындау барысында не білдің? «Көңіл күй» Бейнекөрініс ұсынылады |
Сұраққа жауап береді Балалар жаттығу жасайды |
Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
|
|
Сабақ-тың соңы 10 мин |
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Есепті шығар.
А
Ш 38 – 10 = 28 Ж: Арша ағашының биіктігі қарағай ағашының биіктігінен 28 метрге кем ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары
|
Сұраққа жауап береді |
«Комментарий»арқылы Дескриптор: -есептің шартын жазады(1б) -сұрағын анықтайды(1б) -шешу амал таңбасын таңдап, өрнек құрастырады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №6, 121 бет Дәптер Қаламсап |
|
Рефлек- сия |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) |
Бүгінгі сабақтан |
«Комментарий» |
«Баскетбо |
|
|
Бүгінгі сабақты толық |
алған білімдерін |
арқылы |
л» |
|
7 мин |
түсіндім (9,10 доп) |
жинаған білім |
|
тақтасы |
|
|
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым |
зарядтарының саны |
|
Балалар |
|
|
бар(7,8 доп) |
арқылы анықтайды. |
|
дың |
|
|
Бүгінгі сабақты түсінбедім |
|
|
аттары |
|
|
(5,6 доп) |
|
|
жазылған |
|
|
Үйге тапсырма |
|
|
ұяшықтар |
|
|
.№8, 121 бет |
|
|
доптар таратпасы |
-
-
-
Пікрлер
Ақиқат (V)
Жалған (V)
40 саны 50 санынан кем
600 саны 500 санының алдында болады
3 саны 4 санынан кейін тұрады
7 саны 6 мен 8 сандарының арасында тұрады
-
-




шағым қалдыра аласыз
Біліміңді қолдан»
әдісі Пікірлердің ақиқат не жалған екенін белгіле.












