САБАҚ: Информатика
|
МЕКТЕП: №11
о/м
|
КҮНІ: 09.10.2023
ж.
|
МҰҒАЛІМНІҢ
ЕСІМІ: Асанова
Г.Ж.
|
СЫНЫП: 10
«А»
|
|
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ
|
- Ақиқат
кестелері.
|
САБАҚ МАҚСАТТАРЫ
|
- Ақиқат
кестелерімен танысып, қандай мәліметтерден
тұратынын үйренеді.
-Ақиқат кестелерін
құру ережелерімен
танысады;
-логикалық функцияларды
логикалық амалдарды орындау ретін пайдалана отырып, көрсетілген
кестені тексере алады.
-
Ұшқырлыққа, ойын тез
жинақтауға, топта жұмыс істеуге
дағдыланады
|
ТІЛДІК МАҚСАТ
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер
Ақиқат, логика, теріске
шығару, коньюнкция, дизьюнкция, айнымалылар,
функция
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік
бірліктер (Тілдік стратегиялар: оқылым, тыңдалым, жазылым,
айтылым):
|
Топпен, жекелей, миға шабуыл,
, сиқырлы конверт, ойлан жауап бер, 10 сұрақ,
өзін-өзі бағалау, кері байланыс
|
АЛДЫҢҒЫ ОҚУ
|
Өткен білімді еске түсіру және
байланыстыру
«Сиқырлы
доп»
ойыны. Қағаздан жиналып
жасалған сұрақтарға жауап береді. Жауап бере алмаса топ
мүшелері көмектесе алады.
1)Санау жүйесі дегеніміз
не?
2)Позициялық санау жүйесі
дегеніміз не?
3)Екілік санау жүйесі дегеніміз
не? Мысал
келтір
4)Санды ашып жазыңдар.
123410
5)Санды ашып жазыңдар.
100112
6)Сандарды екілік санау
жүйесіне аудар? 1710
|
ЖОСПАР
|
ЖОСПАРЛАНҒАН
УАҚЫТ
|
Жоспарланған
жаттығулар
|
РЕСУРСТАР
|
Басталуы 6 минут
(Қызығушылықты ояту)
|
Шаттық шеңберіне шығару. Оқушылар сабақ басталар
алдында бір-біріне тілек айтып көңілдері
көтеріледі.
Партада
стикерлерге жасырылған сөздер «Ақиқат кестелері»
(ағылшынша, орысша, қазақша) тұрады.
Таңдаған стикерлері бойынша үш
топқа бөлінеді. Топбасшысы сайланады. Топтағы
әрбір оқушының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын
түсіндіру.
|
Интерактивті тақта, Су моншақтан жасалған
алма.
Стикерлер
Ақиқат
кестелері
Таблица
истины
Truth
charts
|
Ортасы 20
минут
(Мағынаны
тану)
3
минут
Жаңа сабақты
бекіту.
5
минут
|
Интерактивті тақтадан слайд
көрсетіледі.
Сиқырлы
конверт. Әр топқа тапсырма салынған
конверт
ұсынылады.
Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс
жасайды.
Топтардың бірі ақиқат кестесі қандай
мәліметтерден тұрады?, екіншісі логикалық функциядағы
логикалық амалдарды орындалу ретін қалай анықтауға
болады? Үшіншісі
тақырыпқа байланысты
мысал түсіндіреді. Оқушылар өздері
оқыған ақпарат туралы топқа түсіндіреді. Топтағы оқушылар постерге
түсіріп, суретіне анықтама беріп, түсініктерін
жазады.
Дескриптор:
1)ақиқат кестесінің қандай
мәліметтерден тұратынын түсінеді.
2)логикалық функциядағы
логикалық амалдарды орындалу ретін
анықтайды.
3)ақиқат кестесін мысал арқылы
түсінеді.
Сергіту
сәті. «Физминутка» би
билету
«Тауыс
жұмбағы». Әр топ тақтада стикерлер
жапыстырылған құстан стикер алады.Топ болып бірлесіп жаңа тақырып
бойынша сұраққа жауап жазады. Сол
оқушы топпен ойланып жауап береді.
|
Оқулық, постер, маркерлер,
стикер,
конверт
Интерактивті
тақта
Плакат,
стикер
|
Аяқталуы 6 минут
(Ой толғаныс)
|
Оқушыларға бағалау парақшасы
беріледі. Бағалау парағына топ
көшбасшысы бағаларын қояды.
Үйге тапсырма:27-29
беттердегі §6.
«Ақиқат кестелері»
тақырыбын оқып келу. Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп
алады.
|
А4
парағы
|
Қосымша ақпарат
|
Қосымша 1 Слайд «Ақиқат
кестелері»
Қосымша 2
(бейнежазба «Физминутка»)
|
Слайд, электронды оқулықтар,
бейнежазбалар
|
Рефлексия
|
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін
стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну. Сабақтан
алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір
тілек әдісімен толтырады.
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды
да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген
оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|